Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zabezpieczanie płyt Dvd poprzez ich zarysowanie. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Zabezpieczanie płyt Dvd poprzez ich zarysowanie.
Niegdyś czytałem ,ciekawy dla mnie temat o dość nietypowym sposobie zabezpieczania płytek Dvd przed póżniejszym ich kopiowaniem.Sposób ten polegał na zarysowaniu płyty w odpowiednim miejscu ,tak że stacjonarny odtwarzacz czytał płyte bez problemu ,natomiast przy próbie kopiowania płyty na PC ,wywalało błąd.Sposób podobno nie do obejśćia ,walący na kolana wszystkie sposoby zabezpieczen . Może ktoś ma jakieś namiary, linki ? Potrzebuje tą metode zastosować .

sobota, 13 maja 2006, 11:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

podziób płytę w wielu miejscach gwoździem. Tylko bardzo, bardzo mocno! Zapewniam, że będzie nie do skopiowania ;-) Miłego weekendu.

sobota, 13 maja 2006, 12:56
Moderator
Moderator

idea jest prosta - nagrywasz na dvd materiał wraz z dodatkowym obrazem. płyta w tym miejscu zawiera dane, ale nie są one oglądane.
program kopiujący odczytuje dane z płyty kopiowanej i zapisuje to samo na płycie nagrywanej.
jeżeli podczas odczytu następują błędy uniemożliwiające pobranie danych z dysku źródłowego program przerywa kopiowanie sygnalizując błąd odczytu.
w ten sposób skopiowanie płyty staje się niemożliwe.

sposób nie do obejścia?

absolutnie nie! przecież jeżeli dane są nieużywane, to nie jest istotne co zawierają. wystarczy użyć softu umożliwiającego pomijanie (zastępowanie) uszkodzonych sektorów dowolnym patternem i po zabezpieczeniu...

btw jest to idea wykorzystywania błędów nośnika wywodząca się jeszcze z czasów komputerów 8-bitowych i stacji dysków elastycznych ;)

jest jeszcze pewna istotna sprawa... zarysowane (czyt. uszkodzone mechanicznie) nośniki tracą spójność oraz wytrzymałość i prawdopodobne jest, że zwyczajnie eksplodują w napędzie... niekoniecznie stacjonarnym, ale bardzo prawdopodobne, że w komputerowym. tymbardziej podczas problemów z odczytem, kiedy napęd próbując odczytać płytę poddaje ją różnym "torturom". ;)

pozdrawiam

sobota, 13 maja 2006, 12:57
Nowy
Nowy

jest jeszcze pewna istotna sprawa... zarysowane (czyt. uszkodzone mechanicznie) nośniki tracą spójność oraz wytrzymałość i prawdopodobne jest, że zwyczajnie eksplodują w napędzie... niekoniecznie stacjonarnym, ale bardzo prawdopodobne, że w komputerowym. tymbardziej podczas problemów z odczytem, kiedy napęd próbując odczytać płytę poddaje ją różnym "torturom". ;)

pozdrawiam

Miałem podobną sytuację :|
Włożyłem do napędu delikatnie uszkodzoną płytę(kilku milimetrowe pęknięcie). Nic nie wskazywało na to, że coś się może stać :roll: Po kilku sekundach wyrzuciło mi panel przedni napędu. Płyte rozsadziło na drobny mak, a napęd nadawał się już tylko na śmietnik :cry:

Człowiek uczy się na błedach i teraz oglądam dobrze każdą płytę zanim ją umieszcze w napędzie :)

Pozdrawiam :wink:

niedziela, 14 maja 2006, 12:28
Bywalec
Bywalec

Słyszałem o dość ciekawym zabezpieczeniu płyty DVD-Video poprzez nagranie wielu uszkodzonych małych plików z błędnym CRC w folderze VIDEO_TS .Płyty takie nie dają się przegrać przez wiele programów nawet tych łąmiących wszelkie zabezpieczenia np. DVD SHRINK .Moje pytanie brzmi jak można spreparować taki plik z uszkodzonym CRC . Jak to zrobić ?

środa, 17 maja 2006, 16:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czytam te posty z usmiechem na twarzy ;) Jakie to wszystko jest paradoksalne.. ludzie uzywaja softu kradzionego - tworza na nim material - a gdy juz powstaje chca aby nie mozna bylo go skopiowac - powiem wam tak - NIE MA TAKIEGO SPOSOBU !!!!! Firmy wydaja gruuube miliony dolarow na badania itp. dotyczace zabezpieczen... i co? Zawsze ktos sie znajdzie..zawsze jakies sofcik ktory to przejdzie...a na nasz warunki..dajcie sobie spokoj z kombionowaniem..bo z tego wszystkiego bedzie wiecej szkody niz pozytku.. Ja osobiescie uzywam calego oprogramowanie legalnie bo jak wiadomo gdy bierzesz za to pieniazki - musisz miec zabezpieczenie...a co do kopiowanie plyt... Daje mlodym tylko i wylacznie oryginal.... i robta co chceta... jak przyjda po kopie to OK jak nie..to tez ;))

Pozdrawiam!!! (z usmiechem na twrzy) ;))

środa, 17 maja 2006, 19:23
Bywalec
Bywalec

Softu używam legalnego i nie śmieszy mnie fakt ,że 25% osób zamawia Film z komunii swojego dziecka.Co w tym śmiesznego? Mamy dać się okradać?Jak tobie to pasuje wyjdź na ulice i rozdawaj ludziom np. zarobioną swoją miesięczną pensje.LUDZIE ROBIą NAS W JAJO - TO FAKTY!!! Mamy dalej dawać się rolować - o nie :evil:

środa, 17 maja 2006, 22:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Komunie ja załatwiam w inny sposób. Jest pewniejszy od każdego zabezpieczenia.
Po prosu każda płytka jest przeznaczona dla jednego dziecka i w czołówce nie pokazuję całej grupy dzieci lecz to jedno dla którego jest płytka. Prosty sposób o wcale nie jes to duże utrudnienie. Ostatnio DVD z komuni zamówiło 80% dzieci. Wydałem wszystki zamówione i teraz mam jeszcze dorobić 15% tym którzy myśleli że skopiują sobie od innych.

Ostatnio edytowano piątek, 19 maja 2006, 04:05 przez maximus, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 18 maja 2006, 09:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Maximus - wyjąłeś mi to z ust... Robię dokładnie tak samo... A na "piractwo" - było-jest-będzie.. NIESTETY !!!!!!!!!

Pozdrawiam !

czwartek, 18 maja 2006, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pytanie do maximusa. Jak rozwiązujesz to technicznie przy powiedzmy 100 płytkach. Mam rozumieć że tworzysz 100 czołówek różniących się innym dzieciakiem? Jak byś to mógł przybliżyć nieco. Nigdy nie myślałem w ten sposób. Jest to jednak podniesienie konkurencyjności na rynku. Każdy chciałby płytkę dedykowaną wyłącznie dla siebie choć 95% jest taka sama jak inne.

czwartek, 18 maja 2006, 19:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokładnie Dziecko przedstawiam w czołówce. Przeważnie jest to kilka sekund nagrania podczas indywidualnych zdjęć z księdzem. Czołówka trwa przykładowo 2 minuty i ten materiał jest oddzielnie przeliczany do mpg2. Reszta materiału jest stała dla wszystkich dzieci. reszta to podmiana w programie do authoringu do stałego szablonu. Myślałem nad jeszcze łatwiejszym sposobem ale nie udało mi się. Chodzi o to żeby jakoś to tak zrobić aby nie trzeba było każdej podmianki dziecka poddawać authoringowi a np. podmienić voby. Może komuś przyjdzie jakiś prostszy i szybszy sposób to proszę o jakąś wskazówkę. W sumie to w moim przypadku nagranie płytki przedłuża się o 8-9 minut na authoring z jakimś menu i tylko to jest problem przy tym "sposobie na klonowanie płytek"

czwartek, 18 maja 2006, 21:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

pomysl swietny, ale w wielu przypadkach czasochlonny, tzn. nie tylko komunie robimy w maju!!!! Mysle, ze sprawdzonym sposobem jest danie dobrej ceny za DVD i przekonanie ludzi, ze ten wlasnie produkt na dobrej plycie z nadrukiem z konkretnej parafii i data, klasa itp. jest oryginalna pamiatka. Przy 95% grupy ( 80 osob ), danie ceny 25-30 zlotych, jest dla obu stron korzystne. Przy takiej kwocie, wielu deklarowanych PIRATOW przed komunia, zamawia plytki i z glowy. Niektorzy przesadzaja z np. 10 zł od plyty 8O. W moim przypadku, gdy przy kopiowaniu używam duplikatora, wogole pomysl sie nie sprawdza. W godzinke pykam 50 pelnych plyt DVD. A Wy ile w godzinke?;-) Pozdrawiam

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

piątek, 19 maja 2006, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście gaga że to jest prostsze, jednak w mniejszych parafiach ludzie jednak starają się bardzo oszczędzać kombinując na wiele sposobów i gdy mam komunię na 40-50 dzieci i rzucam cenę 35zł za płytkę suma wychodzi 1400-1750zł przy pełnej frekfencji. Gdy nagle zaczynają się kombinacje i okazuje się że zapisuje się 30-35 osób żeby wyjść jako tako trzeba by podnieść cenę na 50zł za płytę a tu jak reakcja łańcuchowa nagle kilku znów wydaje się za wysoka i rezygnuje znowu kilku. W tym przypadku to raczej nie prowadzi do niczego. Ja rozumiem jak mamy pełne zrozumienie i pełną zgodę wszystkich, ale często tak nie jest i zaczynają się schodki.
W takim przypadku robię wycenę 90% bierze płytki i wyceniam sztukę, resztą ludzi się nie przejmuję i tak jak ostatnio nagle zjawiają się zawiedzeni klonowacze żeby im też zrobić płytkę bo niby zapomnieli zamówić i finalnie okazuje się że z przyjętych 90% mam prawie 100 :-)
Co do czasochłonności to niestety ale nikt nie mówił że nie będzie trzeba trochę posiedzieć. Zresztą co to za siedzenie, gdy na innym komputerku nagrywają się płytki a ja sobie pykam następną komunię czy wesele :-)
Od dwóch lat stosuję ten system i sprawdza się tak samo na płytkach jak i na kasetach, a dodatkowo ludzie widzą że ich płytka jest indywidualna jakby specjalnie dla nich.

Cholerka idę spać bo mnie następna komunia przetrzymała prawie do świtu :-(

piątek, 19 maja 2006, 04:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Słusznie pisze maximus i sam stosuję taką metodę ale przy komuniach gdzie grupa liczy 80 - 100 osób (a mam takie kościoły) to zbyt pracochłonne i zajmuje dużo czasu. Wtedy komunie oddawałbym chyba po miesiącu, a wiadomo każdy chce szybko. Filmuję komunię także w pewnej parafii wojskowej i tam (ok. 30 dzieci) robię wstępy indywidualne i jak to w wojsku biorą wszyscy.

piątek, 19 maja 2006, 09:15
Stały bywalec
Stały bywalec

I tak oto z tematu o zabezpieczaniu płyt do tematu Komuni. heh malutka dygresja :)))))

piątek, 19 maja 2006, 09:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona