Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 07:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Co dalej z plikiem AVI 12GB? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co dalej z plikiem AVI 12GB?
Witam

Szukam pomocy jako że zaczynam całą zabawę z obróbka filmów. Trochę czasu zajęło mi prawidłowe skonfigurowanie sprzętu i systemu do zrzutu i obróbki materiału z kamery ale teraz utknąłem. Po obrobieniu filmu w Pinnacle powstał mi plik avi o wielkości ponad 12 GB. Po przerobieniu tego na VOB-a w Canopus ProCoder Express plik wynikowy ma ponad 2 GB i nie da się w związku z tym zapisać tego na płycie w formacie DVD-VIDEO. Musze to jakoś podzielić na VOB-y ale nie wiem jak. Myślałem że w/w program sam ustali wielkość VOB-a na 1 GB i podzieli cały materiał na kilka plików a tu taki zonk. Czy cos trzeba dodatkowo ustawić w canopusie żeby osiągnąć taki efekt czy użyć czego innego do authoringu DVD.

wtorek, 13 czerwca 2006, 13:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

procoderem wyekportuj do mpeg2 vhyba tam eksportuje do mv2 ale to chyba to samo.
pozniej nagrywasz płytke np ulead dvd movie factory i po temacie

wtorek, 13 czerwca 2006, 13:14
Nowy
Nowy

procoderem wyekportuj do mpeg2 vhyba tam eksportuje do mv2 ale to chyba to samo.
pozniej nagrywasz płytke np ulead dvd movie factory i po temacie

Rozumiem ze w Pinnaclu tez moge to zrobic i bedzie to ten sam plik mpg. Po co w takim razie jest opcja tworzenia vob-ów w canopusie skoro robi je tak duże i nie przydatne potem?

wtorek, 13 czerwca 2006, 13:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nigdy nie korzystałem z tej opcji, zawsze do mpeg2. nie wazne w jakim programie obrabiasz tu chodzi o wyeksportowanie z timeline

wtorek, 13 czerwca 2006, 13:30
Nowy
Nowy

Witam, trochę dziwi mnie takie postępowanie, ale być może dla tego że nie znam aplikacji "Canopus ProCoder Express ". Napiszę kruciutko jak ja postepuję z materiałem DV_AVI (takim po montażu nieliniowym). Otóż konwertuję go na MPEG-2, konretnie używam do tego "Adobe Premiere 6.5", ale wiem że inne programy do edycji wideo też mają taką funkcję (np. Power Producer). Dalej pozostaje kwestja authoringu, czyli w moim konkretnym przypadku otwieram plik MPEG-2 w programie "TMPGEnc DVD Author" i pracuję nad menu i rozdziałami projektowanej płytki DVD. Aplikacja ta w efekcie końcowym pozwala na wypuszczenie filmu w postaci plików IFO i VOB, które są automatycznie umieszczone we wcześniej wskazanym folderze. Na tym etapie mogę już przy pomocy odtwarzacza "Power DVD" obejrzeć powstającą płytkę wybierając w nim opcję "odtwórz pliki DVD z dysku stałego". Jeśli wszystko chodzi w projekcie bez zażutu to przy pomocy programu "Nero" wypalam płytkę DVD-wideo. Wystarczy tylko zawartość foledru w którym mamy nasze pliki VOB i IFO przeciągnąć pod Nero do folderu VIDEO_TS i wypalamy. Dla ostateczej pewnosci zawsze mozna najpierw wypalić plik obrazu "nrg" a dopiero jak już w 100% jesteśmy pewni naszej kompilacji wypalać na prawdziwym krążku.
I to wszystko, przyjemnej pracy nad filmem.
Nawiasem mówiąc wydaje mi się że więcej mozliwości jeśli chodzi o authoring płyt DVD ma program "DVD Lab PRO" tyle że jak dla mnie jest jeszcze na tym etapie dość zagmatwany a nigdzie nie natkąłem się na porządne opracowanie w j. polskim do tej aplikacji.

poniedziałek, 3 lipca 2006, 01:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten Canopus ProCoder potrafi sam nagrać płytę DVD

Pozdrawiam

poniedziałek, 3 lipca 2006, 11:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]