Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Montaż filmu DVD z kamery jaki program jest dobry ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Montaż filmu DVD z kamery jaki program jest dobry ?
Posiadam kamerę DVD Sony i jak to zwykle bywa nagrany materiał wymaga obróbki.
Głównie chodzi mi o to żeby zgrany materiał z płyty dvd poddać edycji t.j wycięcia zbędnych klatek ,dodania pliku dzwiękowego ładnych przejsć pomiędzy scenami oraz menu płyty.
Idealnymi programem miał być Ulead Video Studio wersja 9 lub 10.
Obydwa programy w wersji trial wypróbowałem i jestem rozczarowany.
W UVS9 dżwięk się rozjeżdza z obrazem oraz przy przejsciach z jednej sceny do drugiej program ten posiada takie efekty przejść lubi zgubić mi się dżwięk - porażka.
Wypóbowałem nowszą wersję 10 i tutaj znowu dżwiękowi towarzyszą trzaski jak ze starej płyty analogowej a obraz po obróbce nie jest w pełni płynny - porażka totalna.
Mam pytanie i zarazem prośbę do osób które zzapoznały się z tymi programami o poradę czy faktycznie jest to wada tych programów czy problem tkwi gdzie indziej ?
Interesuje mnie tylko zgranie materiału DVD do komputera za pomocą napędu komputerowego a te programy to potrafią robić.
Posiadam kamerę DVD i inaczej nie ma możliwości obróbki plików DVD.
Czy jeszcze istnieją inne programy które to potrafią zrobić jeżeli tak to jakie ?
Jeżeli mam coś kupić to chciałbym nie wyrzucić pieniędzy w błoto a wersje trialowe służą do wypróbowania i nie kupowania kota w worku.
Proszę o poradę i z góry ślicznie dziękuje.

piątek, 23 czerwca 2006, 19:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmm, powiem ci ze jest porazka z tymi kamerami dvd aby pozniej obrabiac material. Pliki .vob to nic innego jak .mpg i wiekszosc programow edycyjnych slabo sobie radzi z nimi. Ja pracuje na Vegasie 6 i pliki .mpg strasznie wolno edytuje (wolno klatki wczytuje), ale po renderingu nie mialem zadnych trzaskow i gubionych klatek. Ale to bylo dawno, bo mam miniDV i pracuje na plikach .avi (DV).

piątek, 23 czerwca 2006, 21:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A nie lepiej zrzucić materiał z DVD do kompa przez Procodera do postaci DV. Wtedy kady program edycyjny bez problemu poradzi sobie z tymi plikami. Przynajmniej ja tak robię jeśli zachodzi potrzeba "wydobycia" czegoś z płyty DVD. Jedyna przeszkoda to cena Procodera.
A tak na marginesie jak chcesz bawić się w montaż to nie kupuje się kamery na płyty DVD, bo później bywają takie problemy.

Pozdrawiam

sobota, 24 czerwca 2006, 08:50
Bywalec
Bywalec

Pozwolę sobie przypomniec kilka linków odnośnie pracy z wszelkiej maści mpg-ami. Opis in English (kilka wskazówek co i jak)
http://www.digitalfaq.com/dvdguides/edi ... #videoredo
programy trial
http://www.videoredo.com/index.html
http://www.womble.com/
http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/index.html
A co do samych mpg-ów moim zdaniem idealnie pasował by cytat z filmu z MM Pół żartem, pół serio "No, nikt nie jest doskonały...".(Mam na myśli pracę z mpg)..

sobota, 24 czerwca 2006, 15:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mącicie człowiekowi w głowie. Edius 3 Pro pracuje z tymi plikami bez zająknięcia.
Pozdrawiam

niedziela, 25 czerwca 2006, 11:04
Moderator
Moderator

niedziela, 25 czerwca 2006, 11:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli chodzi o programy z rodziny ULEAD to bez problemu da sie edytowac zarowno pliki avi jak i mpeg. Przyjmuje rowniez pliki wmv lub mov. NIE MA ZADNZCH PROBLEMOW PODCZAS EDYCJI TYCH PLIKOW. Kiedys edytowalem tylko i wylacznie pliki mpeg wiec moge to powiedziec z cala pewnoscia. Jedyne co przychodzi mi do glowy w przypadku problemow kolegi to to, ze pliki z kamery nie sa jednak w pelni kompatybilne z mpeg2. Druga przyczyna moze byc zla konfiguracja programu, obce kodeki w systemie lub po prostu zla kondycja systemu operacyjnego. Programy edycyjne mocno obciazaja system jak i hardwere stad nalezy unikac duzej ilosci programow pracujacych w tle. Oczywiscie zakladam, ze sam system operacyjny nie pochodzi z gieldy lub innych podejrzanych miejsc. Programy uleada naleza do tych "stabilnych" i ich zla praca nie jest spowodowana ich wada.

Nic nie napisales o samym komputerze. Moze on nie nadaje sie do tego typu prac!?

niedziela, 25 czerwca 2006, 12:29
Nowy
Nowy

Komputer to : płyta główna K7VTA3 , Atlon 1700+ ,grafika GF2MX400. dżwięk SB Live 5.1
Programy w tle miałem wszystkie wyłączone kodeków żadnych zainstalowanych, dla pewności system również przeinstalowałem i niestety to niepomaga.
UVS 10 idealnie tworzy zdjęcia niestety z filmem jest problem, orginalny dzwięk z kamery poprostu trzeszczy i to w momentach w których pojawia się dzwięk.
Próbowałem również dla pewności orginalny film DVD i z dzwiękiem jest to samo ,jedynie wyrzucenie orginalnego dzwięku i zastąpienie go muzyką nie sprawia problemów ale co mi z tego .
Kupiłem kamerę DVD bo byłem pewny że to będzie najlepszy wybór niestety tego forum nie miałem jeszcze przyjemności poznać a szkoda bo jak widać popełniłem błąd.
Wracając do programu Ulead nie powinien mieć problemów z plikami DVD niestety w moim przypadku ma i pytanie dlaczego ?

[ Dodano: Wto Cze 27, 2006 8:53 pm ]
Za pomocą Procodera przerobiłem plik DVD do formatu DV następnie pliki DV wrzuciłem do programu Ulead i rewelacja głos jest czysty !
Ten sam plik tylko w formacie DVD też dodałem do Uleada i porazka z dzwiękiem trzeszczy.
Wniosek wynika taki Ulead nie radzi sobie z plikami DVD natomiast z DV bez problemu.

wtorek, 27 czerwca 2006, 14:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Spróbuj też odinstalować (i oczywiście wyjąć) Sound Blastera. Karta ta zabiera sporo zasobów systemowych i być może powoduje te problemy. W programach do obróbki wideo karta dźwiękowa jest potrzebna tylko do odsłuchu nagranego materiału, a do pracy z powodzeniem wystarczy dźwięk wbudowany w płytę. Inna sprawa, że konfiguracja Twojego kompa do najmocniejszych nie należy, tym bardziej, że obrabiasz materiał mocno skompresowany (jak wspominali koledzy pliki *vob z kamery DVD to nic innego jak mpg2). Przy obróbce takiego materiału każdy element komputera ma duże znaczenie: ilość pamięci operacyjnej (do video zalecane 1GB), rodzaj dysku twardego, a raczej jego szybkość, wielkość i umiejscowienie pliku wymiany i wiele, wiele innych rzeczy.
No cóż, niby kamera DVD to prostota jak w reklamie : wyjmujesz i oglądasz, ale do obróbki to raczej miniDV. Pozostaje jesze rada mmstudio czyli program dekodujący do DV.
A "sklep nie dla idiotów" sprzedał kolejny egzemplarz...

wtorek, 27 czerwca 2006, 19:59
Nowy
Nowy

Dziękuje za zainteresowanie tematem mam pytanie do jakiego formatu jest zapisywany plik z kamery DV chodzi mi o nazwę pliku i jego rozszerzenie czy to jest może avi ?

środa, 28 czerwca 2006, 14:56
Moderator
Moderator

kodek DV

środa, 28 czerwca 2006, 15:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Teraz wykonaj prosty test. Stworzony przez Ciebie DV wrzuc do uleada i wyeksportuj do pliku DVD lub mpeg. Nastepnie wrzuc ten plik znow do uleada i zobacz czy beda trzaski. Wrzucony przez Ciebie plik bedzie stworzany kodekami uleada, wiec o jakiejs niekompatybilnosci nie moze byc mowy. Jesli jednak trzaski beda to winy nalezy szukac po stronie komputera.

środa, 28 czerwca 2006, 17:07
Nowy
Nowy

Wyżej już pisałem że niema trzasków z pliku DV i Ulead pracuje o.k.
Natomiast problem jest z Procoderem bo pliki Vob przerabia na avi tylko obraz jest zniekształcony tak jakby tracił synchronizacje taki plik avi oczywiście wrzucony do Uleada nie ma problemów z dzwiękiem tylko co mi z tego skoro jest żle, a pozatym wynikowe dvd wychodzi w ntsc i żadne ustawienia nie pomagają

czwartek, 29 czerwca 2006, 07:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zmień ustawienia na PAL przy tworzeniu pliku wynikowego.

Pozdrawiam

czwartek, 29 czerwca 2006, 20:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]