Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 20:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Problem z wypalanymi płytami DVD w nagrywarkach stacjonarnyc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z wypalanymi płytami DVD w nagrywarkach stacjonarnyc
Witam! :) ...To forum odkryłam przypadkowo, jestem tu nowa, ale od kilku dni, jeśli tylko czas pozwoli, czytam go z zaciekawieniem.

Ostatnio zakupiłam stacjonarną nagrywarke DVD JVC DR-M10. Wypalam płytki w systemie SP lub LP (innych nie używam), na płytach Verbatim DVD-R. Wszystko przebiega sprawnie. Problem pojawia się wtedy gdy zanosze płytki do znajomych. Owe nagrane przeze mnie czasami nie odbieraja w ich odtwarzaczach (nie wyczuwa plyty). Czy ktoś może mi to wyjaśnić.
Poszłam do serwisu i pytałam w kilku sklepach czemu tak sie dzieje, odpowiedzieli mi że czasami tak jest i na to sie nic nie poradzi :(.
Miałam już pomysł żeby zakupić inną nagrywarke, ale jaką mam pewność, że nie bedzie się to samo działo co z moją JVC. Pozmócy !!! POZDRAWIAM :D

wtorek, 11 lipca 2006, 16:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie wiem, jak w JVC, ale w mojej Mancie Emperorze plyty DVD-R musze po nagraniu dodatkowo zamknac. Inaczej nie beda widoczne na innych odtwarzaczach. Plyty DVD-RW nie trzeba. Poszukaj w instrukcji, czy nei ma czegos o zamykaniu plyt.

wtorek, 11 lipca 2006, 18:27
Nowy
Nowy

Nie wiem, jak w JVC, ale w mojej Mancie Emperorze plyty DVD-R musze po nagraniu dodatkowo zamknac. Inaczej nie beda widoczne na innych odtwarzaczach. Plyty DVD-RW nie trzeba. Poszukaj w instrukcji, czy nei ma czegos o zamykaniu plyt.

Tak zgadzam sie z Tobą. W mojej nagrywarce też trzeba finalizować płyty inaczej nie odpalą w innym odtwarzaczu, ale przyczyna występuje po zmaknięciu płyty.

jak już pisałam, nie odpalają tylko w niektórych odtwarzaczach. procentowo: na 10 odtwarzaczy różnej marki w 2 nie działają :(

Pozdrawiam i dziękuje :)

wtorek, 11 lipca 2006, 19:34
Bywalec
Bywalec

Ja posiadam model stajonarny SONY X700 sprzed 2 lat... i nie trafiło mi się aby jakiś odtwarzacz miał problemy...( a wypalam dużo płyt) nawet te DVD sprzed 5-6 lat czytają. Może coś firma JVC nie dopracowała tego modelu skoro zdażają sie takie chce. Najlepiej jeśli jest na gwarancji wymień na inny a najlepiej nie JVC :)

pozdrawiam -Adamej.

wtorek, 11 lipca 2006, 23:06
Nowy
Nowy

dziekuje wszystkim za pomoc :D pozdrawiam

piątek, 14 lipca 2006, 18:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i nie wymieniaj broń boże na thomsona są po prostu koszmarne

piątek, 14 lipca 2006, 19:03
Stały bywalec
Stały bywalec

piątek, 14 lipca 2006, 23:33
Nowy
Nowy

cactus-corp: dziękuje oki nie kupie Thomsona. Dziekuje za rade. :)

Pablo1964/ płyt DVD-R nie mogę uzywać bo ten model na takich nie nagrywa. Pozdrawaim :) wszystkich :)

poniedziałek, 17 lipca 2006, 22:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Pomysł z zakupem innej nagrywarki raczej nie jest trafiony. JVC mają dobrą opinię i te problemy mogą dotyczyć np. potrzeby wyczyszczenia soczewki u znajomych. Doraźnie spróbuj, czy na płytce RW zdarza się to samo albo spróbuj użyć płytek innej marki (np. TDK, Sony). Poza tym nie przejmowałbym się aż tak tym problemem. Skala jest niewielka a nagrywarki przecież nie kupiłaś po to, żeby nagrywać dla znajomych :) .
Pozdrawiam

wtorek, 18 lipca 2006, 11:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]