Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Blondynka w opałach :( 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Blondynka w opałach :(
Witam wszystkich,

cieszę się, że tu trafiłam i mam nadzieję, że czegoś się nauczę. :)

Od jakiegoś czasu bawię się filmami w Pinnacle Studio. Wszystko szło dobrze do momentu, gdy pojawił się authoring. Chciałam zrobić film z wakacji z opcjami wyboru i coś robię źle, ponieważ mój odtwarzacz nie chce go czytać. Inne płyty chodzą dobrze, więc błąd odtwarzacza odpada, coś najwyraźniej nie tak z moimi filmami. Możecie mi zasugerować, co mogę robić źle? Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc :)

pozdrawiam

niedziela, 6 sierpnia 2006, 20:38
Moderator
Moderator

Może być kilka przyczyn i wcale nie te które wymienię:
Nagrywanie ze zbyt wysokim bitrate - powyżej 8500 (czasenm nawet 7500) kb/s.
Używanie dużych prędkości wypalania w nagrywarce - zobacz czy możesz użyć prędkości x4.
Użycie płytek których Twoja nagrywarka "nie lubi" - zmień (najpierw płytki, to taniej).
powodzenia

EDIT Ach te TDK :wink:

Ostatnio edytowano poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 08:54 przez kotin, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 6 sierpnia 2006, 21:06
Nowy
Nowy

faktycznie, nagrywałam z bitrate'm 8500 w obawie przed utratą jakości. myślałam, że tak będzie OK :(

no nic, spróbuję zmniejszyć do 7500 i wtedy się okaże. mam nadzieję, że nie wyjdą kwadraty. kotin, dziękuję serdecznie!

[ Dodano: Nie Sie 06, 2006 11:00 pm ]
no i niestety :(

nagrałam z bitrate'm 7000, prędkością x 2, na sprawdzonych płytach i dalej nic. macie może pomysł, gdzie dalej szukać przyczyny?

używam legalnego oprogramowania Pinnacle 10,5 Titanium, może to będzie jakaś wskazówka?

niedziela, 6 sierpnia 2006, 21:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdź czy odtwarzacz odtwarza płytki które nagrywasz.
Mam na myśli + i -
Pozatym trochę mało szczegołowo opisałaś problem.

Pozdrawiam

niedziela, 6 sierpnia 2006, 22:05
Nowy
Nowy

OK, postaram się to jakoś lepiej opisać, bo jest gorzej niż myślałam. bez menu też nie chodzi :(

Otóż, wrzucam taką płytę (bitrate 8500, 7000 itd, z authroringiem lub bez), odtwarzacz ją czyta, jest wyświetlana opcja load a za moment ją wypluwa. odtwarzacz jest na 100% sprawny, więc wina leży po mojej stronie. sama nie wiem, co mogę robić źle.

robię to tak. zgrywam film z kamery (canon xm2), następnie tnę go, dorzucam jakiś podkład, wybieram opcję utwórz dysk dvd, kodek audio mpeg2, utwórz obraz, nagrywam na dysk w pinnacle.

nie mogę teraz tego sprawdzić, ale w tych starszych odtwarzaczach te moje filmiki chodziły. teraz mam nowy, wszystkie inne w nim chodza ale nie te moje :(

dodam jeszcze, że filmy na komputerze chodzą, a odtwarzacz je wypluwa :cry:

niedziela, 6 sierpnia 2006, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W takim razie jeszcze raz proponuje sprawdzić zgodność odtwarzacza z wypalaną przez Ciebie płytą.
Dla przypomnienia, istnieją trzy standardy zapisu płyt DVD
DVD+R
DVD-R
DVD ROM

Jak na mój gust twój odtwarzacz nie odtwarza płyty którą wypalasz, ty nagrywasz + a on nie czyta plusów, albo odwrotnie.
Dodam jeszcze że twoja nagrywarka obsługuje przynajmniej dwa z tych formatów czyli + i -.
Spróbuj nagrać na płytce innego typu niż dotychczas.

Pozdrawiam

niedziela, 6 sierpnia 2006, 23:07
Nowy
Nowy

Nagrywam na minusach. Nie może tego odczytać odtwarzacz DVD sprzężony z magnetowidem (takie combo, Samsung dvd-v6600).

niedziela, 6 sierpnia 2006, 23:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolega ma combo samsunga i minusów ni w ząb nie chce czytać. Nawet w instrukcji znaleźliśmy drobnym drukiem opis "W niektórych przypadkach odtwarzanie płyt DVD- może nie być możliwe"
ja nagrywam zawsze na + i jeszcze nie miałem problemów.

Pozdrawiam

niedziela, 6 sierpnia 2006, 23:20
Nowy
Nowy

Dredas, dziękuję za pomoc. Kiedyś usłyszałam, że minusy są lepsze do stacjonarek. Czyżby kolejny mit?

niedziela, 6 sierpnia 2006, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pierwsze odtwarzacz czytały tylko minusy i stąd to się wzięło.
A teraz odtwarzacz niby zgodny a czytać nie chce.

Pozdrawiam

niedziela, 6 sierpnia 2006, 23:26
Nowy
Nowy

Hm, no to teraz czuje się już zupełnie skołowana. Ale nic, kupię jutro plusy i zobaczę. Czyli mam rozumieć, że nagrywarki/ odtwarzacze komputerowe radzą sobie lepiej, niż te- stacjonarne.

niedziela, 6 sierpnia 2006, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W napęd komputerowy wsadzisz płytkę chodnikową i też odtworzy :lol: .

niedziela, 6 sierpnia 2006, 23:30
Nowy
Nowy

dziękuję raz jeszcze, jutro wyślę Ci szampana lub wywiesze białą flagę.

niedziela, 6 sierpnia 2006, 23:31
Bywalec
Bywalec

A tak a propos wysokiego bitrate i w związku z tym, że nie posiadam jeszcze nagrywarki DVD i testy kodowania robię póki co na krótkich pliczkach to chciałbym zapytać:

czy jeśli plik wynikowy konwersji (*.mpg lub *.vob) przy bitrate'ach wyższych niż CBR 6000 kbps, nagrany zwyczajnie na płytkę CD i odtworzony w stacjonarnym odtwarzaczu "tnie się" (tzn. nie idzie płynnie - zatrzymuje się co chwila na ułamki sekund) to oznacza, że po authoringu na płytę DVD też będzie tak się działo?

P.S. Testy odtwarzania robię zarówno przez płytkę CD jak połączenie HDD z Dreamboxem (dekoderem satelitarnym) przez LAN i w obu przypadkach wyższe bitrate mi się "tnie".

poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 15:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A tak a propos wysokiego bitrate i w związku z tym, że nie posiadam jeszcze nagrywarki DVD i testy kodowania robię póki co na krótkich pliczkach to chciałbym zapytać:

czy jeśli plik wynikowy konwersji (*.mpg lub *.vob) przy bitrate'ach wyższych niż CBR 6000 kbps, nagrany zwyczajnie na płytkę CD i odtworzony w stacjonarnym odtwarzaczu "tnie się" (tzn. nie idzie płynnie - zatrzymuje się co chwila na ułamki sekund) to oznacza, że po authoringu na płytę DVD też będzie tak się działo?

P.S. Testy odtwarzania robię zarówno przez płytkę CD jak połączenie HDD z Dreamboxem (dekoderem satelitarnym) przez LAN i w obu przypadkach wyższe bitrate mi się "tnie".

Nie.
Płyta DVD ma gęściej zapisane dane, dzięki temu laser przy jednym obróceniu płyty zbiera wielokrotnie więcej danych.
Na CD musiałby kręcić go kilka razy szybciej, dlatego CD będzie się zacinał.

Pozdrawiam

poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 15:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona