Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 15:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Jaka Nagrywarka komputerowa mam problem ! :( 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka Nagrywarka komputerowa mam problem ! :(
Witam mam problem potrzeba mi pozadnej nagrywarki do komputera bo plyty "Matki" nagrywam stacjonarnom Sony RDR-GX300 a kopie w komputerze nagrywarka LG GSA-4163B ,i plyty dvd + Verbatim 16x nagrywam z szybkoscia 8x.Ale ludzie przychodza domnie i mowia ze plyty "matki" ze stacjonarki chodza bardzo dobze a kopie sie tnom czy cos, umnie na kompie i stacjonarnej nagrywarce kopie dzialaja OK .

Raz e ludzie maja odtwazacze z media markt za 100zl ;/ a 2 ze ta LG moze zle nagrywa?

Prosze mi pomoc wybrac Nagrywakre do komputera ktora bardzo dobze nagrywa,robi malo bledow itp. cena do 400zl

sobota, 16 września 2006, 21:20
Moderator
Moderator

Trzeba zgrać ze sobą konkretne płytki z konkretną nagrywarką. Niedawno zmieniłem nagrywarkę, więc o nowej jeszcze nie napiszę, ale kilka lat NEC 2500 chodził bez zarzutu z Verbatim x8 plus i Esperanza x4 minus, nagrywane z predkością 4. Żeby nie zostawić Cię jednak tylko z historią, to dziś na KSK Zdenek79 podał dobrze działąjący zestaw: PIONIEER 111DBK 1.23 z płytkami TDK x16 przy predkości nagrywania 4 i 6. Może jednak nie musisz zmieniać nagrywarki. Dobierz tylko doświadczalnie rodzaj płytek i predkość nagrywania, do tej co masz. Zawsze to taniej wyjdzie nawet jak paręnascie płytek zmarnujesz :wink: . Znajdż też sobie kogoś z najbardziej kapryśnym odtwarzaczem i poproś go o możliwość odtworzenia nagranych prób. Wtedy będziesz miał pewność.

sobota, 16 września 2006, 21:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hm to sa plyty Weselne i ludzie sie wkuzaja namnie ale mam malo czasu za tydzien next wesele ;) zawsze im tlumacze zeby sobie dobry odtwazacz kupili sony,pionier,panason czy cos ale mediamarkt i -panasonixy albo patisony za 100zl wygrywaja :P

[ Dodano: Nie Wrz 17, 2006 12:41 am ]
A co powiecie na Pioneer DVR-111 w testach widzialem ze nagrywa znakomicie o o jakosc zapisu mi chodzi najbardziej i ceny sa spoko

sobota, 16 września 2006, 21:55
Moderator
Moderator

...i ludzie sie wkuzaja namnie ale mam malo czasu za tydzien next wesele ;) zawsze im tlumacze zeby sobie dobry odtwazacz kupili...

No obyś nie miał więcej czasu, jak sie rozniesie wiadomośc że Twoich płytek się nie da oglądać :wink:
pozdrawiam

niedziela, 17 września 2006, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam widze ze temat nagrywarki jest denerwujący jak pisał przedmówca pisałem na KSK, polecam sprzęt Pionieer 111DBK z biosem 1.23. Nagrywarka naprawdę sprawuje się rewelacyjnie miałęm podobne problemy z płytkami jak używałem Liteona 1635s, tez zmieniałem krążki, biosy itp zmieniłem nagrywarkę, problemy ustąły jak ręką odjął. Pionieer 111DBK pali bez problemu x4, x6 krążki na stacjonarne DVD Manty, Viviy,i inne sprzęty itp wynalazki, polecam Ci płytki DVD-R do tego sprzętu SONY, TDK, Verbatim, wypalam na nich najwięcej przepaliłem 2 komunie po 30 płyt kilka wesel kilka chrzcin i zero zwrotów, a to mówi samo za siebie.
Wypalam duż na płytach do zadruku atramentowego używam płytek TDK-R x16 photo lub Verbatim DVD-R x16 lub EMTEC DVD-R x8 nie miałem też problemów. Używam przedewszystkim - ale na + wypalanie też nie sprawia problemów.
Nagrywarka nie przyjmuje niestety albo i myślę że dobrze bo i po co płyt no-name na któe kiedys się połasiłem i teraz sobie leżą, chciałem kumplowi sprawić ale mówi ze jego sprżet tez to wypluwa.
Godnym polecenia byłby Benq 1640 ale to już pewno nei dostanies zjak kupywałem kilka meisięcy temu już nei było, choć ostatnio spotkałem na półce w MEDIA MARKT, a w testach na stronach nagrywarek ten sprzęt stał wyskoko w kategorii jakośc zapisu. Niemniej jest starszym modelem wiec szybciej moze pojawić sie problem kompatybilności nośników , z upływem czasu i brakiem nowych biosów.
Pozdrawiam

niedziela, 17 września 2006, 00:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kotin-to zalezy od sprzetu bo umnie moje wszystkie plyty dzialaja spoko, u kolegi tez trzeba miec dobry sprzet dobry sprzet obsluzy zle nagrana plyte leprza korekta bledow itp. a media-markt'owskie badziewia nie radza sobie z tym i musze miec nagrywarke na ktorej moge polegac :P

A i dzieki Pedro79 za info juz zamawiam dzis Pionieera mam tylko jeszcze jedno pytanko czy wersja box ma cos leprzego od oem oprucz pudelka i softu?

niedziela, 17 września 2006, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trzeba zgrać ze sobą konkretne płytki z konkretną nagrywarką.
Swieta racja... mi stary teac (z softem pioniera) rewelacyjnie pracuje z sony, 0 zwrotow, 0 spalonych plyt od jakis 4-5 miesiecy od kiedy zrezygnowalem z tego gówna verbatim i tdk. Jak chcesz cos kupowac to wg mnie pioneer i tylko on nie sugeruj sie tymi testami ze te lg teraz i benq sa dobre... do pracy tylko to co najlpesze czyli pioneer. A dvd/orginaly daje ludziom z tloczni zamowione nie bawie sie w nadruk mam przygotowane zawsze na sezon i wytloczone kilkaset sztuk plyt z nadrukiem i nie narzekam na te plyty zadnych problemow rowniez z nagrywaniem czy odtwarzaniem, proktycznie nie roznia sie od tych plyt dvd ze sklepow.

[ Dodano: Nie Wrz 17, 2006 12:25 pm ]
amanrod napisał(a):
a media-markt'owskie badziewia nie radza sobie z tym
ale ludzie czesto maja wlasnie takie wynalazki w domach.

niedziela, 17 września 2006, 11:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja zaś bawię się z nadrukami i każdy klientma dedykowany nadruk. Nie mam problemów z płytami. zero zwrotów. Nagrywam ile fabryka pozwala (chodzi o prędkość) NEC`kiem na płytach Dysan-perła, Verbatim-glossy i Verbatim printable.
Pozdrawiam

niedziela, 17 września 2006, 12:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy wersja box ma cos leprzego od oem oprucz pudelka i softu?

Kolego, a zdradź mi jak robisz napisy do filmów?
Wszyscy robimy błędy ale są chyba pewne granice. :twisted:

niedziela, 17 września 2006, 12:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
O błędy się nie ma co martwic pisze po prostu szybko i nie przykładam się chodziło mi o nagrywarkę a nie pisownie ;) .Jak robie film to się przykładam. :mrgreen:

niedziela, 17 września 2006, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pionieer 111DBK OEM bo taki posiadam nie ma moiżliwości wypalania DVD-RAM i możliwości palenia na płytach rysunków laserem, ale to akurat do DVD-VIDEO nie robi żadnej różnicy. Chyba ze ktoś daje takie malowidła do klijenta :).
Generalnei ja kupiłem OEM gdyż box wtedy był niedostepny w Polsce. Trzeba dokłądnei oznaczenia czytać po numerze 111, to określa co dana nagrywarka ma lub nei ma za inne fukncje.
P.S. I radziłbym nei sugerować się tez tylko testami z NEro i błędami PIT itp. gdyż dla Ciebei najważniejsza jest zgodność z odtwarzaczami stacjonarnymi, oraz czy film będzie działał bez zacięć, a moim zdaniem z tego pinieer wywiązuje się bez większych problemów.
P.S. Taka rada jesli dajesz komuś do obejżenia swój materiął jak filmujesz a materiał jest na 2 DVD to jedną nagraj na DVD+ druga na DVD- unikniesz wtedy problemu na jakim nośniku palić temu klijentowi pozdrawiam.

niedziela, 17 września 2006, 13:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

P.S. Taka rada jesli dajesz komuś do obejżenia swój materiął jak filmujesz a materiał jest na 2 DVD to jedną nagraj na DVD+ druga na DVD- unikniesz wtedy problemu na jakim nośniku palić temu klijentowi pozdrawiam.
Zdecydowana wiekszosc dvd odtwarza poprawnie + problemy raczej zaczynaja sie przy - (stare dvd) ale sluszna rada rowniez ja polecam!

niedziela, 17 września 2006, 13:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odkąd nagrywam na nagrywarkach pioneera i plextora jeszcze nikt nie zwrocił płytki, wszystkie śmigają idealnie oczywiscie jedyna słuna firma płytek....TDK :)

poniedziałek, 9 października 2006, 17:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmm... Nagrywam na Benq 1620 i swego czasu była to najlepsza nagrywarka która miała najniższą stopę błędów podczas wypalania. Nagrywam tylko na dvd+ (takie przyzwyczajenie) na stałe mam ustawioną zmianę BookType czyli nagrywarka zmienia bit na płycie odpowiedziałny za rozpoznawanie nośnika i tym samym każdy napęd stacjonarny i starsze komputerowe widzą taką płytę jako DVD-ROM czyli tłocznik, jedna z nielicznych nagrywarek która ustala moc lasera w czasie rzeczywistym podczas całego wypalania. Wypaliłem okołó 300-350 płyt z filmami i nigdy nie miałem zwrotów, zawsze wypalam na Verbatimach printable. Następny model Benq 1640 był jeszcze bardzo chwalony, natomiast już następne były znacznie słabsze pod względem jakości wypalania. Obecnie chyba pionnier jest liderem.

poniedziałek, 9 października 2006, 20:03
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kolega Pedro79 ma wiele racji w swoich postach.
111-stka ma moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do kontatybilności ze stacjonarnymi odtwarzaczami DVD-Video.
Nie bez znaczenia są też rodzaje płyt użyte z Pioneerem - i tu myślę najlepiej sprawdzają się Verbatimy , TDK oraz Sony AccuCORE.
Generalnie pomimo swojej licznej obecności (popularności) na rynku, nagrywarki LG bywają problematyczne i nawet jeden z nowszych modeli GSA-H10N został skrytykowany w testach w kategorii nagrywania płyt DVD-R.
Niedoceniane oraz mało rozpowszechnione na naszym rynku są nagrywarki "ze stajni" Asusa, a są one naprawdę godne polecenia.
Pozdrawiam

poniedziałek, 9 października 2006, 20:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]