Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 17:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 DVD-R czy DVD+R 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post DVD-R czy DVD+R
Czego używać do nagrywania gotowych filmów? Na dzień dzisiejszy uzywam dvd+r, po ustawieniu booktype na dvd-video jest odtwarzalne na 100% sprzętu do jakiego miałem dostęp. Czy po prostu nie trafiłem na napęd który by nie przeczytał, czy dvd+ rzeczywiście nie ma wad?

sobota, 4 listopada 2006, 00:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

lepiej nagrywac na dvd-r, bo stare odtwarzacze maja problemy z dvd+r

sobota, 4 listopada 2006, 00:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja jestem zwolennikiem dvd+r nagrywam na sonego plytkach i od okolo 300-500 sztuk nie bylo przypadku jakiegos feleru, spalenia, czy szarpania na dvd

sobota, 4 listopada 2006, 03:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jako amator nie mam takich dylematów i nagrywam zarówno na plusy i minusy.
Kilka razy jednak DVD-R "uratowała mi życie" ponieważ wchodzi na nią nieznacznie więcej materiału.

sobota, 4 listopada 2006, 08:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jako amator nie mam takich dylematów i nagrywam zarówno na plusy i minusy.
Kilka razy jednak DVD-R "uratowała mi życie" ponieważ wchodzi na nią nieznacznie więcej materiału.

Raczej w to wątpie, są to dokładnie te same pojemności 4,37Gb to wszystko co możesz nagrać, oczywiście można nadpalić ale taka płyta raczej nie pójdzie na stacjonarnym dvd. Płyty dvd+ to technologia troszkę nowsza od dvd-, choćby dlatego że wszystkie nowinki odnośnie prędkości nagrywania płyt zawsze były pierwsze w "plusach" tak jest zresztą i teraz, wystarczy popatrzeć na dvd-rw+rw, zawsze plusy są szybsze.

sobota, 4 listopada 2006, 12:26
Bywalec
Bywalec

lepiej nagrywac na dvd-r, bo stare odtwarzacze maja problemy z dvd+r

Wydaje mi się że jest akurat odwrotnie, a na pewno starsze Philipsy odtwarzały tylko "+"

sobota, 4 listopada 2006, 12:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Fakt jest że standart - jest standartem starszym druga połowa lat 90 jest początkiem wprowadzenia tego standartu. + jest bardziej zaawansowanym (zaistniał po 2000r. )stąd chociażby dwuwarstwowe płyty wystepują tylko jako + itp. A odczyt + czy - na starszych DVD uzalezniony jest akurat od tego jaki standart promowała dana marka jedni woleli starszy - inny nowszy +, a jeszcze inny później juz wszyscy poszli po rozum do głowy i uznali że współistnieją dwa + i -. Stąd akurat wystepujące problemy, jednak na odtwarzaczach z lat 97-99 ja użwyałbym tylko - aby uniknąć rozczarowań. Pytanie tylko ile osób posiada takie DVD przy dzisiejszych cenach odtwarzaczy nie jedna osoba pójdzie i kupi w sklepie w cenie do 300zł średniej klasy odtwarzacz który będzie czytał wszystkie standarty włącznie z divix i mpeg4.
Jeszcze raz proponuję aby klientowi który ma zamiar skorzystać z waszych usług wypożyczyć własne nagranie na płycie + i - w ten sposób unikacie niepotrzebnych problemów. A klient nawet nei wie czy sa + czy - itd bo nei musi wiedzieć wazne że jak włączy film to ma grać i tak tez będzie.

Pozdrawiam wszystkich zapaleńców filmowania.

sobota, 4 listopada 2006, 13:27
Stały bywalec
Stały bywalec

1.Płyta DVD- ma pojemność o 6 MB większą niż DVD+
2.Nie ma żadnej przewagi technologicznej pomiędzy + a -
Wprowadzenie + wynikało jedynie z walki firm o prymat w rynku nagrywalnych płyt DVD.
3.Obecnie są zarówno płyty +i- jedno i dwuwarstwowe ,jednokrotnego zapisu i wielokrotnego zapisu.
Jakich używać? rzecz gustu.

sobota, 4 listopada 2006, 15:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Raczej w to wątpie, są to dokładnie te same pojemności 4,37Gb to wszystko co możesz nagrać

luju napisał(a):
Płyta DVD- ma pojemność o 6 MB większą niż DVD+

Ano właśnie.
Owe 6MB to tylko i 6MB.
Takiego obrazu płyty:

Obrazek

nie uda się nagrać na plusa, a na minusa bez problemu. :wink:

sobota, 4 listopada 2006, 17:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

2.Nie ma żadnej przewagi technologicznej pomiędzy + a -
Wprowadzenie + wynikało jedynie z walki firm o prymat w rynku nagrywalnych płyt DVD.

Nie do końca !!!

Standard DVD+R/+RW projektowany był zgodnie z założeniami technologii Mt. Rainier, możliwe jest więc kasowanie dowolnych sektorów na płycie +RW (32 KB sektory z danymi są oddzielone znacznikami), podczas gdy na krążkach -RW da się skasować tylko ostatnią sekcję.

+R(W) od -R(W) różni się adresowaniem, czego wynikiem jest różnica pojemności obu standardów (plus jest trochę mniejszy). Bardzo dobry artykuł, opisujący różnice techniczne obu standardów, znajduje się pod adresem: http://www.cdfreaks.com/article/113 (artykuł w języku angielskim)

Jedną z głównych różnic na korzyść ”plusa” to adresowanie KAŻDEGO sektora na tak zwanej ścieżce prowadzącej, dzięki temu pozycjonowanie lasera trwa znacznie krócej. W przypadku ”minusów” zadanie ścieżki prowadzącej ma o wiele mniejsze znaczenie, a tzw. prepity pozwalają nam na szybkie odszukanie jedynie bloku danych, a nie konkretnego sektora.

sobota, 4 listopada 2006, 23:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Fast128 : myślę że nagrywanie na + ze zmienionym booktype'm jest dobrym rozwiązaniem - sam też tak robię i na razie nie mam problemów z reklamacjami (a kiedyś były problemy z - ;> no i dziwne historie z płytami wszelkich formatów z naklejkami zamiast nadruków ;>

sobota, 4 listopada 2006, 23:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

stawieniu booktype na dvd-video

w jaki sposób to zrobić?

piątek, 17 listopada 2006, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zależy od tego jakiego programu do nagrywania oraz authoringu używasz.
beton... booktype jest dvd-rom a nie dvd-video

piątek, 17 listopada 2006, 23:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 17 listopada 2006, 23:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nagranie płyty DVD "+" z funkcją BookType (czyli zmianą bitsettigu) nie zależy od programu a od nagrywarki.
Tylko niektóre z nagrywarek mają zaimplementowaną funkcję BookType.

Przykład - mam nagrywarki Pioneer 109 i Plextor 716.
Niezależnie jakiego programu do autoringu używam /Workshop 2, Encore 1.5, Nero 7/ płytę DVD+ Plextor mi zawsze nagra z BookType a Pioneer niestety nie.
Czasem pomaga zmiana biosu nagrywarki na najnowszy.

A to cytat z CDRinfo.pl

Cytuj:
Ponieważ starsze odtwarzacze DVD miewają kłopoty z odczytem płyt DVD+R, w trakcie zapisu wstawiany jest bit "oszukujący" urządzenie, które sądzi, że ma do czynienia z płytą DVD-ROM (tłoczoną). Można zmienić zarówno DVD+RW jak i DVD+R na DVD-ROM. W przypadku DVD+RW można to zrobić tak przed, jak i po nagraniu płyty. BookType dla DVD+R należy zmienić przed wypaleniem.
BookType jest to aplikacja umożliwiająca zmianę tzw bitsetting'u nośników DVD+R/RW w niektórych nagrywarkach DVD firmy LiteOn. Dzięki tej zmianie nośniki DVD+R/RW (po nagraniu) podczas odczytu są widziane jako płyty DVD-ROM, czyli jak standardowe tłoczone płyty DVD. Rezultatem tego jest możliwość odczytu takich krążków przez starsze napędy DVD (w szczególności stacjonarne).

sobota, 18 listopada 2006, 02:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona