Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 10:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pytanie dotyczace Manty 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pytanie dotyczace Manty
Moi drodzy - mam pytanie które mnie mocno ostatnio nurtuje - nagrałem film na kamerze DV - film zapisany został od razu w standardzie MPEG2. Potem go zmontowałem Vegasem, no i wypaliłem na DVD (w dwóch wersjach jako zwykłe DVD i plik .MPG)

I teraz sedno: MPEG2 koduje film z przeplotem (PAL DV) i rozumiem że tak powinno byc bo ogladając płyte DVD na televizorze wymagany jest film z przeplotem. Natomiast przy odtwarzaniu na kompie MediaPlayerem widać rozmycia charakterystyczne dla przeplotów. Na kompie moge te paseczki niwelować filtrem.
Niestety podobne efekty co na kompie obserwuje przy odtwarzaniu na MANCIE i telewizorze - czemu tak się dzieje - czy tam (w Mancie) nie działaja filtry ???? A może trzeba je gdzieś włączyć - niestety w menu MANTY nie znalazłem niczego sensownego.

Ciekawostka jest jeszcze to że na innym odtwarzaczu DVD/DVIX (chyba LifeTech) nie ma paseczków i wszystko jest OK. Podobnie ta sama płyta idealnie się czyta na moim laptopie ... wn ioskuję że jest dobrze nagrana, jedynie problem tkwi w odtwarzaczach DVD które to lepiej lub gożej daja sobie radę z przeplotem.

środa, 8 listopada 2006, 13:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wazna jest kolejnosc pol przeplotu. Dla odtwarzaczy DVD "Upper Field First" to podobno norma. Jaki Ty ustawiles?

środa, 8 listopada 2006, 14:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hmmm. Nie mam pewności ale chyba mam w VEGASIE "lower field first" i to chyba jest ustawienie defoltowe (nie przypominam sobie abym je zmieniał)

A czy jest mozliwość stwożenia pliku w MPG2 bez przeplotu ???

[ Dodano: Sro Lis 08, 2006 3:14 pm ]
To chyba nie jest to - przestawiłem na uper oraz none i nadal ten sam efekt :-(
Ta sama płyta a różne się odtważa w dwóch urzadzeniach DVD - oba sa w miarę nowe (jedno ma 6 mieś a drugie miesiąc)

środa, 8 listopada 2006, 15:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]