Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 18:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 jak zabezpieczyc plyte?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jak zabezpieczyc plyte??
Witam.
Chcialbym zabezpieczyc plyte DVD z wlasnym filmem przed kopiowaniem jej bez mojej zgody. Jak to zdrobic???

sobota, 18 listopada 2006, 15:13
Moderator
Moderator

Post Re: jak zabezpieczyc plyte??
gen.maximus napisał(a):
Witam.
Chcialbym zabezpieczyc plyte DVD z wlasnym filmem przed kopiowaniem jej bez mojej zgody. Jak to zdrobic???

Użyć tego: LINK :!: .

sobota, 18 listopada 2006, 15:57
Nowy
Nowy

Post Re: jak zabezpieczyc plyte??
kotin napisał(a):
Użyć tego: LINK :!: .

nie bardzo rozumiem Twojej pomocy. Chodzi o progam ktory zakoduje plyte albo zablokuje.

sobota, 18 listopada 2006, 16:27
Bywalec
Bywalec

sobota, 18 listopada 2006, 16:39
Nowy
Nowy

nie ma takiej mozliwosci.....

z tego co wiem to napewno jest. tylko jak i jakim programem

sobota, 18 listopada 2006, 17:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Skoro taki program cytuję "napewno jest", to wytłumacz nam dlaczego filmy wielkich wytwórni są powielane w warunkach domowych :?: Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :D

sobota, 18 listopada 2006, 17:21
Moderator
Moderator

na pewno jest, ale można go obejść pierwszym lepszym softem do łamania zabezpieczeń, więc nie warto tracić czasu. testowałem, ale nawet nie pamiętam jak się nazywał. ot ciekawostka taka ;).

pozdrawiam

sobota, 18 listopada 2006, 18:23
Nowy
Nowy

gen.maximus napisał(a):

Skoro taki program cytuję "napewno jest", to wytłumacz nam dlaczego filmy wielkich wytwórni są powielane w warunkach domowych :?: Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :D

nie wszystkie filmy da sie skopiowac w warunkach domowych. wiekszosc filmow jakie juz dotajemy sa juz z kroregos rzutu czyli kopiowane. wiekszosc filmow na Polskim rynku sa niezabepieczone (nie wiem dlaczego) ale filmy w USA czy UK sa blokowane ( i tutaj tez nie wiem dlaczego poniewaz nie ma takiej potrzeby gdyz tam filmy orginalnne sa tansze niz w Polsce i kaddego Amerykanina czy Anglika stac na taki zakup i rzadko kto sie w to bawi). Sam spotkalem sie z filmami zabezpieczonymi przed kopiowaniem. mam nawet kilka takich filmow i koncertow sprowadzonych z USA. Napewno da sie zabezpieczyc te plyty bo przeciez istnije duzo pragramow rzeby je lamac (ale nie kazdy moze to zrobic). To prosze wytlumaczyc dlaczego powstaja (z gory dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :D ). a chodzi o to ze sam nagrywam roznego rodzju uroczystosci. Przyklad? Chocby stodniowka. niegdys nagrywalem i bylo to oplacalne sprzedawalem nawet kilka set alnomow z jednej imprezy. teraz spotykam sie z czyms takim ze uczniowie kupuja jeden album na klase i smi powielaja prace mojego autorstwa (i to jest nie fer) i moja praca staje sie nie oplacalna a filma moze zbankrutowac wiec szukam jakiegos sposobu rzeby do tego nie doszlo.
moze znacie jakis inny??

sobota, 18 listopada 2006, 18:48
Moderator
Moderator

Nie ma pewnego zabezpieczenia niestety i stąd wziął się żart z mojej pierwszej wypowiedzi. Z tego co się orientuję to jedynym pewnym zabezpieczeniem dla filmowca przy masowych imprezach, jest ustalenie kwoty zapłaty bez względu na ilość wykonanych kopii + cena kopii po kosztach. Wtedy to czy wszyscy wpłacą jest kłopotem zamawiającego nagranie. Do niedawna jakieś proste zabezpieczenia zapobiegały masowemu kopiowaniu, teraz jednak młode pokolenie "daje radę".
pozdrawiam
PS LINK

sobota, 18 listopada 2006, 19:38
Bywalec
Bywalec

hehe, Kotin, te szafeczki to fajna sprawa. Szkoda, że nie ma skutecznych programowych zabezpieczeń. No właśnie, a czy zabezpieczenia DVD-Audio do tej pory są skuteczne?

Robert Z.

-----------------------------------

P4 2.8GHz HT, Asus P4P800-E Deluxe, 1GB RAM, 1*120GB Seagate SATA, 1*200GB Maxtor, Tagan 480W, LCD NEC 1970NX, WinXP Prof., Adobe Premiere Elements 3.0

sobota, 18 listopada 2006, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gen. maximus : każde zabezpieczenie jest do złamania ... dlaczego producenci wymyślają zabezpieczenia ? bo nie każdy użytkownik komputera wie jak sobie z tym poradzić ... a np. w Belgii nie ma giełd z piratami ... tam kupują oryginały ...

poniedziałek, 20 listopada 2006, 15:22
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeżeli chodzi o Studniówki to nie ma problemu. Umawiam się że robię film pod warunkiem że wszyscy którzy są na Studniówce biorą film - jak się ktoś wyłamuje to pozostali płacą za niego - to działa. Gorzej jest z Komuniami.
Pozdrawiam

poniedziałek, 20 listopada 2006, 20:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Na płytę nagrywasz 2 rzeczy
film dvd i nieistotny plik 2GB w takiej kolejności.
po nagraniu wyciągasz płytę i matowisz kamieniem szlifierskim tą część płyty na której jest plik 2GB.
Po tym zabiegu większość programów kopiujących płyty w całości potraktują ją jako uszkodzoną a odtwarzacze dvd odtworzą film bez większych kłopotów.

Wady:
- ciężko trafić żeby ważnych danych nie zarysować. mnie się udało 1 płytę z 4 prób - stwierdziłem że to nieopłacalne.
- pojedyncze pliki filmu da się skopiować.

wtorek, 21 listopada 2006, 09:34
Stały bywalec
Stały bywalec

robisz tak - pierw potestuj
Na płytę nagrywasz 2 rzeczy
film dvd i nieistotny plik 2GB w takiej kolejności.
po nagraniu wyciągasz płytę i matowisz kamieniem szlifierskim tą część płyty na której jest plik 2GB.
Po tym zabiegu większość programów kopiujących płyty w całości potraktują ją jako uszkodzoną a odtwarzacze dvd odtworzą film bez większych kłopotów.

Wady:
- ciężko trafić żeby ważnych danych nie zarysować. mnie się udało 1 płytę z 4 prób - stwierdziłem że to nieopłacalne.
- pojedyncze pliki filmu da się skopiować.

Robiłem tak tzn. na końcu filmu 10 min ściemienia - na płycie na obrzeżu rysa nożyczkami ok 2 cm nie ma problemu ze zrobieniem.
Nero wywali ale Clone nie robi problemów. Jak masz klientów niebystrych to OK. Miałem zdarzenie z filmem z Sylwestra - jeden "bystry" rozgłosił że nie da się skopiować i reszta kupowała jak trzeba. Z zakończeniem gimnazjum nie było tak różowo.
Pozdrawiam

wtorek, 21 listopada 2006, 10:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]