Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 15:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Ulead Workshop 2 brak polskich czcionek 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ulead Workshop 2 brak polskich czcionek
Witam.
Pracuję na Uleadzie od niedawna i mam problem z polskimi czcionkami, po prostu ich brak. Co zrobić by były???????
Oraz jak zrobić podwójne menu do płytki, czyli startuje pierwsza plansza a na niej chaptery "start filmu" oraz "wybór scen".
Po na ciśnięciu Start filmu, wiadomo rozpoczyna się, a po wybraniu "Wybór scen" wchodzimy na drugie menu z chapterami do scen filmu.

wtorek, 2 stycznia 2007, 01:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mam problem z polskimi czcionkami, po prostu ich brak. Co zrobić by były???????

Na początek musisz wybrać czcionkę która posiada polskie znaki np. Times New Roman
Wciskasz i trzymasz Shift + tylda + a = ą
Jeżeli chceesz wielką litere to uaktywniasz CapsLock a następnie Shift+tylda+a

Co do Chapterów to nie znalazłem takiej opcji, być może źle szukałem. Może Inni coś podpowiedzą.

wtorek, 2 stycznia 2007, 10:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oraz jak zrobić podwójne menu do płytki, czyli startuje pierwsza plansza a na niej chaptery "start filmu" oraz "wybór scen".
Po na ciśnięciu Start filmu, wiadomo rozpoczyna się, a po wybraniu "Wybór scen" wchodzimy na drugie menu z chapterami do scen filmu.

W workshopie dziala to troche inaczej niz w rodzimym movie factory. Nic nie jest automatycznie linkowane (no moze z wyjatkiem niektorych przyciskow np. home) - wszystkie przyciski musisz podlinkowac (przyporzadkowac) poszczegolnym klipom lub chapterom osobiscie metoda "przeciagnij i upusc". Taki sposob daje pelna dowolnasc przy tworzeniu menu. menu , ktore chcesz tworzysz nastepujaco:

1. przeciagasz na "content window" klip wideo i tworzysz rozdzialy (chaptery)
2. przechodzisz do zakladki "menu" i znowu przeciagasz dwa szableny menu - jeden bedzie glownym drugi chapterowym.
3. zaznaczasz menu glowne (dwuklik) aby pojawilo sie w glownym oknie programu. Teraz jesli korzystales z gotowych szblonow musisz zmienic je tak aby byl napis "start" oraz "rozdzialy".
4. teraz zostaje tylko podlinkowac. Z content window (ponizej glownego okna programu) przeciagasz menu 2 (rozdzialowe) do napisu "rozdzialy" teraz program wie, ze po nacisnieciu "rozdzialy ma przejsc do menu 2 rozdzialowego. Nastepnie przeciagasz caly klip do napisu "start filmu". teraz program wie, ze po nacisnieciu "start filmu" ma zaczac odtwarzac film.
5. teraz trzeba podlinkowac menu rozdzialowe. Znowu dwuklik na drugim menu, aby pojawilo sie w oknie glownym. I to sama metoda przeciagasz stworzone wczesniej rozdzialy (sa one widoczne w chapter list po prawej stronie okna glownego) do odpowiednich okienek lub napisow w menu. Jeszcze mozna sprawdzic czy po nacisnieciu przycisku "home" taki rysunek domku powraca do menu glownego - powinno tak byc poniewaz program akurat to robi automatycznie. Jesli nie to przeciagasz menu startowe na ten rysuneczek.

I to wszystko jak widzisz metoda bardzo prosta i stwarzajaca wiele nieograniczonych mozliwosci. Podlinkowac mozesz dowolny element np. ruchomy gif.

Co do polskich czcionek to jest jescze drugi sposob. Piszesz potrzebny tekst w dowolnym edytorze np word. Potem kopiujesz go Ctrl+C i wklejasz w workshopie Ctrl+V. Dziala pod warunkiem takim samym jak w wordzie, ze wybrana czcionka ma polskie litery np:ARIAL.

wtorek, 2 stycznia 2007, 11:01
Nowy
Nowy

Post odp
wielkie dzięki

środa, 3 stycznia 2007, 00:34
Bywalec
Bywalec

Post Re: Ulead Workshop 2 brak polskich czcionek
Dzięki!

poniedziałek, 12 października 2009, 17:14
Moderator
Moderator

Post Re: Ulead Workshop 2 brak polskich czcionek
DiscoLED popełniasz jeden jak bardzo ważny błąd (tak na szybko zobaczyłem) aby utworzyć link "Start" nie przeciągamy do niego cały klip, lecz pierwszy chapter na "kliszy" chapterów, dzięki temu proces kompilowania menu trwa znacznie krócej.
Jestem maniakiem Worskshopa 2 i tutaj przetrenowałem już chyba wszystko co tylko można :mrgreen:
Po za tym świetnie to wszystko wytłumaczyłeś.

wtorek, 13 października 2009, 18:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]