Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 02:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Problem z odczytem płyty DVD (zapisana na kompie z Pinnacle) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z odczytem płyty DVD (zapisana na kompie z Pinnacle)
Witam Serdecznie!
Proszę o pomoc - co może być przyczyną "szarpania" podczas odtwarzania płyty DVD - odtwarzacz stacjonarny LG DVX172. Płyta zapisana na kompie, kilkunastominutowy film. Płyty DVD (takie z kolorowych magazynów) odtwarzane są ok.

Dziękuję za pomoc.

wtorek, 2 stycznia 2007, 20:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z odczytem płyty DVD (zapisana na kompie z Pinna
J@cek napisał(a):
Witam Serdecznie!
Proszę o pomoc - co może być przyczyną "szarpania" podczas odtwarzania płyty DVD - odtwarzacz stacjonarny LG DVX172. Płyta zapisana na kompie, kilkunastominutowy film. Płyty DVD (takie z kolorowych magazynów) odtwarzane są ok.

Dziękuję za pomoc.

witam
jedną z przyczyn może być za duże 'bitrate' ustawione podczas kompresji. Może DVD jest starszego typu i nie odczytuje najnowszych kodeków (np. divx)?
pozdrawiam

wtorek, 2 stycznia 2007, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaką Pan dysponuje? Sam używałem 2 modele Liteona i kazdy miał problem z zapisem Video do danych było bez problemu z obrazem kiepska sprawa, polecam sprżet jak w opisie Pionieer 111.

środa, 3 stycznia 2007, 00:13
Bywalec
Bywalec

A moze poprostu plytka byla za szybko nagrana? pzdr

środa, 3 stycznia 2007, 00:36
Bywalec
Bywalec

Zmień płytke (firme ) nie zawsze wszsytkie "pasują" do wszystkich nagrywarek, czasem bywają własnie takie problemy.Ja miałem problem z TDK.
pozdrawiam

wtorek, 9 stycznia 2007, 21:58
Nowy
Nowy

Dzięki za rady - z szybkością sprawdzałem i nie ma wpływu, jak znajdę chwilę to kupię trochę płyt różnych producentów i poeksperymentuję...

sobota, 13 stycznia 2007, 16:39
Bywalec
Bywalec

Od ponad roku nie miałem nigdy problemów z Verbatimkami. Z innymi bywało różnie - myślę o TDK i Sony, bo inych w ogóle nie uznaje

sobota, 13 stycznia 2007, 21:05
Bywalec
Bywalec

Post Re: Problem z odczytem płyty DVD (zapisana na kompie z Pinna
J@cek napisał(a):
Witam Serdecznie!

Nie podales jedynie w jakim formacie jest zapisana plyta DVD. Jak rozumiem chodzi wlasnie o format DVD, a nie filmy typu DiVX itp. W takim układzie prawdopodonie jak napisal robus2000 za duzy jest bitrate. Prosze pamietaj, ze calkowity (audio i wideo) bitrate nie moze byc wyzszy niz 8Mbit/s (HQ mode) i nie moze on ani jednego bitu w jendostce czasu przekroczyc. Szybkosc strumienia jest zmienna i zalezy od transferu wideo i audio. Czestym bledem jest to, ze ustawiana jest bardzo wysoka jakosc dzwieku i obrazu jednoscesnie. Wysoka jakosc dzwieku podwyzsza jego bitrate i tym samym zaweza szerokosc strumienia dla obrazu... ktora zazwyczaj nie jest zmieniana i oscyluje w gornych granicach predkosci strumienia wideo.
Wydaje mi sie, ze w tym tkwi blad, bo jakies piec lat temu z podobnymi problemami sie borykalem.

PS. Oczywiscie na strumien wplywa jakos nagranych danych i ilosc nagranych bledow. Nadmiarowosc na DVD w najnowszych odtwarzaczach dochodzi do trzech. W starszych odtwarzaczach nie bylo mozliwosci odczytu takiej nadmiarowosci i korekcji CRC. Dlatego tez pozostale odpowiedzi sa jak najbardziej trafne. Proponuje Ci odciac film na okolo 5min, wyrenderowac DVD z tym filmem obnizajac transfer strumienia, nawet do polowy i nagrac na tym samym typie nosnika, co z apierwsyzm razem. Jelsi odtwaorzysz film z bitrate okolo 5Mbit/s (SP mode) to wiesz, ze przesadziles z bitrate za pierwszym razme. Jesli bedzie nadal to samo, szukaj innych nosnikow.

pozdrawaim serdecznie,

EoM

sobota, 13 stycznia 2007, 21:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]