Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 22:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 DVD ARCHITECT 4.0 problem z odtwarzaniem na stacjonarnym dvd 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post DVD ARCHITECT 4.0 problem z odtwarzaniem na stacjonarnym dvd
Witam
mam taki mały problem a mianowicie
w dvd architect 4.0 robie menu nagrywam na płytke iii
w odtwarzaczu w kompie jest ok tzn film sie odtwarza moge go przewijac do przodu, tylu przeskakiwac rozdziałami a
w dvd stacjonarnym wiesza mi sie plytka. Nie moge przewijac nie moge przeskakiwac rozdziałami. co wiecej pokazuje czas ze sie zmienia ze przeskoczył do nastepnego rozdziału ale nic poza tym. obraz i dzwiek stoja w miejscu.
moze wie ktos o co chodzi. co zrobic zeby bylo super
pozdrawiam
Tomem

wtorek, 16 stycznia 2007, 18:27
Bywalec
Bywalec

:lol: zrob menu ustaw rozdziały i przelicz w architekcie powinno pomoc?

[ Dodano: Wto Sty 16, 2007 6:40 pm ]
tzn. Make dvd-prepare-dalej-optimize-zakładka video1-use default bitare = yes (kazdy ze spisu po lewej pokolei) mi pomogło

wtorek, 16 stycznia 2007, 18:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale niebardzo wiem o co chodzi z tym przeliczaniem
moze troszke jasniej :cry:

wtorek, 16 stycznia 2007, 18:44
Bywalec
Bywalec

przy tworzeniu dvd w architekcie można albo
dołączyć pliki dodać menu itd bez optymalizacji szybko nagrać płyte (tak pewnie robiłeś).

dołączyć pliki dodać menu itd nastepnie make dvd i w oknie gdy sa wyswietlane wiadomosci(review massage list) kliknąć optimize pojawia sie ustawiemia bitare itd.
po prawej masz spis plikow i teraz klikając kolejno pliki. w zakładce video (prawa strona) masz rekompres settings ustaw we wszystkich plikach na yes.
bedzie to troche trwało ale płyta powinna byc ok. pozdrawiam

[ Dodano: Wto Sty 16, 2007 6:58 pm ]
sorry spis plików jest po lewej

wtorek, 16 stycznia 2007, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

juz sie robi zobaczymy jaki bedzie efekt
mam teraz inne pytanko
dlaczego ma sie to wszystko rozkompresowac
skoro mam plik wyrenderowany do m2p z procodera bit rate 6000 to co mu nie odpowiada?
ze trzeba to teraz rozkompresowac
mozesz to jakos wyjasnic????
nagranie filmu 1,5 godziny bedzie trwało strasznie dlugo
Tomek

wtorek, 16 stycznia 2007, 19:21
Bywalec
Bywalec

miałem taki problem jakis cza temu nie wiem dlaczego zauważyłem że z krótkimi filmami jest ok ale dłuższymi niż ok. 40 min przy zmianie chaptera sie tnie, jestem raczej praktykiem niż teoretykiem ale myślę że jest to związane z zapisem informacji o położeniu chapterów w video.

wtorek, 16 stycznia 2007, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sprawdzałem na 3 dvd stacjonarnych i na jednym tylko jest ok
na reszcie sie zacina jak przedtem
Moze jakas inna rada, bo nie wierze ze taki programik to jest szajs!!!
Pozdrawiam

wtorek, 16 stycznia 2007, 20:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pliki filmowe lub rozdziały nie mogą być tak długie (tu 40min.) .Muszą być pocięte , wstawione markery . Z moich przejść z tym tematem 35 min. też źle chodzi . Najlepiej pociąć tak gdzieś po 20 min. I nie ma znaczenia w jakim programie robimy authoring . Sami zerknijcie co ile są robione rozdziały w filmach komercyjnych .Temat był już wałkowany nie raz .

wtorek, 16 stycznia 2007, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

eeee nagrywam film ok 5 minutowy, wiec nie jest to problem długosci filmu
poza tym w ulaed moge zrobic dwa rozdzialy na f problemuilm 1,5 godziny i nie ma problemu, nic sie nie tnie

wtorek, 16 stycznia 2007, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

test zrobiony
sprawdzałem na 3 dvd stacjonarnych i na jednym tylko jest ok
na reszcie sie zacina jak przedtem
Moze jakas inna rada, bo nie wierze ze taki programik to jest szajs!!!
Pozdrawiam

Witam !
Używam Architecta już długo i żadnych problemów. Z tego co piszesz jakość wypalania dysku jest wątpliwa a nie soft. Jeśli odtwarzasz na napędzie kompa, na którym wypaliłś dysk to musi być ok :!:
Próba z trzema stacjonarnymi odtwarzaczami potwierdza moje przypuszczenia. Radzi sobie ten, który ma najlepszą korekcję błędów. W przeszłości miałem podobny problem z nagrywarką DVD.
Spróbuj wsawić inny napęd ( np. pożyczony ) i nagrywać z mniejszą szybkością.
Pozdrawiam

środa, 17 stycznia 2007, 09:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zrob menu ustaw rozdziały i przelicz w architekcie powinno pomoc?

Takie rozwiązanie problemu to nie rozwiązanie skoro jest juz plik m2p to nie mozna bawić się drugi raz w przeliczanie (tylko pogorszysz jakość).

Cytuj:
Pliki filmowe lub rozdziały nie mogą być tak długie (tu 40min.) .Muszą być pocięte , wstawione markery . Z moich przejść z tym tematem 35 min. też źle chodzi . Najlepiej pociąć tak gdzieś po 20 min. I nie ma znaczenia w jakim programie robimy authoring . Sami zerknijcie co ile są robione rozdziały w filmach komercyjnych .Temat był już wałkowany nie raz .

Nie jest dobrze (wiem z własnego doświadczenia) dawać więcej niż 25 rozdziałów w filmie (przynajmniej mi) film z 25 chaptera przeskakiwał na menu, czyli nie odtwarzał się do końca.

Pozdrawiam

środa, 17 stycznia 2007, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To nie jest problem nagrywarki ani zadnego dvd. poniewaz gdy nagrywam w innym programie to jest ok.
po drugie juz wiem napewno ze jest to problem pliku wejsciowego do architecta m2p. nie wiem dlaczego ale z tymi plikami sie tnie.
jak wrzuce avi, mpeg, mv2 itd chodzi bez zarzutu.
pozdrawiam
Tomek

środa, 17 stycznia 2007, 13:00
Bywalec
Bywalec

Panowie proszę o pomoc. Konwertuje film do formatu DVD w DVD Architect 3.0 i później gdy oglądam na stacjonarnym odtwarzaczu DVD to, gdy kamera sie szybko przesuwa widać wyraźne skoki obrazu. Na kompie jest ok.
Bitrate chyba nie jest zbyt niskie bo całośc ma trochę ponad 2 godziny a wiem z doświadczenia, że 3 godziny spokojnie na płytkę wchodzą. Poniżej screen z ustawieniami. Proszę o pomoc.

wtorek, 13 marca 2007, 23:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co za bzdury opowiadasz? 8O Co ma długość chapterów do zacinania się płyt? Od kiedy to programy do authoringu narzucają tego typu ograniczenia? Wprawdzie nie znam DVD Architect ale pracuje w Adobe Encore i Workshopie i nie wyobrazam sobie tworzenia projektu w którym był bym ograniczony przez program do długosci chapterów.
Do Kamitomi: Powiedz na jakich płytach nagrywasz? Może masz wysłuzoną nagrywarkę. Swojego czasu były duże problemy z nagrywarkami Lite-On

środa, 14 marca 2007, 08:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panowie proszę o pomoc. Konwertuje film do formatu DVD w DVD Architect 3.0 i później gdy oglądam na stacjonarnym odtwarzaczu DVD to, gdy kamera sie szybko przesuwa widać wyraźne skoki obrazu. Na kompie jest ok.
Bitrate chyba nie jest zbyt niskie bo całośc ma trochę ponad 2 godziny a wiem z doświadczenia, że 3 godziny spokojnie na płytkę wchodzą. Poniżej screen z ustawieniami. Proszę o pomoc.

Witam !
Miałem podobne problemy. Okazało sie że wina leży w odtwarzaczu DVD. Takie zjawisko występuje często gdy korzysrtamy z cyfrowego wyjśćia z odtwarzacza tj HDmi. - problemy moga występować w związku z dynamicznym przeskalowaniem obrazu.
Jeśli używasz wyjścia cyfrowego to zrób próbę z wyjściem analogowym np. Componenet lub SVHS.
Powodzenia

środa, 14 marca 2007, 10:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]