Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 03:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 bardzo dobry (wg mnie) sposób authoringu dvd!!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post bardzo dobry (wg mnie) sposób authoringu dvd!!!
Bardzo długo szukałem najlepszego programu który posłużyłby mi do tworzenia zaawansowanych dvd. Natrafiłem na DVDit Pro HD. Program jak "narazie" najlepszy jaki udało mi się znaleźć :) ale po paru próbach stworzenia dvd zauważyłem że gdy wrzucam do programu plik AVI to podczas późniejszej konwersji traci on bardzo na jakości. Tak więc zacząłem szukać dobrego konwertera avi-->mpg aby DVDit nie musiał sam konwertować pliku. Ale również ta metoda ma parę minusów (duże wielkości plików mpg po konwersji, długa praca, a nawet przy najlepszych parametrach obraz tracił na jakości). Postanowiłem trochę poeksperymentować z innymi programami, np: ConvertXtoDvd (tego programu używałem wcześniej; znakomicie spisuje się w konwersji plików gdyż obraz wcale nie traci na jakości, ale nie ma zaawansowanych opcji tworzenia menu). Stworzyłem w tym programie płyte dvd po czym zmieniłem tylko rozszerzenie w pliku VTS_01_1.VOB na MPG i dodałem go jako film w DVDit. Program otworzył ten plik :)(co prawda odwrócił go TYLKO na podglądzie do góry nogami ale za to nie konwertuje go później jeszcze raz i zachowuje jego jakość). Jakość utworzonego dvd jest taka sama jak w oryginalnym Avi a cały proces nie przebiega długo. Nie wiem tylko czy nie będzie to jakoś kolidować z odtwarzaczami stacjonarnymi dvd. Czy nie będzie żadnych problemów przy odtworzeniu takiej płyty. Proszę o jakieś sugestie co do tego typu konwersji :!:
Z góry dzięki!

środa, 17 stycznia 2007, 17:56
Moderator
Moderator

Jakość utworzonego dvd jest taka sama jak w oryginalnym Avi

no, to by dopiero było!!! :lol:

pozdrawiam

[ Dodano: Sro Sty 17, 2007 6:51 pm ]
a tak w ogóle, to rozszerzenia nie trzeba zmieniać. wystarczy przy otwieraniu pliku wpisać zamiast nazwy *.* i pokażą się pliki ze wszystkimi rozszerzeniami.

środa, 17 stycznia 2007, 18:49
Nowy
Nowy

co do jakości to w porównaniu z innymi koderami jest znacznie lepsza:P a co do zmiany rozszerzenia to jest ona konieczny, aby program DVDit nie wykonał ponownej konwersji pliku:P

czwartek, 18 stycznia 2007, 08:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Proponuje do konwersji zastosowac "Canopus Pro Coder". Zobaczysz wtedy jak znakomita moze byc jakosc konwersji.

czwartek, 18 stycznia 2007, 08:55
Nowy
Nowy

jakos mi ten program nie odpowiada. co prawda jakosc skonwertowanych
plików jest dobra, ale ich czas bardzo długi!! a poza tym taki sam rezultat mogę uzyskać za pomocą ConvertXtoDvd a na dodatek używam go teraz do dodawania napisów bo lepiej sie do tego nadaje niz DVDit Pro HD a konwersja filmu na najlepszej jakośći trwa niecałe 2h:) proszę o jeszcze jakieś pomysły!!!!

czwartek, 18 stycznia 2007, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A o której wersji procodera mówisz? Bo chodzi o 2.0.

Pozdrawiam

czwartek, 18 stycznia 2007, 20:01
Nowy
Nowy

czwartek, 18 stycznia 2007, 21:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]