Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 02:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jak to jest z Encore 2.0 plytami dvd-r/dvd+r 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak to jest z Encore 2.0 plytami dvd-r/dvd+r
Witam,

Od okolo roku pracuje w Encore, robiac bardziej i mniej skomplikowane menu.
Na poczatek zawsze sprawdzam czy obraz plyty na pc dobrze dziala... potem,
Testuje je zwykle na odtwarzaczach/nagrywarkach PC (99% działa), nastepnie trafiaja do napedow kilku stacjonarnych odtwarzaczy DVD,

Do tej pory testowalem moje filmy (wypalane zarowno na dvd-r, jak i dvd+r) na odtwarzaczach marek: Philips, Panasonic, Sony, Aiwa, KISS, "onetouch", Manta. Zawsze wszystko bylo ok.

Ostatnio dorwalem dosc modny ze wzgledu na roznorodnosc odtwarzania odtwarzacz "WIWA HD-128USB". Jest to mniejszy brat modelu 228. Rzecz odtwarza wszytskie sklepowe DVD, DVD-R'ki z divxami, divx z datatravelera podlaczonego pod usb... wszystko mu smiga bez problemu, ale, gdy przyszlo do odtwarzania ktorejkowliek z moich produkcij, odpalał menu, nastepnie film, i po uplywie kilku minut zaczął się wieszać. Sprawdziłem wszelkie opcje, wypalane x4/x8, plyty TDK, TESCO, PLATINUM, EMTEC, - wszystkie dawaly dokladnie ten sam objaw.

Czy ktos moglby mi zdradzic sekret tego urządzenia? Moze popelniam gdzies blad na poziomie authoringu? Bede wdzieczny za opinie/rady.

wtorek, 20 lutego 2007, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio dorwalem dosc modny ze wzgledu na roznorodnosc odtwarzania odtwarzacz "WIWA HD-128USB"

Modny nie znaczy dobry. Jeśli te same płyty zrobione przez Ciebie działają na wielu różnych odtwarzaczach tylko nie na tym jednym więc najprawdopodobniej jest to własnie wina tego odtwarzacza.
Przed wypaleniem płytki możesz sprawdzić przecież czy nie ma błedów. Poza tym ewentualne błędy wskazane przez Encore dotyczą głównie źle zlinkowanych przycisków itp. W twoim przypadku gdy rusza menu i potem film i dopiero po chwili nastepuja zacięcia to z pewnościa nie jest to wina Encore tylko płyty lub odtwarzacza.
Poza tym jakiej używasz nagrywarki? Swojego czasu duzy problem był z Lite-on (nie wiem jak nowsze modele tej firmy). Po nagraniu płyty ta nagrywarką słabsze sprzęty przycinały płytę i pojawiały się piksele.

Pozdrawiam
Maciej

środa, 21 lutego 2007, 14:07
Stały bywalec
Stały bywalec

Byc moze dobrze by bylo wgrac mu nowy soft (firmware)? wiem ze w tych tanich dvd softy robia wiele niespodzianek i wielu proboje innych wersji (np. najnowszych). Niestety takze w wielu przypadkach dziala potem jeszcze gorzej - a takze mozna uszkodzic w nim pamiec i po ptokach w tedy. No i nie wiem jak z gwarancja po takich kobinacjach - niektore firmy zezwalaja na to - inne nie.

środa, 21 lutego 2007, 17:21
Bywalec
Bywalec

Ok, w trakcie kilku dni rozlaki z forum zdarzylem zrobic serie testow. Przypominam, pisze o odtwarzaczu WIWA HD-128USB. Co sie okazuje, odtwarzacz, kiedy odlaczony od pradu, zostaje wlaczony i odpalamy na nim prawidłowo sfinalizowaną płytę w encore (wszystkie moje płyty kompiluje bezbłędnie, nieposiadają nawet nachodzących na siebie 'przyciskow') czyta ją dobrze, menu, podmenu jak i sam film smiga. Tak mniej wiecej przez pol godziny. Potem zaczyna sie wieszac. Ciekawym jest ze jak wkladam odrazu potym tloczone dvd (czyli nie wypalane na domowej nagrywarce), nie ma zadnego problemu, takze, kiedy wkladam plyte dvd-r/rw z divixami, rowniez wszytsko dziala i nic sie nie przywiesza.

Kiedy Wiwa pracuje przez jakis czas na tloczonym dvd, i zamieniam go na moje dvd-r, te niemalze odrazu zaczyna sie wieszac (nigdy nie spotkalem sie z problemem w menu, zawsze podczas samego filmu).

Zatem z obserwacji wynika iz po 'rozgrzaniu sie' zaczyna wystepowac symptom zwieszania.

Bylem w zakladach wiwy, rozmawialem z czlowiekiem odpowiedzialnym za soft, chwilke razem potestowalismy, niestety wowczas wszystko dzialalo.... poprostu testowalismy przez 10 min, i dvd nie zdrazylo sie rozgrzac. Byl na tyle ok ze wymienil mi sprzet na calkiem nowy, co niepomoglo - problem nadal wystepuje- i powiedzial bym podrzucil mu kilka kopii sfinalizowanych plyt, i ze sprobuje nad tym posiedziec.

Ot, koniec historii.

sobota, 24 lutego 2007, 14:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]