Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 03:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 interlace a dalej miga 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post interlace a dalej miga
Witam przekopałem forum widze że to dość popularny temat :) ale nie znalazłem nic konkretnego. Mam kartę tv compro x200 .nagrywam materiał do mpeg 2 w opcjach programu compro dtv 3 (program dołączony do karty) zaznaczam opcję record interlace video. przechwytuje obraz. Używam programu tmpgenc dvd author 1.5.13.44 do zrobienia menu dodaje plik zapisany jako mpg nagrywam na płytkę. Przeplot jest w odtwarzaczu komputerowym daję de interlace bob i jest ok ale na stacjonarnym odtwarzaczu jest ten efekt o którym tu już dużo było mowy miganie przy ruchu. Próbowałem nagrywać innym programem Christv pvr professional i dalej to samo co z tym fantem zrobić dziekuję z góry za podpowiedzi.

piątek, 6 kwietnia 2007, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w materiale na dvd nie usuwa się przeplotu, tv crt wyświetla z przeplotem, tv lcd ma oddzielny procesor od usuwania, komputer dobrze sobie z tym radzi np poprzez powerdvd.

piątek, 6 kwietnia 2007, 11:05
Bywalec
Bywalec

dziekuje za podpowiedź tylko co zrobić żeby nie było tego uciążliwego migania ? co ja robię źle ?

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2007 12:36 pm ]
podłączyłem telewizor do karty graficznej do vivo zrobiłem klon obraz był na monitorze komputerowym i telewizorze jak puściłem plik mpg nagrany z przeplotem na telewizor obraz był mało wyraźny jak dałem w odtwarzaczu deinterlace bob było ok żadnego migania. Przechwyciłem obraz do formatu mpg z przeplotem (record video interlace) i użyłem programu tmpgenc dvd author 1.5 próbowałem również 2.0 do zrobienia z pliku mpg plików vob z menu po włożeniu tak nagranej płyty do stacjonarnego odtwarzacza dvd obraz miga co z tym fantem zrobić czy użyć innego programu do zrobienia plików vob z mpg czy dvd author 1.5 może być szukałem ale nie ma tam żadnych opcjii interlace może źle szukałem co z tym zrobić proszę o podpowiedź

piątek, 6 kwietnia 2007, 11:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

materiał eksportowany na dvd: nie usuwasz przeplotu
materiał do oglądania na komputerze: usuwasz przeplot
materiał do oglądania na tv poprzez tv out: zależy od tv, jak lcd usuwasz przeplot, jak plazma albo crt to nie usuwasz. Musi być ustawiona rozdzielczość tv czyli 720x576 albo któreś hd.

sobota, 7 kwietnia 2007, 12:57
Bywalec
Bywalec

dzięki za zainteresowanie moim problemem cały szkopuł polega na tym że ja przechwytuje z przeplotem record interlace video (default codec) i na odtwarzaczu stacjonarnym na przy ruchu np. piłki tenisowej czy napisów miga obraz nie da się tego olądać. Jak pisałem wcześniej przechwytuje do mpeg 2 z ustawioną opcją record interlace video (default codec) co znaczy że jest przeplot chyba ? później tmpgenc dvd authorem 1.5 z mpg robie dvd i dodaje menu.i po tej operacji jest przeplot usuwam go na odtwarzaczu dvd na kompie tak jak pisałeś tylko problem że obraz miga na tv Na innej płycie nagranej przez kogoś innego jest tak jak mówisz na komputerze usuwam przeplot a na tv jest ok z przeplotem nic nie miga więc z moim tv wszystko ok. w tym programie który był z kartą jest opcja record interlace video (default codec) zastanawiam sie co może znaczyć ten domyślny kodek może są jakieś inne i ja muszę użyć innego ?

sobota, 7 kwietnia 2007, 15:29
Moderator
Moderator

możesz zmieić kolejność pól np. ReStream'em, ale skoro boby na komputerze są okej, to pewnie nic to nie da.
wrzuć gdzieś kilkusekundowy fragment to spróbujemy coś wymyślić.
:idea: zrzucaj do DV. możesz użyć VirtualDub, kodek np. panasonicDV i filtr reverse field dominance. filtr przesuwa pola tak, że obraz z (niektórych?) kart TV jest w DV poprawnie zakodowany.
jeśli chcesz jednak koniecznie MPEGa, to zapewne będziesz musiał zmienić soft na jakiś bardziej uniwersalny, bo tego od karty to nie znam.

pozdrawiam

sobota, 7 kwietnia 2007, 18:41
Bywalec
Bywalec

witam obraz miga czyli mruga jak np przesuwające sie napisy na eurosporcie (wiadomości) lub np. piłka tenisowa mrugająca. jaki soft mógłby być bo wolał bym do mpeg2 bo on chyba mniej obciąża procesor, próbowałem również programem CrisTV professional jaki jeszcze może być do mpg ?

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2007 8:10 pm ]
tutaj zamieszczam ten plik mpg http://www.chomikuj.pl/Login.aspx?id=mecz

hasło interlace
na komputerze deinterlace bobem jest ok a na odtwarzaczu stacjonarnym dvd i na tv mruga :/ dzieki za zainteresowanie

[ Dodano: Pon Kwi 09, 2007 5:04 pm ]
Witam czy udało się komuś ściągnąć ten plik mpg i podejżeć może przerobić na dvd ?

sobota, 7 kwietnia 2007, 18:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]