Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 03:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 flash - eksport do avi potem na dvd 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post flash - eksport do avi potem na dvd
Witam

Często zdarza mi się tworzyć w przypływie potrzeby artystycznej ekspresji animacje czy też pseudoanimacje, przy pomocy photoshopa i flasha. Obrazy stworzone w photohopie eksportuje do flasha, tworzę z tego animacje, którą następnie eksportuje do pliku Avi.

Rozdzielczosć przy zapisywaniu już pod kątem animacji, w photoshopie ustawiam na 800x600, podobną wybieram dla animacji flasha. Prędkość odtwarzania ustawiam na 25 klatek, przy eksporcie wykorzystuje kompresje: div-x mpeg4 low motion. Rozdzielczość wyeksportowanego avi taka sama jak animacji flasha.

Podczas odtwarzania pliku Avi wygląda to ładnie. Natomiast problem pojawia się, gdy próbuje z tego zrobić płytę dvd ( dvd filmowe ). Przy konwersji ( korzystam z nero ) do formatu Dvd, zmienia się oczywiście rozdzielczość ( 720×480 ) przez co film drastycznie traci na jakości.

Moje pytanie: Czy w takim razie należałoby na przyszłość już od początku planowania pracy założyć własnie taką rozdzielczośc wyjściową ( 720x480 ), i właśnie w niej rozpoczynać zarówno prace w photoshopie ( tu raczej chodzi o proporcje, praca powstaje w o wiele wyższej rodzielczości np 3000 pikseli bo celem oprócz animacji jest zawsze stworzenie także pojedyńczej grafiki. już pod kątem animacji po prostu jest potem zmniejszana tak by miała 800x600 ) i następnie taką samą rozdzielczość ustawiać na pocz. zabawy z flashem, czy też problem leży gdzie indziej?

A jeżeli nawet nie planuje nagrywania tego na dvd, czy 800x600 to właściwa rozdzielczośc przy tego typy projektach a kompresjsa mpeg low motion jest tutaj na miejscu? W Avi, jak już wspomniałem, całość prezentuje się bardzo ładnie, ale przy pewnych poprawkach być może mogłaby wyglądać jeszcze lepiej?

Ostatnie pytanie: Przy oglądaniu owego wyeksportowanego plik avi, w niektórych programach pojawia się problem: obraz odtwarzany jest w lewym górnym rogu zamaist na środku ekranu - pojawia sie to np. przy używaniu allplayera. Przy użyciu windows media playera tego problemu nie ma - w czym tkwi przyczyna?

pozdrawiam. Wiadomośc trochę przydługa ale chcialem dokładnie wszystko wyjaśnić.

Dzięki z góry za odpowiedzi

Krzysiek

czwartek, 12 kwietnia 2007, 11:58
Moderator
Moderator

Post Re: flash - eksport do avi potem na dvd
Kik napisał(a):
...Moje pytanie: Czy w takim razie należałoby na przyszłość już od początku planowania pracy założyć własnie taką rozdzielczośc wyjściową ( 720x480 ), i właśnie w niej rozpoczynać zarówno prace w photoshopie ...
Krzysiek

Bawisz sie rzeczami o których niewiele wiem :D , ale pewne rzeczy to klasyka: Tak grafika powinna mieć 720x576, (nie tylko proporcje, rozdzielczość przed tworzeniem animacji też), chociaż etap gdzie nadajesz taką rozdzielczość dobierz sam eksperymentalnie.
Druga klasyczna reguła to jak najmniejsza ilość konwersji.
Trzecia reguła, uzupełnia drugą - nie żałuj dysku na mniejszą kompresję. Uparłeś się na bardzo stratną konwersję do divxa i się dziwisz że po przejściu przez program edycyjny zostaje zła jakość. Koduj to chociaż do dużego bitrate mpeg2, jak nie chcesz do (avi)DV.

czwartek, 12 kwietnia 2007, 18:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
Kik napisał(a):
...Moje pytanie: Czy w takim razie należałoby na przyszłość już od początku planowania pracy założyć własnie taką rozdzielczośc wyjściową ( 720x480 ), i właśnie w niej rozpoczynać zarówno prace w photoshopie ...
Krzysiek

Bawisz sie rzeczami o których niewiele wiem :D , ale pewne rzeczy to klasyka: Tak grafika powinna mieć 720x576, (nie tylko proporcje, rozdzielczość przed tworzeniem animacji też), chociaż etap gdzie nadajesz taką rozdzielczość dobierz sam eksperymentalnie.
Druga klasyczna reguła to jak najmniejsza ilość konwersji.
Trzecia reguła, uzupełnia drugą - nie żałuj dysku na mniejszą kompresję. Uparłeś się na bardzo stratną konwersję do divxa i się dziwisz że po przejściu przez program edycyjny zostaje zła jakość. Koduj to chociaż do dużego bitrate mpeg2, jak nie chcesz do (avi)DV.
nic dodac nic ujac kotin :D ale posta se musialem nabic :mrgreen:

czwartek, 12 kwietnia 2007, 18:28
Moderator
Moderator

kubanczyk napisał(a):

Dziękuję, a posta nabić można nie tylko "na potwierdzenie", ale i "z przyczajki", jak ja teraz :mrgreen: , Adminie wybacz :wink: .
pozdrawiam

czwartek, 12 kwietnia 2007, 21:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
kubanczyk napisał(a):

Dziękuję, a posta nabić można nie tylko "na potwierdzenie", ale i "z przyczajki", jak ja teraz :mrgreen: , Adminie wybacz :wink: .
pozdrawiam
nie no jasne ze mozna :mrgreen: nie wiem jak admin ale ja ci wybaczam :D

czwartek, 12 kwietnia 2007, 23:06
Nowy
Nowy

Kotin: Bardzo dziękuje za pomoc! Owa klasyka jak się okazuje była dla mnie nieznana, gdzieś tam coś majaczyło w oddali ale się nie przebiło...tą kompresje zresztą tez metodą prób wybrałem i wydawała mi się niezła :) Doczytam :).

pozdr.

piątek, 13 kwietnia 2007, 09:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]