Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 11:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Ebcore 2.0 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ebcore 2.0
Witam wszsytkich.Mam następujace pytanie do użytkowników Encore 2.0 - czy eksporujecie film jako dv avi i w takiej formie wciagacie go do Encore, czy też eksport od razu do mpeg-2 i w Encore dalej tylko authoring. Wyczytałem, że przy eksporcie do avi Encore sam planuje parametry i wykorzystuje całą pojemność płyty oraz czyta zazanczone np w AP chaptery. Interesuje mnie również jak długo trwa proces "układania" filmu na płycie jeżeli do Encore wciągniemy avi. Jeżeli ktoś z kolegów używa AP Pro 2.0 to proszę również o informację z jakich ustawień eksportu korzystacie zakładając, że eksport robimy od razu do mpeg-2.
Pozdrawiam.

środa, 18 kwietnia 2007, 09:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do Encora to obydwie metody podane przez Ciebie są prawidłowe. Możesz wyeksportować wprost z osi AP avika razem z chapterami (moja ulubiona metoda) lub możesz wyeksportować mpeg (np. Procoderem) z Ap i wciągnąć juz przekodowany film do Encore i tam zrobic menu z chapterami i wypalic na płytce.
Reasumując wydaje mi się że nie ma sensu eksportować z AP materiału do mpeg przy standardowych kodekach (Main Concept) gdyz z tych samych korzysta Encore wiec prościej i szybciej kodowanie pozostawić Encorowi. Chyba że masz małe dyski to wtedy oszczedzasz miejsce gdy robisz od razu mpeg z AP
Z kolei jak juz kodować z AP to najlepiej procoderem wtedy masz lepsza jakość z tym ,że jest to naprawdę niewielka róznica w stosunku do kodeka Encora (tak to wynikło z moich testów porównując oba kodeki)

Miłego dnia!!!

środa, 18 kwietnia 2007, 10:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dziękuję bardzo. Czytałem Twoje wypowiedzi na ten temat. Interesuje mnie jednak jak długo Encore "układa" tego avika, bo może jest szybciej zrobic eksport z Premiera i do Encora "wciągnąć" juz gotowego m-pega? Zaletą pierwszego sposobu jest automatyczne dopasowanie wielkości pliku, a drugiego jakie sa zalety?
Pozdrawiam.

środa, 18 kwietnia 2007, 11:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak jak Ci napisałem wczesniej obie metody sa prawidłowe i wybierz taką, która bardziej Ci odpowiada. Ja wole wypuścić avika z osadzonymi chapterami.
Z zalet kodowania wprost z timeline to chyba tylko oszczędność miejsca na dysku a reszta to to samo. Te same kodeki.
Co do róznic w czasie to jest to porównymwalne. Sam musisz wybrać.

środa, 18 kwietnia 2007, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pozdrawiam.

środa, 18 kwietnia 2007, 12:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]