Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 21:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 dorobienie przeplotu do nagrania bez przeplotu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post dorobienie przeplotu do nagrania bez przeplotu
Witam problem taki jak w temacie czy jest możliwe dorobienie przeplotu do pliku AVI bez przeplotu.Chce zrobić dvd z meczu tenisowego żeby działało poprawnie na odtwarzaczu stacjonarnym żeby można było widzieć na ekranie telewizora piłkę tenisową bez problemu. Z wielokrotnych testów wiem że przeplot rozwiązuje problem widoczności piłki na tv proszę o podpowiedzi pozdrawiam

niedziela, 13 maja 2007, 20:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 13 maja 2007, 20:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każdy program, który koduje do MPEG2 przywróci przeplot, ponieważ taka jest specyfikacja tego formatu.
Oczywiście nie będzie go widać ponieważ pole parzyste i nieparzyste będzie zinterpolowane z tej samej ramki. Jednak materiał będzie z przeplotem.

niedziela, 13 maja 2007, 21:24
Bywalec
Bywalec

witam ten program FieldsKit jest trochę bardziej skomplikowany tam jest chyba potrzebny Adobe Premiere ktorego nie posiadam próbowałem tam jak drugi kolega pisał innym programem TMPGenc 4.0 X press przerobiłem go na interlace top field i tak jak ktos tu pisał tego przeplotu nie widac później przerabiam ten mpg2 przerabiam na vob tmpgencem dvd authorem 1.5 na telewizorze obraz jest wyraźny ale piłki tenisowej prawie wcale nie widać nie da się oglądać Sam plik Avi bez żadnych przeróbek ma rozdzielczosc 720x576 i bitrate jest 2500. I na kompie też piłka jest słabo widoczna. Z tego co wiem najlepiej nagrywac na stacjonarnej nagrywarce dvd wtrybie 2h na plyte dvd wtedy widocznosc jest taka jak w tv i jest wszystko dobrze czy możecie coś o tym powiedzieć ? czy z takiego pliku avi o takich parametrach da się zrobić tak żeby to się nadawało do oglądania na tv czy po prostu ten bitrate jest za mały i z tego wynika słaba widoczność piłki pozdrawiam dzieki za odpowiedzi

poniedziałek, 14 maja 2007, 21:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Piłki nie widać, bo migawka była za wolna/piłka za szybko leciała, lub z migawką było ok, ale piłka (ładnie) została zarejestrowana co 1/25 sekundy, czyli co jakieś 10 metrów więc jej nie widać.

Jeśli masz dużo czasu i uporu możesz w gimpie lub photoshopie w przepleconym materiale piłkę dorysować. Samo dodawanie przeplotu nie da Ci kompletnie nic, gdyż gdybyś rejestrował z przeplotem, to tak naprawdę miałbyś 50fps, a tak masz 25, czyli 2x rzadziej rejestrowałeś piłkę.

Jest taka stara zasada: shit in, shit out, w myśl niej niestety nie uda Ci się naprawić tego ujęcia.

wtorek, 15 maja 2007, 09:55
Bywalec
Bywalec

dzięki za podpowiedzi tak też mi się wydawało że jak jest złe nagranie to już go nic nie uratuje.a chciałem się jeszcze spytać o taką rzecz żeby nagranie (mecz tenisowy) dobrze chodziło na komputerze i na tv to musi być z przeplotem. Z tego co czytałem i słyszałem wynika że najlepsza będzie stacjonarna nagrywarka dvd i tryb 2h/płyte dvd czyli bitrate koło 5000 i rozdzielczość 720 x576 Posiadam stary magnetowid ale jeszcze działa ale gdy nagrywam sobie mecz z kablówki tym magnetowidem różnica pomiędzy tym że co się nagrało z kasety a obrazem live z kablówki nie jest może jakaś dramatyczna ale widoczna czy nagrywarka stacjonarna zapewni nagranie z kablówki w jakości takiej jak tv słyszałem że tak i właśnie słyszałem że tryb 2h się do tego najlepiej nadaje a ten tryb 1h to nie będzie widać żadanej różnicy jakość będzie taka sama. Chciałem się spytać również o to czy bitrate w takiej nagrywarce jest stały tzn czy na płycie 4,7 gb w trybie 2h zapiszę 2h nie mniej i nie więcej ? co do sekundy ? słyszałem również że nie ma co porównywać jakości z karty tv i nagrywarki stacjonarnej ? na korzyść nagrywarki stacjonarnej zarówno przy nagraniu z kasety vhs i z kablówki dzięki za podpowiedzi pozdrawiam

[ Dodano: Czw Maj 17, 2007 12:27 am ]
witam pytanie jak powyżej proszę o podpowiedzi aha jeżeli sygnał z kablówki mam UPC jest dobry to czy będzie widać snieżenie podczas oglądania nagrania na komputerze

wtorek, 15 maja 2007, 13:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]