Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Workshop 2 - proszę o pomoc 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Workshop 2 - proszę o pomoc
Witam, używam Workshopa 2 już dos długo i wzasadzie znam go na wylot, ale... albo mnie zaćmiło, albo już nie wiem co jest grane, otóż mam nagraną DVD-RW mini prosto z kamery. Wiadomo kamera w miejscach pauzowania automatycznie tworzy rozdziały(chaptery) i teraz zaimprtowałem do Workshopa na Timeline katalogo VIDEO_, teraz każdy rozdział jest traktowany przez program jako osobny plik wideo. Było na płytce 57 rozdzaiłów i mam teraz 57 oddzielnych plików wideo.
I generlanie nie ma problemu, bo jak w Menu dam butona Play all to na podglądzie idą pokolei wszystkie pliki (chociaż jest dla mnie wyczuwalne minimalne tyknięcie przy przejściu na następny pllik wideo --> w miejscu gdzie na płytce nagranej w kmaerze był chapter), i chodzi oto, że nie mam po nagraniu nowej płyty (juz z menu itd.) możliwości zmieniania rozdziałów.

Pytanie czy jest możliwośc, aby program widział importowane voby jako jeden plik i żebym sam mógł sobie porobić rozdziały. Wszystkie te 57 pliki wideo są krótkie około 1 min i nie da sie tego w całości ani pojedynczo przenieść na prawy pionowy pasek rozdziałów.

Reasumując: Chodzi mi jak scalić w workshopie pliki wideo z timeline (57szt) aby na prawej lini czapterów porobić sobie je samodzielnie???

Trochę namieszałem, ale myśle, że znawcy temtu mnie zrozumieli...

Pozdrawiam

czwartek, 12 lipca 2007, 12:39
Moderator
Moderator

Piszesz, że znasz Workshopaa na wylot, ale tak naprawdę to zasada jest w nim odwrotna nie wczytujemy dziesiątek fragmentów jednego filmu by mieć tyle chapterów, lecz wczytujemy jeden tematycznie film i wyznaczamy w nim punkty z których i do których tworzymy chaptery. Zasada taka: jeden tematycznie film - jeden cały plik. Nie ma prawa w takim wypadku nawet drgnąć ciągłość i płynność odtwarzania, gdyż odtwarzamy jeden plik, a chapterów możemy sobie utworzyć dowolną ilość, chapterów, których każdy przenosi nas do dowolnego miejsca, a indeksy tworzone za pomocą kamery nie mają tu żadnego znaczenia.
Pozdrawiam gorąco

czwartek, 12 lipca 2007, 15:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie znam Workshopa ale poeinien mieć opcje wrzucenia kilku klipów na TL - jeśli chodzi o te przerwy to zobacz czy nie ma gdzieś opcji zwanej Gapeless lub Seamless. Ja raczej wole używać Scenarist'a i tam takowa opcja jest. Alternatywnym rozwiązaniem jest połączenie wszystkich plików w jeden, zaimportowanie całości jako jeden plik i dopiero potem dorobienie rozdziałów - ale pewnie takie coś Cie nie interesuje :|

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

czwartek, 12 lipca 2007, 16:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

[quote="Montażysta Darek A."]Piszesz, że znasz Workshopaa na wylot, ale tak naprawdę to zasada jest w nim odwrotna nie wczytujemy dziesiątek fragmentów jednego filmu by mieć tyle chapterów, lecz wczytujemy jeden tematycznie film i wyznaczamy w nim punkty z których i do których tworzymy chaptery. Zasada taka: jeden tematycznie film - jeden cały plik. Nie ma prawa w takim wypadku nawet drgnąć ciągłość i płynność odtwarzania, gdyż odtwarzamy jeden plik, a chapterów możemy sobie utworzyć dowolną ilość, chapterów, których każdy przenosi nas do dowolnego miejsca, a indeksy tworzone za pomocą kamery nie mają tu żadnego znaczenia.
Pozdrawiam gorąco[/quote]

Kolego Darku, wszystko co piszesz zgadza się i w terii i w praktyce i tak powinno być, ale sytacja, z którą się spotkałem zdziwiła mnie i dlatego pozwoliłem sobie na pytanie na forum.

Spróbuje jeszcze raz wytłumaczyć o co mi chodzi:

Otóż posiadam płytkę, która została nagrana w kamerce na płytki DVD, około 20 min materiału. Kamera domyślnie porobiła rozdziały, indeksy, czy jak to zwał inaczej, w miejscach gdzie była kamerka pauzowana.

Skopiwałem płytkę na dysk twardy i teraz:

Odpalam Workshopa 2 w zakładce Edycja pod oknem monitora mamy 3 ikonki: Add Wideo, Import from DVD i Add Image. Mając materiał w postaci vobów logiczne, że wybieram "import from DVD" i teraz po dokonaniu importu na pasku poniżej wyświetla mi się 57 plików wideo - dokładnie tyle ile było rozdziałów na DVD. Każdy plik ma powiedzmy do 1 minuty.
Zakładam, że nie robie menu itp, tylko powycinałem niepotrzebne sceny i po eksporcie do DVD nie mam możliwości zmieniania czapterów.

Wyglada na to, że program zaimportował voby i odrazu podzielił je sobie na osobne pliki wideo.

Pytanie: dlaczego tak to zrobił, dlaczego nie widzi zaimportowanego katalogu VIDE_TS (w którym faktycznie jest tylko 2 pliki .vob), jako 1 plik, który mógłbym sobie spokojnie dzielić, edytować itd???

czwartek, 12 lipca 2007, 16:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zawsze importuje do Workshopa plik mpeg2 wcześniej wygenerowany np.
z timeline Adobe Premiera, ale kiedyś miałem taki przypadek o którym piszesz.I też Workshop podzielił mi materiał z płyty dvd na mnóstwo klipów.Poradziłem sobie w ten sposób że do zrzucania materiału z płyty dvd na dysk twardy użyłem niedrogiego Uleada DVD Movie Factory5.
W oknie powitalnym Movie Factory5 wybieram opcje importu z dvd,
gdy program skończy importować film zamykam aplikację i dalsze czynności związane z authoringiem wykonuje w Workshopie.Zaletą Movie Factory jest to że zrzuca film z dvd w całości (w jednym pliku) chociaż można go ustawić tak by dzielił film od chaptera do chaptera.Może to się wydaje trochę dziwne ale jest skuteczne.
Jeśli chodzi o inne możliwości tych dwóch programów Uleada to wiadomo że Workshop ma większe.pozdrawiam.

czwartek, 12 lipca 2007, 20:14
Moderator
Moderator

Teraz wszystko kumam. Rozwiązanie tego widzę tylko takie:
albo da się wyłączyć indeksowanie w kamerce, albo konwersja za pomocą jakiegoś programiku całego materiału do postaci pliku filmowego pozbawionego indeksów i dalej import takowego do Workshopa co jest bardzo złym rozwiązaniem (dekompresja i ponowna kompresja materiału), albo zgranie w locie filmu emitowanego przez kamerę do postaci jednego pliku i zaimportowanie go do Workshop (i tu podobnie strata jakości)
Uparcie starałem się pomóc, ale w samym programie Workshop (nawet stuningowanym) nie znalazłem funkcji zespalania sekwencji jest to w końcu program do authoringu a nie do montażu.
Nie chcę być absolutnie złośliwy, ale kamerki zapisujące na DVD to rozwiązanie czysto amatorskie, wygodne, ale bardzo niemądre, gdyż kompresja materiału jest (powinna być) przedostatnim etapem obróbki materiału zanim zapiszemy go na płytkę, a tu, żeby cokolwiek można było robić z filmem musimy go dekompresować i ponownie kompresować, a co za tym idzie - czas i strata jakości.
Pozdrawiam gorąco

piątek, 13 lipca 2007, 00:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli zaimportujesz film z płyty dvd metodą opisaną we wcześniejszym moim poście, to wcale Workshop nie będzie musiał ponownie przerabiać tego pliku , gdyż ma on już postać mpeg2, wystarczy tylko w Workshopie odznaczyć jedną opcję: Convert to Disc Template, która znajduje się w oknie EDIT, w zakładce VIDEO.Jeśli tą opcje zaznaczymy to będzie jak pisze powyżej Montażysta Darek A. plik ulegnie ponownej kompresji.Przerabiałem nieraz płyty DVD-R ze stacjonarnych nagrywarek i nigdy nie musiałem ponownie kodować pliku gdy zachowałem te powyższe ustawienia.

piątek, 13 lipca 2007, 08:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]