Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 16:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 POMOCY : Ulead M.Factory nie wczytuje plików AVI ???!!! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post POMOCY : Ulead M.Factory nie wczytuje plików AVI ???!!!
Witam Forumowiczów!
Pracuje na AP 6,5 a nastepnie gotowy Avi-k wrzucam do UM Factory i konwertuje w nim do mpg2, dodajac menu itd. Wszytsko chodziło ok. Pewnego razu pojawił sie problem gdy gotowy projekt AVI ok. 18 GB chciałem "importowac " na "timeline DVD" (jak zawsze) a tu klops... nie chce go pobrac, (na dole szary długi pasek)a po paru minutach zawieszka programu i nici dalszej konwersji pliku! Mniejsze pliki źrodłowe AVIKI spokojnie wchodzą jedynie ten wynikowy/duży coś fiksuje. U Kolegi sprawdzałem na UMF 6 i to samo - zawieszka. Czyli coś nie tak z tym AVI-kiem, tylko co? (jest w PAL-u, ma własciwy rozmiar), Gdzie leży problem, czy w AP 6,5 i w nim exporcie...? Zupełnie nie wiem ?

Usilnie Proszę Drodzy Forumowicze o pomoc !!!

z góry dziękuję za każdy post!

środa, 15 sierpnia 2007, 21:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli problem jest tylko z tym konkretnym plikiem to najprawdopodobniej jest on uszkodzony. I nie sugeruj sie tym, ze jakis tam player to odtwarza bo sa one zazwyczj mocno tolerancyjne. Jesli problem pojawia sie na kazdym pliku avi to problem moze dotyczyc zastosowanych w systemie kodekow.

I jeszcze rada na przyszosc:
Tworzenie w AP pliku avi i jego renderowanie w UMF to duzy blad. Powinies stworzyc (wyrenderowac) plik mpeg2 juz w programie AP. Potem ten plik wrzucic do UMF zaznaczjac aby nie renderowal ponownie materialu. Taki sposob postepowania zapewni Ci najwyszsza mozliwa jakosc. Kodeki zawarte w AP sa zdecydowanie lepszej jakosci niz te w UMF.

czwartek, 16 sierpnia 2007, 10:21
Bywalec
Bywalec

[ Dodano: Czw Sie 16, 2007 11:31 am ]
proppo;

Tworzenie w AP pliku avi i jego renderowanie w UMF to duzy blad. Powinies stworzyc (wyrenderowac) plik mpeg2 juz w programie AP. Potem ten plik wrzucic do UMF zaznaczjac aby nie renderowal ponownie materialu. Taki sposob postepowania zapewni Ci najwyszsza mozliwa jakosc. Kodeki zawarte w AP sa zdecydowanie lepszej jakosci niz te w UMF.[/quote]

Własnie tak uczyniłem w Adobe Encore ; ale rozbiło mi to na 2 pliki Video i Audio - Jak mam dalej postepowac abym nagrac plyte z dzwiekiem, 1 plyta DVD nagywana w Nero 7 jest głucha bez dziwku (do jakiego folderu mam włzyc ten dzwiek aby byl słyszalny po wypaleniu DVD)

Co mam dalej z tymi plkami robic???????????

z góry dzieki za pomoc !@ )

czwartek, 16 sierpnia 2007, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W AP na pewno jest ustawienie, aby nie rozdzielal audio i video. Niestety UMF nie potrafi na powrot scalic tych plikow. Takie cos potrafi program bardziej zaawansowany np: Ulead DVD Workshop 2

czwartek, 16 sierpnia 2007, 12:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]