Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 21:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Tworzenie płyt DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Tworzenie płyt DVD
Mam pytanie.
Używam Adobe Premiere 6 i teraz chciałbym film po obróbce nagrać na płytę DVD. Uzywam kamery cyfrowej i wysyłam na kompa w DV. Mam w planie zakup nagrywarki LG do kompa za 950 zł i nie wiem jak spod Adobe wyeksportować na DVD. Mam także pytanie jak z jakością i czy to pojdzie w każdym stacjonaranym dvd. Proszę o odpowiedzi.

środa, 14 maja 2003, 16:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Żadna wersja programu montażowego - Adobe Premiere nie umożliwia autoringu i wypalenia płytki DVD. Do tego służą inne programy.
Natomiast AP w wersji 6.5 umożliwia konwersję materiału w formacie DV na format MPEG 2.

Ponieważ zawsze konwersja DV na MPEG 2 jest procesem stratnym tak więc końcowa jakość obrazu na płycie DVD będzie niższa niż w wyjściowym DV.

Kompatybilność ze stacjonarnym DVD zależy od wielu czynników m. in. od użytego oprogramowania do konwersji i autoringu, od nagrywarki, od rodzaju płytek DVD-R/RW, DVD+R/RW.
W najnowszych odtwarzaczach DVD nie ma większych problemów z odtworzeniem filmu z różnych rodzajów płytek, natomiast bywają problemy ze starszymi modelami DVD. W tym przypadku największą kompatybilność zapewniają płytki DVD-R.

czwartek, 15 maja 2003, 00:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 15 maja 2003, 15:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]