Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 02:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 DVD Architect 4.5 a materiał HD/HDV ... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post DVD Architect 4.5 a materiał HD/HDV ...
do kolegów co trochę rzeźbili w DA 4.5, chodzi mi o wsparcie dla materiału HDV 1440/1080i lub fullHD 1920/1080i.
Bawiłem się troszkę trialem Vegas 8 i DA-4,5. W Vegas po drobnym montażu przygotowałem materiał HDV i HD do pliku m2t. W trakcie eksportu przygotowałe zgodnie z profilem BlueRay /zał/

Obrazek

Zassałem to i DA-4,5 nie ma opcji ani Blu-Ray ani HD-DVD. Nie można ustawić projektu na coś większego niż PAL, tym samym nawet lustra płyty nie można zrobić na dysku.
Na stronie sony media pisali o pełnym wsparciu dla tych nośników. Niestety tego nie ma w wersji 4,5.

A może opcje "HD" uaktywnią się (podobie jak w Nero) wtedy kiedy hardware zdetektuje napęd/nagrywarkę BR lub HDDVD ?

Ktoś z was miał już jakieś doświadczenia z DA-4,5 ? i Materiałem HD/HDV ?

PS
Sprawdziłem i potwierdzam co pisali koledzy:
kodeki MC MPEG-2 i AC-3 są widoczne nawet w Trialu Vegas, ale nie wiem czemu wymagana jest ponowna rejestracja online. Po rejestracji jest wszystko dostępne perzez 30 dni.

wtorek, 30 października 2007, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powerful DVD Tools
Burn Blu-ray discs directly from the timeline for high-definition delivery. Create standard DVDs with multiple video angles, subtitles, multiple languages, and running commentary. Apply Brightness and Contrast, Auto Levels, Crop, and Anti-Flicker filters. Set CSS and Macrovision® copy-protection flags for masters. DVD Architect Pro 4.5 software supports the latest devices, including dual-layer DVD burners.

czyli tak jakby można było by wypalić prosto z timeline płytkę.
Ale nie jestem pewien bo kupiłem upgrade z 7 do 8 dwa tygodnie temu i nadal leży w szafie ( za dużo roboty by się grzebać w nowym sofcie ) czekając na swoją kolej. A tak z ciekawości jak wrażenia z 8

wtorek, 30 października 2007, 17:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zerknijcie na 24-tą stronę instrukcji , nic na temat wejściowych formatów HD . Wszystko po staremu . Zerknąłem jeszcze raz , 32 strona rozwiewa wszystko . To na co czekałem , tego nie ma w nowym Architekcie.

wtorek, 30 października 2007, 18:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zerknijcie na 24-tą stronę instrukcji , nic na temat wejściowych formatów HD . Wszystko po staremu . Zerknąłem jeszcze raz , 32 strona rozwiewa wszystko . To na co czekałem , tego nie ma w nowym Architekcie.

czyli po staremu, trzeba wszystko wypychać z kompa na taśmę lub dysk przenośny :?

Generalnie kiła, podobno PS ma już wszystko do HDDVD? Jak tam koledzu od PS ?

wtorek, 30 października 2007, 22:04
Stały bywalec
Stały bywalec

To koledzy potwierdzili moje domysły - Sony tak niewinnie przemyciło wsparcie dla HD ale tylko dla Vegasa a nie Architecta! Dlatego poważnie zastanawiam się nad pakietem Adoba Creative Suite 3 Production Premium - Zawiera:
* After Effects® CS3 Professional
* Adobe Premiere® Pro CS3
* Adobe Photoshop® CS3 Extended
* Adobe Flash® CS3 Professional

* Adobe Illustrator® CS3
* Adobe Soundbooth™ CS3
* Adobe Encore® CS3

Encore - OBSŁUGUJE HD, a nawet FLASHA!
Bogaty pakiet - za rozsądne pieniądze /biorąc pod uwagę zakup w USA i kurs dolara/

środa, 31 października 2007, 02:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Encore - OBSŁUGUJE HD, a nawet FLASHA!
Bogaty pakiet - za rozsądne pieniądze /biorąc pod uwagę zakup w USA i kurs dolara/

Jak ma mie obsługiwać Flash'a skoro Adobe "łyknęło" swego czasu Macromedia :idea:

Vegas takze obsługuje flasha i to całkiem nieźle :wink:

środa, 31 października 2007, 09:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No , dobrze ale co mamy do robienia authoringu w Blue i HD DVD ? Scenarist bodaj w wersji 3 , a co jeszcze ?

środa, 31 października 2007, 15:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ech naiwniacy, nie wiecie dlaczego DVD Architect nie wspiera Blurejów ani HD-DVD? :) Co do Blurejów, to wystarczy zajrzeć na stronę z softem Sony i zobaczyć przyczynę:
http://www.sonycreativesoftware.com/pro ... uprint.asp 50k $ za licencję, to spora przesada :roll:
A co do HD-DVD, to nie wiem, czy mają zamiar wspierać konkurencyjny format... Zresztą dla mnie DVD Architect jest niestrawny, czekam aż DVD Lab Pro zacznie obsługiwać HD...

niedziela, 2 grudnia 2007, 06:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Haa , toż to pod tym linkiem jest osobny program do authoringu blu-reyów SONEGO Blu Print . No , cóż tylko ta cena ...

niedziela, 2 grudnia 2007, 09:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]