Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 18:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Ulead DVD Workshop - tryb 16:9 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ulead DVD Workshop - tryb 16:9
Witam,

Moje pytanko dotyczy menu w trybie 16:9 ikonę z tym trybem mam nie aktywną - jak zrobić aby główne menu odtwarzało się w trybie 16:9?

Pozdrawiam

piątek, 14 grudnia 2007, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Było już kilka razy, niestety nie ma takiej możliwości. Robisz menu 4:3 a film 16:9 i jest ok.

Pozdrawiam
Wojciech

piątek, 14 grudnia 2007, 21:58
Moderator
Moderator

Post Re: Ulead DVD Workshop - tryb 16:9
Muszę się pochwalić, że problem jest już rozwiązany: siedziałem nad tym trochę, grzebałem we flakach programu i robię menu za pomocą Workshop 2 w formacie 16:9 :mrgreen:

środa, 8 kwietnia 2009, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też z chęcią dowiedziałbym się jak to zrobić :) Jutro właśnie będę musiał nagrać materiał 16:9, fajnie by było, gdyby menu nie różniło się proporcjami.
Pozdrawiam

piątek, 10 kwietnia 2009, 22:37
Nowy
Nowy

Witam. Przyłączam sie do prośby, abyś zdradził nam owa tajemnicę. Pozmieniałeś rejestry czy pliki inicjacyjne programu? Czekamy z niecirpliwieni na info :) .

czwartek, 21 maja 2009, 11:17
Nowy
Nowy

Ja też się dołączam do prośby , ponieważ męczę się już z tym dwa tygodnie i nie moge dojść gdzie może tkwić ta opcja :)

czwartek, 21 maja 2009, 20:36
Moderator
Moderator

- nie ma takiej opcji, normalnie program nie posiada możliwości tworzenia menu w 16:9.
Pochwaliłem się, że problem rozwiązałem, lecz nigdzie nie wspominałem o tym, że opowiem Wam jak to robić, tym bardziej nowym userom.
Przykro mi.

czwartek, 21 maja 2009, 20:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
- nie ma takiej opcji, normalnie program nie posiada możliwości tworzenia menu w 16:9.
Pochwaliłem się, że problem rozwiązałem, nie wspominałem o tym, że opowiem Wam jak to robić.
Przykro mi.

Myślę (tylko teoretycznie) że można rozwiązac ten problem przy pomocy programu Ulead PhotoImpact 12 który odczytuje pliki z rozszerzeniem ".ufo"
A tak właśnie zapisane są pliki szablonów menu w workshopie.
Np. otworzyc dowolne menu w Photoimpact, zmienic rozmiar, proporcje i ponownie zapisac je jako nowy szablon menu do workshopa.
Łatwiej i szybciej będzie w PhotoImpact 12 otworzyc gotowe menu 16/9 z szablonu Ulead DVD Movie Factory i następnie wyexportowac je jako nowy szablon do Workshopa.Proporcje 16/9 powinny byc zachowane.
Prawdopodobnie do tego potrzebny jest spec. patch do Ulead Photoimpact:
http://www.ulead.com/pi/plugin.htm
Na stronie Uleada można przeczytac:
PhotoImpact? Menu Plug-in

Create custom DVD menu templates with Ulead? PhotoImpact? 8 or later, for use in Ulead? DVD Workshop? 2.2. Now available for free download here.

NOTE: The PhotoImpact? Menu Plug-in is only supported by PhotoImpact? 8 and later versions. You must also download and install the latest PhotoImpact patch and the latest DVD Workshop patch before installing the Menu Plug-in.
To tylko moje rozważania, jeszcze tego nie testowałem, a może się mylę?
Do odważnych świat należy...zasysajcie triale z uleada i kombinujcie.
pozdr.

Montażysto Darku A. co o tym sądzisz? :wink:

czwartek, 21 maja 2009, 21:17
Moderator
Moderator

Choć nie masz racji odnośnie metody, bo niestety Workshop jakiego byśmy nie użyli elementu składowego menu przerobi to na 4:3, to wyrazy uznania za samodzielne próby rozwiązania tego (niezły jesteś).
dopisek: Zauważ, że interface programu w sekcji tworzenia menu nie jest nawet przystosowany do ukazywania proporcji 16:9
Niestety nie wielu jest na forum chociaż próbujących rozwiązać taki, czy inny problem, ba.... nawet co niektórzy mają pretensję, że nie udziela im się natychmiastowej odpowiedzi!
Na rozwiązanie tego problemu naprowadziło mnie myślenie o tym, co w sygnale video, ale sygnale prądowym od strony elektronicznej tegoż, sprawia, że obraz jest na ekranie telewizora interpretowany jako 4:3, czy też 16:9, ktoś nawet tutaj na forum podał kiedyś wartości elektroniczne sterujące aspektem ratio ekranu, teraz należało dojść tylko gdzie w pliku tkwi sterująca tym wszystkim informacja - i ją podmienić na własną, która wymusi oczekiwaną proporcję.

czwartek, 21 maja 2009, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Choć nie masz racji odnośnie metody, bo niestety Workshop jakiego byśmy nie użyli elementu składowego menu przerobi to na 4:3, to wyrazy uznania za samodzielne próby rozwiązania tego (niezły jesteś).
dopisek: Zauważ, że interface programu w sekcji tworzenia menu nie jest nawet przystosowany do ukazywania proporcji 16:9
Niestety nie wielu jest na forum chociaż próbujących rozwiązać taki, czy inny problem, ba.... nawet co niektórzy mają pretensję, że nie udziela im się natychmiastowej odpowiedzi!
Na rozwiązanie tego problemu naprowadziło mnie myślenie o tym, co w sygnale video, ale sygnale prądowym od strony elektronicznej tegoż, sprawia, że obraz jest na ekranie telewizora interpretowany jako 4:3, czy też 16:9, ktoś nawet tutaj na forum podał kiedyś wartości elektroniczne sterujące aspektem ratio ekranu, teraz należało dojść tylko gdzie w pliku tkwi sterująca tym wszystkim informacja - i ją podmienić na własną, która wymusi oczekiwaną proporcję.

Właśnie w sekcji tworzenia menu tkwi problem :wink:
Dzięki za wskazówkę
pozdr. Waldek

czwartek, 21 maja 2009, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no wlasnie, wolicie poprawiac bledy ortograficzne forumowiczow, niz dzielic sie wiedza w internecie.
dlatego jakiekolwiek informacje o wideo/audio mozna znalesc na zachodnich i wschodnich forach, w polsce NIE MA forow z dobra informacja. sa tylko wszystko wiedzacy uzytkownicy piszace bzdury na lewo i prawo. pisze tu nie tylko o so.pl, ale rozniez videokamerze, filmowcu itd.

zalosne - polskie

garf

p.s.
http://phpbb.ulead.com.tw/EN/viewtopic.php?t=12880

wtorek, 26 maja 2009, 16:07
Moderator
Moderator

Masz już Garfild trochę tych postów, jesteś więc chyba w miarę kumatym człowiekiem w dziedzinie video, swoją zdobytą niekiedy mozolnymi próbami, zmarnowanym czasem i wyrzuconymi krążkami do śmieci wiedzą chętnie podzielisz się ze "spadochroniarzami" chcącymi abyś podał im wszystko gotowe na talerzu, bo nie mają czasu na szukanie rozwiązań, bądź też nawet nie pofatygowali się by takowe znaleźć?
Znaczna część userów tego forum, to niestety dzieciaki epoki komórek, You Tube, gier komputerowych i "Naszej Klasy". Łatwo poznać ich właśnie po pisowni i składni zdaniowej.
Nie życzę Ci źle, ale jeśli zajmujesz się usługowo filmowaniem, do którego doszedłeś kosztem wielu wyrzeczeń kupując sprzęt, soft itp, jednocześnie dając z siebie maksimum możliwości na ile zdołałeś w jej kierunku posiąść wiedzy, niech po sąsiedzku wyrośnie Ci pod nosem konkurencja w postaci młodzieńca, któremu ojciec kupił pod choinkę kamerę, a Ty nauczyłeś go podstaw, bo on wołał o "Pomoc", "ratunek", lub pytał "Jak to zrobić" mając żal, że nikt mu nie tłumaczy, nie odpowiada natychmiast, lub odsyła go do wyszukiwarek i niech filmuje, zgarniając "Twoje imprezy" za pół ceny, naściąga sobie piracko programów, które też Ty mu sam wskażesz jakie to mają być, a wtedy dopiero zrozumiesz gdzie i kiedy należało powiedzieć STOP.

P.S. jeśli pijesz do mnie, to musisz wiedzieć, że chętnie koledze Waldek69 prywatnie wytłumaczyłem jak robić menu w Workshopie w 16:9, dlatego właśnie, że myśli, a nie żebra o odpowiedź.
Zwróć uwagę, jak starzy userzy proszą o gotową odpowiedź, zauważ ile już mają postów na koncie.

wtorek, 26 maja 2009, 20:31
Nowy
Nowy

Masz już Garfild trochę tych postów, jesteś więc chyba w miarę kumatym człowiekiem w dziedzinie video, swoją zdobytą niekiedy mozolnymi próbami, zmarnowanym czasem i wyrzuconymi krążkami do śmieci wiedzą chętnie podzielisz się ze "spadochroniarzami" chcącymi abyś podał im wszystko gotowe na talerzu, bo nie mają czasu na szukanie rozwiązań, bądź też nawet nie pofatygowali się by takowe znaleźć?
Znaczna część userów tego forum, to niestety dzieciaki epoki komórek, You Tube, gier komputerowych i "Naszej Klasy". Łatwo poznać ich właśnie po pisowni i składni zdaniowej.
Nie życzę Ci źle, ale jeśli zajmujesz się usługowo filmowaniem, do którego doszedłeś kosztem wielu wyrzeczeń kupując sprzęt, soft itp, jednocześnie dając z siebie maksimum możliwości na ile zdołałeś w jej kierunku posiąść wiedzy, niech po sąsiedzku wyrośnie Ci pod nosem konkurencja w postaci młodzieńca, któremu ojciec kupił pod choinkę kamerę, a Ty nauczyłeś go podstaw, bo on wołał o "Pomoc", "ratunek", lub pytał "Jak to zrobić" mając żal, że nikt mu nie tłumaczy, nie odpowiada natychmiast, lub odsyła go do wyszukiwarek i niech filmuje, zgarniając "Twoje imprezy" za pół ceny, naściąga sobie piracko programów, które też Ty mu sam wskażesz jakie to mają być, a wtedy dopiero zrozumiesz gdzie i kiedy należało powiedzieć STOP.

P.S. jeśli pijesz do mnie, to musisz wiedzieć, że chętnie koledze Waldek69 prywatnie wytłumaczyłem jak robić menu w Workshopie w 16:9, dlatego właśnie, że myśli, a nie żebra o odpowiedź.
Zwróć uwagę, jak starzy userzy proszą o gotową odpowiedź, zauważ ile już mają postów na koncie.

Panie Darku nie każdy nowy "user" musi być dzieciakiem . Nie wszyscy nawet najlepsi montażyści czy ludzie siedzący w tej branży , znają to forum. Może i zrobiłem błąd pytając wprost , gdzie tego szukać i pisząc na pw i nie mam żalu o nic do nikogo , wierze ze długo nad tym siedziałeś. W końcu po to jest to forum i różne wątki z problemami , aby każdy mógł wnieść coś od siebie do tematu , nawet pomóc , oczywiście nie wylewając się i nie zdradzając tzw. " tajników zawodowych ". A pan Garfield ma racje więcej pomocy udzielą ludzie na zagranicznych forach niż tu na naszych polskich

piątek, 5 czerwca 2009, 12:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Darek: troche dziwne ze pisze to moderator. Osoba ktora pilnuje fora (miejsca gdzie dzielimy sie swoja wiedza)
Jesli nie chcesz sie dzielic wiedza to po co siedzisz na forum ? ze moze sie czegos nauczysz/dowiesz czy jak ?

czy to raczej kwestia nalogu? ;)

garfild

piątek, 5 czerwca 2009, 13:28
Moderator
Moderator

Bardzo lubię to forum, jest to pierwsza otwierana strona przy każdym moim wejściu do Internetu. Tak - dokładnie tak, liczę na to, że może się czegoś nauczę, lecz nieco różnimy się metodami pozyskiwania wiedzy, gdyż ja:
- staram się rozwiązywać czyjeś problemy, tym samym ucząc się podczas prób ich rozwiązania. Lubię znaleźć jakiś problem z video, ciekawy problem, do którego zaraz przysiadam się i kombinuję dlatego stwierdzam, że upór w dążeniu do samodzielnego osiągnięcia rozwiązań jest znacznie bardziej wartościowy, niż prośba o gotową odpowiedź.
Nikt nie jest alfą i omegą, absolutnie nie uważam się za takiego, głośno powiem, że wielu ciekawych rzeczy nauczyłem się na tym forum, lecz zawsze kierowałem się sugestiami, a nie rozpisanymi i podanymi na talerzu opisami.
Nigdy nie twierdziłem, że każdy nowy na forum z pewnością jest dzieciakiem, bo to byłaby bzdura!
Osobiście marzę, o metodzie dostępu do informacji na forum zależnie od stopnia zaawansowania usera, by doświadczeni obracali się w kręgu tematów o wyższym stopniu wtajemniczenia, by osoby, które chcą raz jedyny szybko za pomocą pirackich programików zmontować na YouTube filmik ze swojej komórki nie mieli dostępu do zaawansowanej wiedzy w dziedzinie video, ale i też w drugą stronę, by ludzie, dla których film jest pracą zawodową nie musieli przepychać swoich postów pomiędzy wołaniem o pomoc kogoś, komu crack nie rozwalił programu i nie może zmontować filmu jak koledzy malują po ścianach bloku.
Macie żal o to, że nie udziela wam się dokładnych opisów i wyjaśnień postępowania, lub nie zdradza się wyuczonych doświadczeniem tajników pracy z kamerą i montażem, a tym czasem nie macie nawet pojęcia ile razy ja obrywam na priv za to, że niepotrzebnie wyjaśniam jak to czy tamto zrobić coś, co kosztowało niejednego wielogodzinnej pracy, kosztów i wyrzeczeń.
Fajnie jest kogoś opluwać za brak pomocy i to używając niekiedy dosadnych nawet chwytów poniżej pasa, ale trzeba też umieć doceniać to, że pomocnych porad i podpowiedzi, zaangażowania się było znaaaaacznie więcej.
Jeśli komuś czegoś odmawiam, to nie dlatego, że taki mam kaprys, zły dzień, lub wstałem lewą nogą, lecz dlatego, że coś się za tym kryje.

piątek, 5 czerwca 2009, 16:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona