Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 04:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 JAK NAGRAC DVD???????????? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JAK NAGRAC DVD????????????
Czy ktos moze mi pomoc ?! Sprawa polega na tym ze mam 2 filmiki zmontowane w AP 6.5 jeden z nich ma 1min 30 sek, a drugi ma 1godz 25min sa to dwa rozne klipy zmontowane w AP 6.5 i nie wiem w jaki sposob i czym moge je wypalic na DVD, tak aby w pierwszej kolejnosci odtwarzal sie ten krotrzy, a pozniej ten dluzszy. Wiem ze aby nagrac plik na DVD to musi on byc w formacie MPEG2 i uzyskuje to uzywajac w AP funkcji File > Export Timeline > Adobe MPEG Encoder .... dalej ustawiam dvd, wlasciwy bitrate i po pewnym czasie wychodza mi 2 pliki, jeden video m2v i audio wav. Wszystko ladnie pieknie ale jak teraz te 2 klipy (w sumie 4 pliki) umiescic na DVD tak aby byly odtwarzane jeden po drugim?? Probowalem w DVD IT, ale nie poszlo, probowalem rowniez w Unlead DVD Movie Factory i jak wybiore opcje Author Menus, nastepnie add Mpeg file to wyskakuje mi komunikat "(nazwa pliku) doesn't contain video or audio data. A preciez kaze mu otworzyc plik video.
Czy ktos moze mi doradzic jak to zrobic, jakiego programu uzyc, ja juz siedze nad tym pare godz. i mi leb peka.

Mam jeszcze Impression DVD ale za nic na swiecie nie wiem jak to zrobic.
POMOCYYYYY!!!!!!!!!!

czwartek, 22 maja 2003, 15:51
Bywalec
Bywalec

Nie używaj plików .m2v i osobnego dźwięku w UleadMF - chyba tego nie rozumie.
Po prostu w uleadMF otwórz 1 plik, potem 2 (te zmontowane w AP) i dalej wg wizarda.
Jeśli chcesz by pierwszy klip był przed menu zaznacz "play video first" - taki mały znaczek na którymś tam jednym screenie (chyba tym z menu)
UMF sam przeliczy format DV do MPEG2 - ale uważaj, on czasami głupieje i niby przelicza, ale daje za duży bitrate - na ostatniej planszy jest taki napis "required/avaiable GB" - jeśli wymagane jest większe od dostępnego na DVDR (4,3GB) to w ustawieniach MPEG wciśnij "custom" i ustaw mniejszy. Dobrze też włączyć MPEG audio zamiast PCM - mniej miejsca na dysku a różnicy nie widać (chyba że masz dźwięk w AC3)
No i po jakimś czasie masz wypalony DVDR, w folderze UMF-zestaw VIDEO_TS, a jak zaznaczysz odpowiednią opcję to i plik ISO gotowy do wypalenia. Ulead ma dobrą instrukcję na http://www.ulead.com
DVD IT też mi nie pasuje - sypie się w różnych momentach.

sobota, 24 maja 2003, 13:45
Nowy
Nowy

Post Re
Nie chcialem zakladac nowego tematu.Jestem laik pierwszoklasista
Nie znam angielskiego i wogóle mało wiem.A teraz problem.
A jeszcze jedno jak ktoś bedzie miał ochote mi pomóc to człowiek bez nerw i wyrozumiały.
Jak nagrac na 1 DVD 3 tomy encyklopedi format
bin/cue. W nero wklejam 1 tom i co dalej zrobić aby dograć dwa pozostałe tomy i były później bootowalne tak jak pierwszy.To samo mam z plikiem iso (ten problem jest najważniejszy) 4 różnne programy w formacie Iso i nie moge nagrać na 1 DVD Zeby była taka mozliwość ( jest napewno tylko ja nie wiem jak to sie robi)aby po włozeniu płyty DVD była mozliwość zainstalowania programu który sie chce. Widziałem taka opcje w Nero Jak znacie jakis artykul po polsku i jakie programy trzeba mieć (jakieś łatwe w obsłudze-moze są po Polsku) i jak to sie robi moja radość bedzie wielka.
Pozdrawiam

sobota, 9 kwietnia 2005, 12:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]