Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 11:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 błąd podczas wypalania płyty dvd w encore cs3 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post błąd podczas wypalania płyty dvd w encore cs3
Witam

w encore cs3 wyskakuje mi taki komunikat podczas wypalania płyty dvd.
niby kompiluje a jak dochodzi do wypalenia to wyskakuje ten komunikat.
Wcesniej w encore 2 nie było rzadnych problemów.
Może ktoś wie co jest nie tak

[img][img=http://img341.imageshack.us/img341/5866/beztytuuni3.th.jpg][/img]

wtorek, 8 stycznia 2008, 15:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

http://www.forumwideo.pl/printview.php? ... 79d46f7e2c

wtorek, 8 stycznia 2008, 21:02
Stały bywalec
Stały bywalec

I nawiedziło mnie to po naprawie systemu z płytki instalacyjnej win.XP, gdyż miałem do wyboru Format lub naprawę systemu.Coś nie do końca poszło z instalacją sterowników czy jakoś tak.
Po doinstalowaniu sterowników LINK wyżej było w porządku chyba musiałem jeszcze raz przeinstalować Encore) ale później wszystko grało ;)
pozdrawiam

środa, 9 stycznia 2008, 18:38
Stały bywalec
Stały bywalec

dograłem te sterowniki ale nic nie pomogło. Spróbuje jeszcze uaktualnić firmware nagrywarki.

pozdrawiam

środa, 9 stycznia 2008, 23:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Spróbowałem i ja zainstalować Encore CS3. I niestety, ten sam problem, instalacja ASPI nic nie dała, przeinstalowanie Encore też nic. Przeryłem internet i nic nie znalazłem. Dziwne, bo projekt utworzony w CS3 bez problemu zgrał się po odpaleniu w CS2. Ktoś ma jakiś sposób na ten problem?

czwartek, 10 stycznia 2008, 02:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Wysłałem też pytanie support online.
Dostałe modpowiedz bym w windowsie zaznaczył zakładke pokaż pliki i foldery.
Też nic

chyba wgram jeszcze raz windowsa bo nie wiem co jest

czwartek, 10 stycznia 2008, 15:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Wątpię, żeby to coś dało (ale może). Ja zainstalowałem dziś na kompie, na którym wczoraj stawiałem świeżego XP SP2 i to samo. Opcję "pokaż ukryte pliki i foldery" zawsze mam włączoną.

czwartek, 10 stycznia 2008, 15:34
Nowy
Nowy

Post dodatek ze str adobe
Z Adobe Encore mialem same problemy od 1 instalacji. Przerabialem przeinstalowanie, stawianie nowego systemu, wylaczenie wszystkiego co mozliwe z autostartu, kopalem w rejestrze i rozne inne dziwnosci.
W moim przypadku chodzilo o AE 1.1 (procek nieobsluguje wymagnych przez CS instrukcji procesora).
Sprawe zalatwilo zinstalowanie dodatkow cos ala SP1 ze strony adobe. Zobacz czy jest takowy na str producenta i od tego zacznij.
Nastepnie zauwazylem ze AE generalnie nie lubi jak sie na timeline zbyt czesto usuwa i zmienia polozenie chapterow.
W moim przypadku procedura wugladala tak: capture, APremiere, Eksport, Transcoding w AE, Authoring w AE i tworzenie obrazu DVD (*.img). W tej konfiguracji zauwazylem ze gdy ustawilem zbyt wysokie max parametry encoding passes dla vbr to asset sie transcodowal bez komunikatu ale AE wywalal sie na etapie tworzenia obrazu poniewaz klatki o max bitrate jaki ustawilem przekraczaly standard dvd... zdaniem adobe.
Aktualnie robie tak ze od razu wlaczam tworzenie obrazu wraz z transcodingiem poniewaz jest duzo wiecej bardziej ciekawych komunikatow i w razie problemow wiesz co sie dzieje. Sprobuj uruchomic transcode na standardowych ustawieniach jesli przejdzie to znaczy ze poszalales w opcjach.
Staraj sie pracowac w encore (domniemam full legal ;) ) na plikach mpeg po trancodingu w programie zewn., tak zeby w encore pozostalo Ci menu nawigacja i tworzenie obrazu plyty.
Jesli sie uda daj znac jesli nie daj znac.
pozdrawiam

czwartek, 10 stycznia 2008, 23:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja pracuje na co dzień na wersji Encore 2.0. Ostatnio zainstalowałem z ciekawości triala CS3 i nie miałem żadnych problemów wymienionych przez Was. Instalacja przebiegła bezproblemowo uruchomienie programu też. Nawet przyjmuje projekty wykonane w wersji 2.0. Nie wiem jak z MPEG-ami gdyz ja osadzam zawsze w Encore plik DV wypuszczony z Premiere razem z chapterami. Pozostałe rzeczy jak samo tworzenie menu jak i transcodowanie i wypalenie na płycie równiez bez problemów.
Moze próbujecie to robic na jakimś lewym Encore, crackowanym z błędami?

Pozdrawiam
Maciej

piątek, 11 stycznia 2008, 12:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja pracuje na co dzień na wersji Encore 2.0. Ostatnio zainstalowałem z ciekawości triala CS3 i nie miałem żadnych problemów wymienionych przez Was. Instalacja przebiegła bezproblemowo uruchomienie programu też. Nawet przyjmuje projekty wykonane w wersji 2.0. Nie wiem jak z MPEG-ami gdyz ja osadzam zawsze w Encore plik DV wypuszczony z Premiere razem z chapterami. Pozostałe rzeczy jak samo tworzenie menu jak i transcodowanie i wypalenie na płycie równiez bez problemów.

Pozdrawiam
Maciej

Potwierdzam nie mam z żadnych problemówśmiga aż miło...Proponuje zrobić Update Encora SC3 do wersji 3.0.1 może pomoże....
http://www.adobe.com/support/downloads/ ... rm=Windows

sprawdź czy ścieżka video na końcu jest dokładnie tak samo długa jak ścieżka audi w innym przypadku wyrównaj je...

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

piątek, 11 stycznia 2008, 17:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Właśnie to mnie boli i dziwi bo bydałem 9kawałków na cały pakiet cretive site i nie wiem co jest.Encore 2 działa a cs3 nie
Wgrywałem nawet pirata i to samo. Czyli wina mojego kompa
Próbowałem zmienić nawet nagrywarki ze slave na master i nic.
spróbuje może jeszcze na innym kompie u kolegi

poniedziałek, 14 stycznia 2008, 09:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie to mnie boli i dziwi bo bydałem 9kawałków na cały pakiet cretive site i nie wiem co jest

W takim razie zgłos sie tam gdzie kupowałeś pakiet. Powinieneś mieć jakieś wsparcie techniczne i powinni Ci pomóc. Byc może faktycznie problem leży w konfiguracjji Twojego kompa, to wtedy Ci doradza co ewentualnie trzeba zmienić.
Tak na marginesie tez miałem zamiar zupgrade'ować mój pakiet do wersji CS3 ale ciekawe czy ja nie będę miał żadnych problemów, chociaz wersja 2.0 smiga az miło :wink:

Pozdrawiam

poniedziałek, 14 stycznia 2008, 15:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomijając fakt że wypalanie powinno chodzić i z pod programów do authiringu , to nie jest to najlepsza metoda na wypalanie płytek . Zdecydowanie lepiej przygotować pliki i wypalać dopiero w np.Nero czy jakimś innym . Zyskujemy możliwość jeszcze raz sprawdzenia projektu i w przypadku większej liczby egzemplarzy nie jest konieczne wypalanie od razu wszystkiego .

poniedziałek, 14 stycznia 2008, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zyskujemy możliwość jeszcze raz sprawdzenia projektu

W Encore również dobrze sprawdzisz projekt przed wypaleniem.

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

poniedziałek, 14 stycznia 2008, 22:07
Bywalec
Bywalec

u mnie tez pojawia sie PGC error ale podejrzewam (to nie jest sprawdzone w 100%)ze blad ten pojawia sie jesli da sie animowany podglad przyciskow. tzn jesli osadze chaptery w submenu i dam zeby sie animowaly wtedy dostaje error . przy statycznym menu problem znika. nie wiem czy to przypadek czy tak jest zawsze .
ostatnio sprawdzilem jeszcze 1 rzecz mianowicie podczas exportu z premiere do mpeg-2 dvd i po zaznaczeniu opcji demux (polaczone video i audio i plik wynikowy jako mpg) problem PGC error znika.. jednak wstawienie animowanego menu (motion menu) znow wywala blad ;/
co zrobic zeby miec motion menu i nie miec bledu :). patch 3.0.1 nie pomogl ;/

sprawdzcie i prosze o sugestie albo inne rozwiazanie tego problemu
pozdrawiam
wolku

środa, 16 stycznia 2008, 00:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona