Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 03:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Encore CS3 PGC error. problem z wygenerowaniem folderu plyty 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Encore CS3 PGC error. problem z wygenerowaniem folderu plyty
witam
wiem ze problem PGC error byl juz poruszany ale chce go poruszyc ponownie bo nie zostal rozwiazany. otoz. tworze film w premiere cs3 . nastepnie eksportuje go do encore. wszystko otwiera sie ok. dodaje sobie menu i wszystko ustawiam jak nalezy . pliki wygenerowane przez premiere to pliki ac3 oraz m2v . podczas proby stworzenia plyty dostaje nastepujacy error.

"PGC "PAL_Sunset Submenu" has error at 00:00:14:23 internal software error: %0, line PAL_Sunset Submenu - PGC info: name = PAL_sunset Submenu. ref= Dpgc , time = 00:00:14:23"

zainstalowalem drivery ASPI jak ktos wczesniej proponowal jednak nic to nie dalo nadal ten sam error. czasem udalo mi sie wygenerowac obraz plyty ale tylko na krotkim materiale i gdy menu nie posiada animowanych przyciskow. probowalem juz exportu przez TMPEGEnc ale ten sam error.

zostalo mi jeszcze do przetestowanie eksport z premiere jako plik AVI DV i import do encore. jednak mam tu pewien problem i oto 2 pytanie

2 JAK podczas eksportu z premiere do pliku AVI DV zachowac znaczniki rozdzialow . podczas eksportu info o chapterach jest tracone. albo cos robie zle albo to nie dziala. prosze o dokladny opis eksportu.

Prosze o odpowiedz na obydwa pytania
pozdrawiam
wolku

środa, 16 stycznia 2008, 01:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

JAK podczas eksportu z premiere do pliku AVI DV zachowac znaczniki rozdzialow . podczas eksportu info o chapterach jest tracone

Bo ty zapewne przy tworzeniu rozdziałów wciskasz set encore marker a powinieneś set unnumbered marker (to ta mniejsza ikonka obok).
Set Encore Marker zadziała Ci tylko gdy robisz eksport to encore, przy eksporcie avi dv musisz zaznaczyc ten drugi wtedy po imporcie takiego avi dv do encore'a będziesz miał chaptery w miejscach gdzie zaznaczyłeś to na timeline premiere.

Pozdrawiam

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

środa, 16 stycznia 2008, 14:12
Bywalec
Bywalec

jak bede w domu to sprawdze ale chyba masz racje. tzn nie jestem pewien ktore daje markery ale na 95% wydaje mi sie ze masz racje..

odnosnie bledu PGC udalo mi sie odkryc 1 rzecz.. gdy w premiere wybiore export do mpeg-2 dvd i zaznacze opcje DEMUX( polaczenie dzwieku z obrazem) dostaje wynikowy plik MPG. po zaimportowaniu pliku MPG do encore obraz plyty tworzy sie bez problemu . pod 1 warunkiem. dopoki nie wstawie motion menu. wstawienie motion menu konczy sie bledem PGC ;/
czy ktos ma jakies sugestie odnosnie obejscie tego bledu. podgladam w katalogu roboczym projektu encore pliki m2v odpowiedzialne za motion menu i dzialaja poprawnie . jednak obraz plyty nie potrafi sie utworzyc ;/
pozdrawiam
wolku

czwartek, 17 stycznia 2008, 14:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A ja "odkryłem" jeszcze jedno. Wyskakiwał mi ten sam błąd, nic nie pomagało aż w końcu w projekcie zmieniłem opcję dźwięku z DD na PCM. I chodzi!

czwartek, 17 stycznia 2008, 20:25
Bywalec
Bywalec

ja probowalem wypalic wogole bez dzwieku i blad byl nadal . tylko nie jestem pewien czy wtedy bralem zrodlo jako mpg czy m2v. tyle ze moje rozw jest bez sensu bo po co komus film bez dzwieku ;d

pozdro

[ Dodano: Pią Sty 18, 2008 6:38 pm ]
mmstudio napisał(a):
wolku napisał(a):
JAK podczas eksportu z premiere do pliku AVI DV zachowac znaczniki rozdzialow . podczas eksportu info o chapterach jest tracone

Bo ty zapewne przy tworzeniu rozdziałów wciskasz set encore marker a powinieneś set unnumbered marker (to ta mniejsza ikonka obok).
Set Encore Marker zadziała Ci tylko gdy robisz eksport to encore, przy eksporcie avi dv musisz zaznaczyc ten drugi wtedy po imporcie takiego avi dv do encore'a będziesz miał chaptery w miejscach gdzie zaznaczyłeś to na timeline premiere.

Pozdrawiam

tak w zasadzie czym roznia sie te markery ? skoro oba widac w encore to moze lepiej uzywac unnumbered? czy opis w pisany w pole Chapter przy unnum. marker bedzie widoczny potem w encore i bedzie mogl stanowic potem tylul rozdzialow w menu ??
pozdrawiam

piątek, 18 stycznia 2008, 13:57
Nowy
Nowy

Post Re: Encore CS3 PGC error. problem z wygenerowaniem folderu plyty
Witam
Miałem podobny problem. Okazało się, że były to w sumie 3 problemy.
1- nie miałem zainstalowanego aspi
2- korzystając z gotowej biblioteki encore też występował ten błąd
3- często modyfikowałem szablon po przez edit-photoshop też występował błąd

A więc po instalacji aspi i już po przygotowaniu szablonu, stworzyłem nowy projekt, w którym już nie modyfikowałem szablonu tylko dodałem to co trzeba. I wielkie było moje zdziwienie jak wszystko pięknie zaczęło chodzić. Mogę robić wszystkie cuda razem z motion i problemu nie ma.

Problemem może być słaby komputer, który nie obsługuje wszystkich instrukcji, ale gdzieś w necie była łatka na SP1.

Pozdrawiam
Damian

środa, 5 sierpnia 2009, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Encore CS3 PGC error. problem z wygenerowaniem folderu plyty
Witam. Odnawiam troche temat
Mam teraz ten sam problem z Encore CS6 na win7 ;((
NIc z powyzszych propozycji nie naprawia :) Ktos pomoze??

wtorek, 18 września 2012, 11:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]