Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 15:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Problem z plikami MOD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Problem z plikami MOD
Witam

Mam kamerkę JVC która nagrywa w formacie MOD. Do montażu i authoringu używam Adobe Elemens 4.0. Mam problem z tymi plikami gdyż po zmontowaniu filmu nie mogę zapisać go do np. DVD. Pokazuje tylko "transcoding error". Program również często się wiesza przy montażu. Oczywiście najnowszy QuickTime mam zainstalowany w komputerze. Oprócz tego kodeki ffdshow. Problem ustępuje gdy przekonwertuje pliki na VOB, AVI, MPG itd. Moje pytanie jeste następujące: co zrobić, żeby móc montować bez uprzedniej konwersji materiału (bardzo dużo miejsca i czasu = bardzo niewygodnie) lub ostatecznie na jakim formacie najmniej stracę na jakości konwertując z MOD?

środa, 16 stycznia 2008, 17:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Moj kolega ma kamerę JVC. Zapisuje także w plikach MOD na dysku twardym. Tyle, że akurat w jego przypadku jest to kamera HD. Do komputera materiałów jeszcze nie wrzucał, z uwagi na jego marne parametry.
Niestety nie wspomniałeś o tym, jaka to kamera. Mogłeś podać choćby symbol w nazwie. Z taką wskazówką można już dotrzeć do informacji o kamerze.
Skąd ludzie chcący ci pomóc, mają się tego dowiedzieć?
Ja wiele nie pomogę, ale pewnie znajdzie się ktoś, kto posiada podobny sprzęt i podzieli się swoim doświadczeniem z tobą.
Napisz coś więcej o tym sprzęcie. W przeciwnym wypadku pozostaniesz sam na sam z kamerą, programem i MOD-litwą na intencję powodzenia.
pzdr...

czwartek, 17 stycznia 2008, 01:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem ustępuje gdy przekonwertuje pliki na VOB, AVI, MPG itd.

witam

W zasadzie odpowiedzałeś sobie sam na ten problem. Wypalając DVD musisz przekonwertować mat.video (jakiegokolwiek formatu na mpeg2, a wtedy programy do authoringu 'stworzą' vob'y.

czwartek, 17 stycznia 2008, 07:07
Bywalec
Bywalec

Moj kolega ma kamerę JVC. Zapisuje także w plikach MOD na dysku twardym. Tyle, że akurat w jego przypadku jest to kamera HD. Do komputera materiałów jeszcze nie wrzucał, z uwagi na jego marne parametry.
Niestety nie wspomniałeś o tym, jaka to kamera. Mogłeś podać choćby symbol w nazwie. Z taką wskazówką można już dotrzeć do informacji o kamerze.
Skąd ludzie chcący ci pomóc, mają się tego dowiedzieć?
Ja wiele nie pomogę, ale pewnie znajdzie się ktoś, kto posiada podobny sprzęt i podzieli się swoim doświadczeniem z tobą.
Napisz coś więcej o tym sprzęcie. W przeciwnym wypadku pozostaniesz sam na sam z kamerą, programem i MOD-litwą na intencję powodzenia.
pzdr...

Kamera to MZ-MG130E. Problem ten występował na starym komputerze na XP Home i teraz na nowym na Viście

[ Dodano: Czw Sty 17, 2008 1:10 pm ]
robus2000 napisał(a):
wachcio napisał(a):
Problem ustępuje gdy przekonwertuje pliki na VOB, AVI, MPG itd.

witam

W zasadzie odpowiedzałeś sobie sam na ten problem. Wypalając DVD musisz przekonwertować mat.video (jakiegokolwiek formatu na mpeg2, a wtedy programy do authoringu 'stworzą' vob'y.

Sposób znalazłem ale to ani normalne ani wygodne a poza tym zawsze tracę na jakości filmu przy tych ciągłych konwersjach

czwartek, 17 stycznia 2008, 13:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Generalnie MOD to jest jakiś mpg, bardziej lub mniej zgodny z oryginałem.
Jest on widzialny bezpośrednio przez np. program edycyjny Edius. W tym przypadku nie zachodzi w ogóle potrzeba konwersji stratnej z jednego formatu w drugi.
Wiele osób poleca wręcz ręczną zamianę rozszerzenia z mod na mpg. Może to przynieść pozytywne rezultaty, ale nie musi. Jeśli chcesz konwertować to najlepiej poszukać sobie bezstratnego convertera typu "mod2mpg" i nim konwertować do mpg, którego potem zaimportujesz do programu edycyjnego.
Zajrzyj w te miejsca:
http://pagesperso-orange.fr/gilles.bihan/index_uk.html
http://www.squared5.com/

Dodatkowe miejsca do prześledzenia to: TU i TU
powodzenia

czwartek, 17 stycznia 2008, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam

Mam kamerkę JVC która nagrywa w formacie MOD. Do montażu i authoringu używam Adobe Elemens 4.0. Mam problem z tymi plikami gdyż po zmontowaniu filmu nie mogę zapisać go do np. DVD. Pokazuje tylko "transcoding error". Program również często się wiesza przy montażu. Oczywiście najnowszy QuickTime mam zainstalowany w komputerze. Oprócz tego kodeki ffdshow. Problem ustępuje gdy przekonwertuje pliki na VOB, AVI, MPG itd. Moje pytanie jeste następujące: co zrobić, żeby móc montować bez uprzedniej konwersji materiału (bardzo dużo miejsca i czasu = bardzo niewygodnie) lub ostatecznie na jakim formacie najmniej stracę na jakości konwertując z MOD?

Kolego do tych rodzajów plików świetnie sprawdza się program TMPGEnc DVD Author 2 lub nowsza ver. 3.
W nim porobisz sobie rozdziały, menu itp.
Działa na pewno - sprawdzone :mrgreen:
Pozdro

czwartek, 17 stycznia 2008, 16:23
Bywalec
Bywalec

Generalnie MOD to jest jakiś mpg, bardziej lub mniej zgodny z oryginałem.
Jest on widzialny bezpośrednio przez np. program edycyjny Edius. W tym przypadku nie zachodzi w ogóle potrzeba konwersji stratnej z jednego formatu w drugi.
Wiele osób poleca wręcz ręczną zamianę rozszerzenia z mod na mpg. Może to przynieść pozytywne rezultaty, ale nie musi. Jeśli chcesz konwertować to najlepiej poszukać sobie bezstratnego convertera typu "mod2mpg" i nim konwertować do mpg, którego potem zaimportujesz do programu edycyjnego.
Zajrzyj w te miejsca:
http://pagesperso-orange.fr/gilles.bihan/index_uk.html
http://www.squared5.com/

Dodatkowe miejsca do prześledzenia to: TU i TU
powodzenia

Na razie konwertowałem programem superc przeważnie do VOB. Sprawdzę teraz te

[ Dodano: Czw Sty 17, 2008 6:11 pm ]
Digital napisał(a):
wachcio napisał(a):
Witam

Kolego do tych rodzajów plików świetnie sprawdza się program TMPGEnc DVD Author 2 lub nowsza ver. 3.
W nim porobisz sobie rozdziały, menu itp.
Działa na pewno - sprawdzone :mrgreen:
Pozdro

Raczej nie skorzystam bo specjalnie kupowałem pakiet adobe Wlwmwnts 4 z Photoshopem 6

czwartek, 17 stycznia 2008, 18:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Raczej nie skorzystam bo specjalnie kupowałem pakiet adobe Wlwmwnts 4 z Photoshopem 6

W sumie racja, ja mam kamery miniDV i do obróbki ich też mam zestaw Adobe i inne dość drogie softy. A pracę z MODami miałem jednorazową i wystarczyła mi pełnosprawna wersja trial TMPGEnc. Zrobiłem swoje i wywaliłem.

Pozdro :mrgreen:

czwartek, 17 stycznia 2008, 18:32
Bywalec
Bywalec

Mam JVC GZ-MC500 - dwa lata temu miałem ten sam problem. Początkowo zmieniałem rozszerzenie MOD do MPG ręcznie (najwygodniej w programie XnView - całą serię) ale subiektywnie wydawało mi się, że tracę na jakości. Pliko MOD obsługuje całkowice stabilnie Ulead Video studio (już od wersji 10) - polecam.

niedziela, 20 stycznia 2008, 19:47
Bywalec
Bywalec

Mam JVC GZ-MC500 - dwa lata temu miałem ten sam problem. Początkowo zmieniałem rozszerzenie MOD do MPG ręcznie (najwygodniej w programie XnView - całą serię) ale subiektywnie wydawało mi się, że tracę na jakości. Pliko MOD obsługuje całkowice stabilnie Ulead Video studio (już od wersji 10) - polecam.

Nie wiem jak na nowym laptopie i na viście ale na starym nawet nie chciał się uruchomić pokazując, że program wykonał złą operację

poniedziałek, 21 stycznia 2008, 12:39
Bywalec
Bywalec

[ Dodano: Pon Sty 21, 2008 8:31 pm ]
tak bywa z piratami !

poniedziałek, 21 stycznia 2008, 20:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]