Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 12:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 szybkie przycinanie mpg + authoring 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post szybkie przycinanie mpg + authoring
temat niby prosty, a jednak .

chce jak najefektywniej zgrywać materiał z vhs na dvd przez konwerter.

zgrywam go bezposrednio do mpg2 i pozniej np. UDW2 , plik nie jest już poddawany powtornej kompresji. szybko mam gotowe dvd.

problem zaczyna się gdy chcę przyciąć ten zgrany materiał z przodu i z tyłu. (albo połączyć 2 mpg w całość) gdy zrobie to w ulead caly plik zacznie się konwertowac (ok 2-3h) co jest bez sensu.

probowałem przycinać w innych programach , ale powtórne przeliczanie zajmuje rownie dużo czasu. a przecież tego materiału nie trzeba już konwertować !!! , bo on jest w mpg2 dokładnie z takimi parametrami jakie mnie interesują.

chodzi mi o program który po prostym montażu (przycięcie , ew. połącznie 2 plików) szybko zapisze wyjściowy plik w takim samym formacie w jakim je otrzymał, przy okazji ich nie konwertując.

próbowałem używać easy video joiner i easy video splitter, ale bezskutecznie. (wyskakiwał błąd gdy wgrywałem do niego mpg)

wtorek, 1 kwietnia 2008, 14:01
Moderator
Moderator

Post Re: szybkie przycinanie mpg + authoring
szukaj słów "join" i "cut" oraz "without recompression". progsów do tego jest cała masa.
http://www.google.pl/search?client=fire ... j+w+Google

tylko nie mów, że nie chodziło ci o TAKĄ odpowiedź. :wink:

pozdrawiam

wtorek, 1 kwietnia 2008, 14:07
Bywalec
Bywalec

oczywiście jest też drugi sposób. zgrywać konwerterem do dv , edytować te pliki normalnie i pozniej export gotowych do mpg2 , ale wolałbym ten pierwszy sposób ze względu na oszczędność czasu i miejsca

a moze po prostu nie da się przycinać mpg2 efektywnie i pozostaje tylko avi dv -> mpg2?

wtorek, 1 kwietnia 2008, 14:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

TMPGEnc
link:
http://www.tmpgenc.net/

piątek, 11 kwietnia 2008, 11:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

qustosz napisał(a):
problem zaczyna się gdy chcę przyciąć ten zgrany materiał z przodu i z tyłu. (albo połączyć 2 mpg w całość) gdy zrobie to w ulead caly plik zacznie się konwertowac (ok 2-3h) co jest bez sensu

Przede wszystkim kłania sie znajomość programów edycyjnych. W prawie każdym, ustawiając parametry wyjściowe klipu identyczne z wejściowymi programy zazwyczaj nie renderują materiału ponownie. Z wyjątkiem miejsc, gdzie cos zminiłeś na tyle, że ponowny render jest konieczny (nałożyłes jakiś filtr, napis, efekt animację i itp.). Niezmienione części klipu są po prostu przekopiowywane co drastycznie zmniejsza czas przeliczania. W programie Ulead Videostudio jest to jeszcze prostsze, bo nie musisz martwić się o ustawianie parametrów wyjściowych. Wystarczy skorzystać z funkcji: SHARE > CREATE VIDEO FILE > SAVE AS FIRST VIDEOCLIP. Program automatycznie dobierze parametry wyjściowe z pierwszego wstawionego klipu i zrenderuje tylko konieczne fragmenty. Jesli plik jest tylko docięty lub połączony całość zostanie tylko przekopiowana. Oczywiście z uwzględnieniem tego przyciecia, połączenia.
Jeszcze prościej wyglada to w Ulead Videostudio 11 Plus. Wtedy korzystasz z funkcji SHARE > CREATE VIDEO FILE > MPEG OPTIMIZER pojawi się nowe okno w którym w sposób graficzny będziesz miał przedstawione fragmenty wymagajace ponownego renderingu (kolor czerwony) i fragmenty nie wymagajace tego zabiegu (kolor zielony).

Obrazek

Ze względu na rosnacą popularność kamer z zapisem na dysku w mpeg2 w programie VS11+ połozono nacisk na mozliwość łatwej edycji tego formatu i zachowanie możliwie najlepszej jakości materiału wyjściowego.

sobota, 12 kwietnia 2008, 09:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]