Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 03:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Problem z wypalonymi DVD!!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Problem z wypalonymi DVD!!!
Witam wszystkich i prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.

Uzywam nagrywarki Pioneer DVR-104, montuje w AP 6.5. Problem polega na tym ze plytki dvd, ktore wypalam nie chodza jak nalezy. Problem zaczyna sie gdy przychodzi do odtwarzania ich na stacjonarnym DVD. Film idzie bez przeszkod do pewnego momentu, a pozniej sie zacina i nie chce isc dalej. Plyty sa rozpoznawane przez odtwarzacze, uruchamia sie menu, pozniej play i po jakims czasie stop i dalej nie idzie. Nie wiem co jest grane, nagrywam na Datex x1 i Esperanza x2. Plik DV przeksztalcam na mpeg2 w AP, do authoringu uzywam DVDit! LE. (Zapomnialem dodac, na na nagrywarce wszystko chodzi i jest ok). Czy to wina plytek, odtwarzaczy stacjonarnych, programu do authoringu, a moze zwalona wypalarka????? Sam juz nie wiem. Moze przezucic sie na Unlead DVD Movie Factory?
Z gory dziekuje za wszelkie rady.

Pozdrawiam

Ps. Czy ktos wie skad mozna skolowac jakas instrukcje po Polsku do Unlead DVD Movie Factory, lub ewentualnie do Impression DVD.

poniedziałek, 2 czerwca 2003, 19:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
U mnnie było to samo.Przeżuciłem sie na płytki lepsze tzn EMTEC, VERBATIM itp. Po prostu na tańszych płytach szło około 15 min później zacinało się.
Pozdrowienia.
Krzysiek.

piątek, 6 czerwca 2003, 12:03
Bywalec
Bywalec

Moim zdaniem winny jest odtwarzacz stacjonarny. Miałem to samo na Thomsonie 4200 (o dziwo moja siostra posiada ten sam model i u niej nie było problemów!!!). Obecnie kupiłem Philipsa DVD 640, który czyta dosłownie wszystko: DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, JPEG, MP3, DVD, SVCD, VCD i do tego jest tani jak barszcz. Polecam!

środa, 18 czerwca 2003, 10:59
Nowy
Nowy

Post Re: Problem z wypalonymi DVD!!!
Przezuc sie na lepsze plytki ( np. Verbatim) to prawdopodobnie zalatwi twoj problem. Na poczatku probowalem na Esperanza - mialem te same objawy.

wtorek, 22 lipca 2003, 10:45
Bywalec
Bywalec

racje maja i krzysiek i stanley - zalezy jak na to patrzec. technologia dvd-r czy tez dvd+r to nowa technologia i sa problemy z plytkami tak jak to mialo miejsce w poczatkach cd-r. sam posiadam odtwarzacz panasonic rs-32, ktory rowniez odtwarza doslownie wszystko, ale te same plyty nie zawsze sa odtwarzane na innym sprzecie. moja rada jest taka: jesli plyty wypalasz tylko i wylacznie dla siebie poszukaj taniej firmy, ale takiej, ktora bedzie dzialac na Twoim odtwarzaczu, jesli natomiast plyty wypalasz dla innych uzywajacych najrozniejszego sprzetu proponuje uzywac plyt sprawdzonych firm, takich jak emtec, sony, tdk, verbatim lub dysan.

środa, 20 sierpnia 2003, 11:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A może po prostu przestań naklejać naklejki i sprawdź wtedy. Pozdrawiam.

środa, 29 października 2003, 01:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja naklejam naklejki ale na sony i emtec i zero problemów.

środa, 29 października 2003, 11:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a zwrócił ktoś uwage ze są jeszcze oznaczenia dvd-data,dvd-video i dvd-audio u mnie z tanimi płytami HAWK (4zł za sztukę) nie ma problemów z przycinaniem sie filmów a na Esperanzach i X-disc w niektórych odtwarzaczach sie tną.

piątek, 19 grudnia 2003, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
własnie wczoraj skopiowałem sobie z oryginalnej płyty koncert na dvd r+ Esperanzy (nagrywarka liteon 811s), no coz, rozczarowałem sie ponieważ obraz co troche sie zacina, wyskakuja piksele, szachownica , ale sa momenty ze płyta idzie płynnie, wydaje mi sie ze to wina nosnika, ale nie miałem pod reka innej markowej płyty aby spóbowac jeszcze raz, dziwne jest to ze czasem ten sam fragment odtwarza popprawnie a czasem go "szatkuje" wiec chyba nie znaczy to że zle jest zapisana płyta ale że powstaje problem przy odczycie danych .... co o tym sadzicie ???

środa, 31 grudnia 2003, 09:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kilka datex-ów wyrzuconych,Esperanza na razie 1szt.
Polecam tak jak koledzy plytki znanych firm.

sobota, 10 stycznia 2004, 05:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 10 stycznia 2004, 05:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 10 stycznia 2004, 05:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
racje maja i krzysiek i stanley - zalezy jak na to patrzec. technologia dvd-r czy tez dvd+r to nowa technologia i sa problemy z plytkami tak jak to mialo miejsce w poczatkach cd-r. sam posiadam odtwarzacz panasonic rs-32, ktory rowniez odtwarza doslownie wszystko, ale te same plyty nie zawsze sa odtwarzane na innym sprzecie. moja rada jest taka: jesli plyty wypalasz tylko i wylacznie dla siebie poszukaj taniej firmy, ale takiej, ktora bedzie dzialac na Twoim odtwarzaczu, jesli natomiast plyty wypalasz dla innych uzywajacych najrozniejszego sprzetu proponuje uzywac plyt sprawdzonych firm, takich jak emtec, sony, tdk, verbatim lub dysan.

Ja treż mam RV 32 panasonica ale u mnie nie czyta kiepskich płyt. Jak chce nagraćto tylko verbatim i temu podobne lepsze. Z tego wynika żę nawet wśród tego csamego typu (modelu) odtwarzacz mogą być różnice.

niedziela, 11 stycznia 2004, 17:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

WINAPAYT DVD ja wypalam tylko na Verbatimach a DATEXY to nawet 1 zl od sztuki bym nie wziol , musisz rowniez pamietac o tym ze nie na wszystkich odtwarzaczach odpalisz DVD-R!!!! pozdr. bo bedzie sie wlasnie ciac!!!

wtorek, 13 stycznia 2004, 22:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]