Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 18:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Krótki film DVD na płycie CDR? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Krótki film DVD na płycie CDR?
Mam pytanie, sorry jeśli to oczywiste, jestem nowy w tym temacie, więc proszę o pomoc.
Czy jest możliwe wypalenie krótkiego filmu DVD (np:7 min, po skompresowaniu do mpeq ma ok 310 MB) na płycie CDR korzystając ze zwykłej nagrywarki CDR/RW, czy jednak musi to być nagrywarka DVD z płytą DVD-R?
Mam nagrane płytki w formacie VCD (2.0) i SVCD, ale chciałbym jeszcze dla porównania wypalić krótki film DVD na płycie CDR, czy to jest w ogóle możliwe?
Czy można potem taki film DVD na płycie CDR odtwarzać w stacjonarnym odtwarzaczu?
Proszę o pomoc, dzięki.

czwartek, 5 czerwca 2003, 10:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz wypalić ale nie odtworzysz w stacjonarnym oddtwarzaczu

czwartek, 5 czerwca 2003, 10:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za odpowiedź, właśnie tak zrobiłem i nie zadziałało na stacjonarnym DVD, czyli nie można tego jakoś obejść?

czwartek, 5 czerwca 2003, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chyba raczej nie można a jeśli chcesz porównać to zrób to na kompie ewentualnie podłącz go do tv. Jakoś jest lepsza od vcd i svcd porównaj
odpowiednio formaty i bitrate.
Generalnie i tak wszystko zależy od jakości materiału wyjściowego.

czwartek, 5 czerwca 2003, 16:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za odpowiedzi, wiem że jakość DVD jest lepsza od SVCD, a ta z kolei od VCD, ale chciałem właśnie zobaczyć tą różnicę (niestety na komputerze jest to prawie niezauważalna różnica(między SVCD a DVD), ciekawe jak w telewizorze?.
Zastanawiam się po prostu czy warto wydać około 1000 zł za nagrywarkę DVD w celu zrzucania filmów z kamery miniDV (plus oczywiście cena 1 płyty DVD to ok.5zł, a CDR 1 zł) za różnicę w jakości między SVCD, a DVD. Po wielu próbach i mękach udało mi się wreszcie wypalić dość dobrą płytę w formacie SVCD, gdzie na CDR 700 MB wchodzi około 30 min. filmu w dobrej jakości?.
Co polecacie?

czwartek, 5 czerwca 2003, 22:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakość nagrań DVD przewyższa SVCD ale jeśli nagrywarka tylko do celów domowych to radzę zaczekać , jeszcze trochę ceny nagrywarek spadną do 500-700 zł
Pozdrawiam

piątek, 6 czerwca 2003, 15:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki, chyba faktycznie jeszcze trochę zaczekam, pewnie za chwilę i tak wymyślą znowu coś nowego, (i dvd powoli odejdzie do lamusa???).
Pozdrówka

sobota, 7 czerwca 2003, 11:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co wy opowiadacie.Oczywiscie ze mozna wypalic format dvd na płytce cdr/rw i odtworzyc w stacjonarnym odtwarzaczu dvd pod warunkiem ze czyta płyty cd r / cd rw.

Nalezy utworzyc na dysku identyczna strukture katalogów jak na płycie dvd r i zapisac kompilacje jako UDF/ISO.

A jak kolegał zrobił zapis na płytce ze nie poszła w dvd ?

wtorek, 26 sierpnia 2003, 10:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli kolega odtworzy w stacjonarnym oddtwarzaczu mini DVD to jest kolega odkrywcą.

wtorek, 26 sierpnia 2003, 23:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Byłby nawet dużym odkrywcą, gdyby nie odtwarzacz KISS (i 2 inne).
Mam ten odtwarzacz i czyta mDVD oraz wiele innych formatów jak DivX, Xvid, MPEG 4...

środa, 27 sierpnia 2003, 00:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten wyjątek potwierdza zasadę iż płyty mini DVD są czytane generalnie orzez komputery.

środa, 27 sierpnia 2003, 06:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ale dlaczego tak jest? przeciez sprawa polega na poprawnym czytaniu danych zapisanych odpowiednio na nosniku prawda?Skoro stacjonarny odtwarzacz czyta płyte cdr audio, vcd to dlaczego ma nie rozpoznac danych na takiej płycie które sa przygotowane jako dvd.

Mówie : format danych a nie rodzaj nosnika. ?????

środa, 27 sierpnia 2003, 08:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
I tu się mylisz, rodzaj nośnika, bo tak się składa, że płyta dvd ma inną strukturę niskopoziomową (długość sektorów, nagłówków itepe) niz cd, stacjonarne dvd patrzą na to od tej strony i na podstawie tych informacji ustalają jak to czytać. Oczywiście producent mógłby w sofcie stacjonarnego dvd zrobić, że czytać będzie tak jak komputer -> strumień danych i jego dekodowanie, pytanie tylko po co, żeby obniżyć SOBIE zyski, ze sprzedaży nagrywarek dvd? Wiem, że brzmi to jak spiskowa teoria dziejów, ale tak to wygląda.

Pozdrawiam
Ulv

środa, 3 września 2003, 01:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]