Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 15:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jak połączyć kilka plików avi w jedną całość? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak połączyć kilka plików avi w jedną całość?
Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem. Zrzuciłem video z kamery DV i zedytowałem w Sony Vegas 7. I tu powstał problem - co dalej? Wziąłem się więc za renderowanie w tymże programie. Wybrałem plik wyjściowy jako *.avi PAL DV. Materiał w ciągu 20 minut został zrenderowany na 4 pliki avi każdy po 4GB. Pytanie: W jaki sposób połączyć je w całość i wypalić na jednej płytce DVD?

sobota, 31 maja 2008, 16:20
Moderator
Moderator

Post Re: Jak połączyć kilka plików avi w jedną całość?
musisz skompresować do formatu MPEG2 i przeprowadzić właśnie authoring DVD. przeprowadza się go właśnie bezpośrednio na plikach MPEG2 chyba, że program potrafi też kompresować. sprawdź też, czy vegas nie potrafi czasem wyexportować materiału od razu do DVD-Video.

pozdrawiam

sobota, 31 maja 2008, 18:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gandalf, najwyższy czas przesiąśc sie z FAT32 na NTFS ;)

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

sobota, 31 maja 2008, 18:46
Nowy
Nowy

Tak wiem, po Twoim poście przejrzałem tematykę zmiany formatu dysków ale trochę mam pietra po tej lekturze że mi winda nie wstanie :( . Niestety Sony Vegas nie ma opcji bezpośredniego tworzenia DVDVideo. Poczytałem sobie natomiast o czymś takim jak VSO X na DVD. Podobno ten program daje radę przekonwertować kilka dużych avi'ków na 1 płytę DVD więc chciał - nie chciał - muszę spróbować. Jak będzie - dam znać. Dzięki za zainteresowanie moim problemem
Piotr

niedziela, 1 czerwca 2008, 17:47
Moderator
Moderator

Nie wierzę, abyś miał dysk nie podzielony na partycje, przekonwertuj więc partycję inną niż tę z osadzonym systemem i na nią właśnie wyeksportuj plik jako cały avi, który już nie będzie się ciął ograniczeniem systemu FAT32 na cztero-Gigowe kawałki.
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 3 czerwca 2008, 01:46
Nowy
Nowy

Dzięki za podpowiedz Montażysto - myślałem o tym samym co Ty. Problem jest jednak nieco bardziej złożony - Mój laptop ma już zawalone obie partycje różnego rodzaju danymi (gigabajty muzy mojej córki i moje materiały filmowe) dlatego też posiłkuję się przenośnym twardzielem 320GB. Niestety, on też jest FAT32 - a boję się zmieniać mu system plików bo nigdzie nie wyczytałem czy można to robić na "przenośkach". Ale w sumie to odbiegliśmy od tematu. Wypróbowałem VSO XnaDVD. Lipa panie - panowie. Komp padł po 20min. Nie wiem czyja to wina (komp-progs) - nie ważne - bo trafiłem na cud maszynkę: WinAviVideoConverter. Pokazałem mu tylko moje gigabajty :wink: , ustawiłem na PAL i jaaazda! Komp szumiał aż miło, a po godzinie otrzymałem 3,5 gigowy materiał DVD bardzo dobrej jakości (jak na montażystę amatora). A jakie cudne interaktywne menu z ruchomymi fragmentami scen!! Dziękuję wszystkim za wsparcie!

wtorek, 3 czerwca 2008, 09:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]