Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 17:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Zewnetrzna nagrywarka blue ray 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Zewnetrzna nagrywarka blue ray
itam.
Ostatnio zakupilem odtwarzacz Samsung BD-p1400. Obecnie przebywam w USA i zastanawiam się nad kamerka Canon HV30 no i oczywiscie nagrywarka Blue Ray. Na Ebay znalazlem cos takiego:
http://cgi.ebay.com/EXTERNAL-USB-2-0-eS ... 8603885915
Wiem ze to wewnetrzna nagrywarka umieszczona w jakiejs obudowie, pytanie tylko czy warto to kupic czy lepiej cos typowo wewnetrznego. Mam Macbooka Pro i to byloby dla mnie najlepsze roziwazanie. Co prwda u rodzicow mam zwyklego blaszaka i teoretycznie moglbym tam zamontowac nagrywarke. Prosze o porade. Aha, czy ktos orientuje sie w ogole czy ten Samsung 1400 czyta nagrywane plyty???

czwartek, 14 sierpnia 2008, 08:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zewnetrzna nagrywarka blue ray
Do maczka - to zewnętrzna będzie dobrym rozwiązaniem.
Zewnętrzną podepniesz także pod dowolny komputer nie tylko mac.

Jeśli chodzi o nagrane płyty BD - zabierasz taką płytę ze sobą i patrzysz w sklepie czy czyta ją dany model. Kupujesz model, który będzie je czytał (oczywiście mowa o czytaniu płyt zawierających materiał HD i authoring BD w rozdziałce 1080i). Nie wiem od czego to zależy, ale niektóre napędy wogóle nie widzą płyt BD (nagrywanych), widzą natomiast wszystkie modele płyty tłoczone (oryginalne).

czwartek, 14 sierpnia 2008, 10:07
Bywalec
Bywalec

No to super. Jesli chodzi o tego samsunga to na forum hdtvpolska napisali mi ze ma tylko problemy z plytami BD-RE 50 GB, z reszta podobno sobie radzi. Dziekuje w kazdym razie za odpowiedz. Co do nagrywarki chodzilo mi w sumie najbardziej o kwestie tego ze to jest wewnetzrzna nagrywarka wlozona w obudowa, a nie firmowo zewnetrzna. Chyba sie na nia zdecyduje, bo jest dosc tania alternatywa, biorac pod uwage ze niedawno przeszedlem na maka, no i chcialbym troszke pobawic sie w HD, mam odtwarzacz, kamerki w USA nie sa drogie, format ntsc mi nie straszny. Dzieki jeszcze raz.

czwartek, 14 sierpnia 2008, 15:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie kupuj tego Samsunga. Kup Panasia i będziesz zadowolony.

czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:31
Bywalec
Bywalec

Dzieki za rady, ale napialem wyraznie ze juz go kupilem i na razie nie moge narzekac, a kwestia nagrywanych plyt to dopiero ewentualnie przyszlosc. O samym odtwarzaczu czytalem wiele testow na hdtvpolska i byly w porzadku. Ale nie temat blue raya jest dla mnie najwazniejszy, tylko nagrywarki. Mam nadzieje ze mac bedzie ja widzial i toast 9 z wtyczka blue ray bedzie potrafil na nia nagrac plyty blue ray. To ze naw\et nie bedzie czytal plyt blue raya wielokrotnego zapisu mniue nie boli, bo i tak nie preferuje takiej metody zapisu. W calej mojej przygodzie z komputerami nagralem jedna plyte CD-RW.

czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:49
Bywalec
Bywalec

Doczytałem że chcesz kupić canona HV 30 , polecam serdecznie fantastyczna kamerka dobra optyka , fajny tryb filmowy i hdv 25 obraz filmowy no i kolorystyka rewelacja, właśnie testujemy tą kamerkę w różnych warunkach bo chcemy je używać przy filmowaniu wesel do ogólnych kadrów.Bardzo fajna kamera
pozdrawiam
Adam

czwartek, 14 sierpnia 2008, 23:37
Bywalec
Bywalec

Nom wlasnie zastanwiam sie nad nia. Rowniez mialaby sluzyc do ogolnych ujec jako druga kamera, nie wiem tylko jak sobie radzi w gorsszych warunkach, gdyz slyszalem ze troszke lapie zairno ale to chyba przypadlosc obecnych kamer HD, z drugiej strony jakies dodatkowe swaitlo mam nadzieje ze rozwiazaloby sprawe. Napisz cos wiecej jak zakonczycie testy, ja szczerze powiem ze jeszcze dodatkowo mysle nad jakims adapterem 35mm do niej. Wtedy jest jazda... za jakies 200 dolarow mozna juz kupic twoneila... Polecam http://www.vimeo.com i tak mozna szukac roznych filmikow z HV30. Sa rowniez intra do slubow, gdzie hv30 z adapterem DOF byla jako druga kamera. Naprawde fajne rzeczy robia z ta kamerka. Oprocz tego poczytaj forum http://www.hv20.com. Multum informacji o HV20/30. Polecam

sobota, 16 sierpnia 2008, 04:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kopan napisał(a):
....lapie zairno ale to chyba przypadlosc obecnych kamer HD, (...)

8O what ?

niedziela, 17 sierpnia 2008, 03:12
Bywalec
Bywalec

Canona HV30 testowaliśmy już w kościele na sali i sesji foto , rezultaty są obiecujące , filmowałem 1,5 roku FX1 i niczym to maleństwo nie ustępuje tej kamerce Sony (poza presetami) kolorystyką bije sony na łeb, no HDV25p w połączeniu z trybem filmowym jest super.
Jako kamera wspomagająca w kościele i na sali spełni swoją rolę , plener można kręcić bez obaw + adaptor 35mm myślę że efekt będzie świetny.

Oświetlenia napewno musi być więcej ale ja porównuje do vx 2100 , dyskretne światła (kolorowe np. pary LED lub ZIGZAKI) i da radę .

Jeśli chodzi o ziarno , raczej zaszumienie w ciemnych warunkach powstaje ale podobnie było z FX1 , równomierne rozstawienie świateł na sali eliminuje te problemy.

Znalazłem fajny adaptor 35mm pod system eos canona za 200 US + przesyłka chyba się zdecyduje bo fotografuję canonem 5D więc obiektywy mam :wink:

Wracając do wideo to myślę o zakupie Canona XL H-1 HV30 już mam no i może xha1 :wink:

poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 22:54
Bywalec
Bywalec

_adamfilm_ dzieki za info. Powiedz cos o tym adapterze. Chodzi o twoneila, jakis koles na hv20.com oglasza sie ze robi te adaptery za 200 baksow. Jestem w stanach teraz wiec moglbym cos ewentualnie przywiezc ale dopiero 18 pazdziernika. Powiem szczerze ze myslalem jeszcze ewentualnie o Sony FX7, wiem ze to inna polka kamer, ale mam mozliwosc kupienia jej w dosc dobrej cenie, bo za okolo 3 tys $. wiem ze to 4 razy tyle co za HV30 ale bedac w stanach nie przejmuje sie tym za bardzo bo wiem ze w poolsce musialbym zaplaci wiecej. Podaj mi maila do siebie bedzie latwiej wymieniac info, jesli mozesz oczywiscie.

środa, 27 sierpnia 2008, 16:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]