Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 15:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 authoring dvd i kompresja 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post authoring dvd i kompresja
Witam szanownych kolegów.
Mam pytanie a nawet kilka dotyczące authoringu DVD i kompresji filmu. Po tygodniu testowania, prób oraz czytania przeróżnych materiałów (również na tym forum) nie ruszyłem się z miejsca nawet o pół kroku, dlatego zwracam się do Was o pomoc. Mam zmontowany materiał w AE i AP. Po wyeksportowaniu go do avi zajmuje23,6GB. Chciałbym z tego zrobić dwie płyty.

1 płyta dvd do odbiornikaTV z menu etc. etc.
2 płyta do komputera odpowiednio skompresowana tak aby się zmieściła całość czyli jakieś 4,5GB.

Problem 1
Najlepszym (odpowiednio złożonym i wygodnym w obsłudze) znanym mi programem jest Adobe encore. Niestety cs3 wyłącza mi się w momencie ładowania danych (trik z czystą płytą i doinstalowaniem version cue nie działa), encore 2.0 w momencie budowania projektu po transkodowaniu następuje importowanie pliku, które trwa?trwa?trwa?trwa?.wieczność (najdłużej czekałem 21 godzin) więc zrezygnowałem. O co chodzi? Jak sobie z tym poradzić?

(Testy wykonywane były na dwóch różnych komputerach i sytuacja była taka sama)

Próbowałem również innych programów ale albo posiadają one marne możliwości albo tak jak w przypadku DVDlab po odpaleniu programu mam wrażenie, że znalazłem się przed kokpitem statku kosmicznego. Nie mniej jednak próbki projektów które jakimś cudem udało mi się z nich uzyskać pozostawiają wiele do życzenia (chodzi głównie o jakość obrazu, ale o tym w punkcie nastepnym)

Problem 2
Każda kompresja jaką wykonuję (AP, MainConcept, DVDlab i inne) zmniejsza dość radykalnie plik gdyż z 23,6 GB robi się 180MB (ja bym chciał zoptymalizować sprawę, jak już wcześniej wspomniałem, do ok. 4,5 GB (płyta dvd)) jakość przy tym jest fatalna i nie do przyjęcia. CO robię źle? proszę pomóżcie!!! Bo już zaczynam ręce załamywać, jak patrze w szczególności na filmy 2 godzinne avi po 700MB i są one w dobrej jakości (dla porównania mój film trwa ok.10min).

Na razie tyle bo to najważniejsze dla mnie sorki że tak długo. Bardzo serdecznie proszę o wszelkie wskazówki i rady za które oczywiście jestem z góry wdzięczny (dla niektórych wtajemniczonych nie należę raczej do dzieci neostrady i naprawdę zależy mi na jakimś rozwiązaniu sprawy natenczas)

środa, 22 października 2008, 00:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: authoring dvd i kompresja
Najkrocej jak moge:

1 - Wrzuc ten film do programu TMPGenc For XP - wybierz opcje encoding for standard dvd - wybierz bitrate 7,5 mbps .

2 - Zainstaluj np. DVD Achitect - wrzuc przekodowany plik w tmpg i zrob authoring.

3 - Jak nie chcesz korzystac z TMPG to wrzuc tego AVI' ka do DVD Architecta i w ustawieniach projektu wybierz bitrate np. 7500 - wybierz dzwiek Dolby AC-3 np. 448 kbps - zrob authoring i wypal plyte - program sam zajmie sie encodingiem.

Pozdrawiam.

NVidia Quadro FX 4500
Decklink HD Extreme
3 Gb 667 DDR2 FB-Dimm
10,5 TB - Raid - ProAvio r14HDS

czwartek, 23 października 2008, 13:43
Nowy
Nowy

Najpierw serdeczne dzięki dla XPANQ za wskazówki.
Póki co udało mi się zrobić authoring w encore 1.0 i film razem z menu działa na TV i laptopie można powiedzieć że w porządku.
Niemniej jednak na stacjonarnym PC obraz jest mocno zaczerniony (dotyczy to tylko tego gotowego filmu dvd inne np. avi. z dysku czy rmvb jest ok)
- i to tworzy trochę problem zapewne dotyczący jakiś kodeków, ale laptop ma te same kodeki (K-lite) no i j.w. inne filmy działają ok - więc nie rozumiem.
Także sprawa otwarta.

A co do encore to bardzo dziwne, że tak te programy się zachowują. U kogoś działa a u innego już nie? (Być może jestem za brzydki;)) - dziwne i nurtujące. Jakby cos ktoś miał na ten temat to jestem ciekawy o co chodzi.

Jeszcze raz dzięki dla XPANQ za odzew. No a nad samym DVD Architectem to trzeba chwilę spędzić żeby go poznać, aczkolwiek sodząc po kaprysach encore chyba warto.
Pozdrowienia

środa, 29 października 2008, 23:25
Moderator
Moderator

Post Re:
arcadius11 napisał(a):
Niemniej jednak na stacjonarnym PC obraz jest mocno zaczerniony (dotyczy to tylko tego gotowego filmu dvd inne np. avi. z dysku czy rmvb jest ok)
...
A co do encore to bardzo dziwne, że tak te programy się zachowują. U kogoś działa a u innego już nie? - dziwne i nurtujące. Jakby cos ktoś miał na ten temat to jestem ciekawy o co chodzi.

Chyba sam sobie odpowiedziałeś:
arcadius11 napisał(a):
- i to tworzy trochę problem zapewne dotyczący jakiś kodeków, ale laptop ma te same kodeki (K-lite) no i ...

...o ile w komputerze służącym do odtwarzania tylko, kodeki są mile widziane, to w komputerze do montażu wideo, jakiekolwiek dodatkowe kodeki, poza tymi które są zawarte w systemie i programie do montażu to ryzyko. Jak widać z resztą :wink: .

czwartek, 30 października 2008, 00:01
Nowy
Nowy

Post Re: authoring dvd i kompresja
Witam
Zainstaluj sobie Pinnacle Studio 12 wrzuc te 22 gb , podziel na dwie czesci i zrób z tego 2 płytki DVD bez straty jakosci . Obsługa banalnie prosta. W opcji edytuj wrzucasz , potem przechodzisz do utwórz dysk ustawiasz dvd i renderuje a potem jak chcesz nagrywaj .

Pozdrawiam

niedziela, 2 listopada 2008, 21:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]