Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 07:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 DVD i jego pochodne 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post DVD i jego pochodne
WITAM!
Od dawna filmuje, od niedawna montuje liniowo, jeszcze nigdy nie wypalilem filmu na CDku i nie dalem klijentowi, tak by mogl sobie na odtwarzaczu obejrzec. Jedyne co robilem to w mpg filmy reklamowe roblem by n atargach klijent mogl rozdawac, ale to bylo do odtwaorzenia tylko ns kompie. Caly czas zylem w przekonaniu ze nie ma wypalarek DVD, no i tak na prawde nie ma uniwersalnych podobno, Ale nie wazne, sporo osob juz wypala i sma chce zaczac. Pewnie sa tutaj osoby ktore tez chca zaczac i sa osoby ktore juz zaczely. Prosze o pomoc. Gdzie sie moge dowiedziec czegos wiecej o tym. Tzn jakie sa systemy, jak wypalic na zwyklej wypalarce, gdzie to sie odtworzy, jakie parametry ustawic itp. Mysle ze malo jest jeszcze tego, tej informacji. Nie ma na co czekac i sie uczyc ;-))), prosze o jakas pomoc. Od razu mowie ze jak sam sie dowiem , doucze, znajde cos od razu tutaj napisze, lub na stronie wideokamery, jak Dominik uzna moj tekst za choc troche madry.

to tyle
dzieki za odpowiowedzi

pozdrawiam

niedziela, 19 maja 2002, 20:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re.Temat postu: DVD i jego pochodne
Multum informacji praktycznych na ten temat znajdziesz na stronie
http://www.vcdhelp.com, większość moich montaży nagrywam w XVCD,
następnie odtwarzam na moim odtwarzaczu SANYO 7201.
Na w/w stronie znajdziesz wszystko (prawie) co powinieneś wiedzieć.

Krzysztof
leira@interia.pl

poniedziałek, 20 maja 2002, 17:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dvd
Miesiąc temu nagrałem materiał zmontowany w AP6 na płytę DVD-R. nagrywałem bezpośrednio z kameryDV na nagrywarkę.Jakość wyśmienita,a płyta odtwarzana jest na wszystkich odtwarzaczach DVD jakie mogłem sprawdzić w sklepie Media-Mark.Cena z płytą 70ZŁ w Łodzi

piątek, 24 maja 2002, 00:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale nagrywarka DVD czy zwykla? Jesli dvd to jaka? a jesli zwykla to jak?

piątek, 24 maja 2002, 00:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 25 maja 2002, 00:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nagrywarka DVD
Jaki typ nagrywarki, ile to kosztuje. jak duzo, to jakie sa inne sposoby uzywajac zwyklej wypalarki komputerowej.
Ja zciagam na PC filmy wczesniej nagrane na Sony DCR-PC110E za pomoca Unlead Movie Factory (lub Adobe Premire, ale ten pierwszy robi to latwiej), obrobki jeszcze jako takiej nie zaczoelem, ale to kwestia praktyki jak sadze (Adobe Premiere mam). Celem nadrzednym (poza obrobka) jest nagranie materialu na CD (wypalic) przy jak najmniejszej stracie jakosci i miec mozliwosc odtwarzania na DVD stacjonarnym. Jak na razie zciagam jak wyzej, koduje na Mpeg2 lub SVCD za pomoca Unled Movie Factory i wypalam jako SVCD poprzez Nero. Przy odtwarzaniu na DVD stacjonarnym lub na PC jakosc daleka jest od orginalu. Przy kodowaniu powstaja klatki na ekranie, przerywa, a w ogole jakosc obrazu jest kiepska. Kodowac na DivX nie za bardzo moge, poniewaz podejrzewam, ze DVD tego nie odtworzy (mam takie, ktore odtwarza Mp3, DVD-R, SVCD-R, VCD-R, CD-R..). Poza tym nie doszedlem jeszcze jak kodowac na DivX. Za pomoca VirtualDub nie za bardzo moge, bo podobno nie obsluguje firewire (mam karte firewire IEE 1394 400Mbs (nie zadna firmowa, czyli bez kodekow), ktorego urzywam i nie chce otwierac filmow nie zciagnietych przez niego (VirtualDub). Trodno go tez zciagnac z internetu, kiedys zciagnalem, ale "przerabialem" PC i stracielem.
Chcialbym sporzadzic sobie swojego rodzaju filmoteke i wykorzystywac kasety miniDV ponownie, ale jak nie bede mial odpowiedniej jakosci przegrango materialu na popularny nosnik nie moge tego robic. Przegrywanie na VHS traci sens kiedy masz jakosc DV. Nagrywarki DVD tez nie mam, a to chyba kosztowna impreza.
Rafi

niedziela, 7 lipca 2002, 17:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]