Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 18:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 płyty DVD a Samsung 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post płyty DVD a Samsung
Mam problem, gdyz oddałem płytki klientowi który posiada odtwarzacz samsung DVD-p171 i u niego nieodczytuje tych płyt. Próbowałem nagrywać na płytach DVD-R, DVD+R a także na DVD+R jako DVD-ROM i nic to nie daje. Czy jest jeszcze jakiś inny sposób obejścia problemu? Zaznaczam ze wszystkie płytki chodziły na innych odtwarzacza nawet na tzw. biedronkowych. Proszę o pomoc sprawa naprawde pilna.

sobota, 17 stycznia 2009, 09:42
Moderator
Moderator

Post Re: płyty DVD a Samsung
Napisz w jakim programie to robisz ????? ( tylko nie pisz pinnacle :mrgreen: )
Ten odtwarzacz i pinnacle to = WRONG DISC FORMAT> błędny format płyty , ale piszesz klientowi czyli na 100% nie pracujesz na pinnacle .
A tak na koniec to złe taktowanie i błędny region , aktualizacja odtwarzacza nic nie daje , lecz tylko zmiana programu do wypalenia płyty .

sobota, 17 stycznia 2009, 10:04
Nowy
Nowy

authoring robie w Ulead DVD Workshop 2 a wypalałem w Nero

sobota, 17 stycznia 2009, 10:36
Moderator
Moderator

Opiszę jak ja musiałem zrobić , aby swojego samsunga zadowolić ( wszystkie odtwarzacze moje i w rodzinie widziały moje płyty tylko to moje nowe kino domowe samsunga nie ) :mrgreen:

Wkładam płytę do nagrywarki w komputerze i kopiuję na dysk twardy zawartoś folder >>> VIDEO_TS folder audio jest pusty więc nie kopiuję go .

I teraz uruchamiam nero ale w taki sposób >>>>
Start/Programy/Nero/Nero Ekspress/DVD Wideo Files/ w Add > szukam folderu ( ten co skopiowałem na dysk ) VIDEO_TS odtwieram teraz ten folder zaznaczam wszystkie pliki jakie tam są i Add > i jeszcze jedna rzecz > szybkość wypalania X 4 nie szybciej .

p.s. I jeszcze jedna rzecz >>> nie naklejaj naklejek na płytę

sobota, 17 stycznia 2009, 17:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jurekwejh napisał(a):
....I teraz uruchamiam nero ale w taki sposób >>>>
Start/Programy/Nero/Nero Ekspress/DVD Wideo Files/ w Add > szukam folderu ( ten co skopiowałem na dysk ) VIDEO_TS odtwieram teraz ten folder zaznaczam wszystkie pliki jakie tam są i Add >
Dawno temu nasz Pan powiedział: co Cezara, Cezarowi, a co Boga, Bogu.

Programy video niech zakończą swoją działalność na "wypluciu z siebie" VOB-ów itp. A program typu Nero niech dopełni dzieła. Dość często na tym forum czytam, że video-edytor XYZ nie chce wypalić płyty - nawet nie odpowiadam. Bo jeżeli ktoś nie zna naprawdę dobrych wypalaczy, to niech da sobie spokój z video-amatorstwem.

jurekwejh napisał(a):
.....i jeszcze jedna rzecz > szybkość wypalania X 4 nie szybciej .
Ja napisałbym tak: dobra nagrywarka (np. Pioneer) + dodatnie płyty dobrej firmy = można jechać x8. W przypadku ujemnych, faktycznie noga z gazu.

jurekwejh napisał(a):
p.s. I jeszcze jedna rzecz >>> nie naklejaj naklejek na płytę
Jak najbardziej - ogólnie nie cierpię "pokemoństwa" z powodów praktycznych i estetycznych.

sobota, 17 stycznia 2009, 21:01
Moderator
Moderator

Romcio napisał ;
Cytuj:
Bo jeżeli ktoś nie zna naprawdę dobrych wypalaczy, to niech da sobie spokój z video-amatorstwem.
Jestem amatorem :oops: i taką metodę za pomocą prób i błędów odkryłem ( potem dowiedziałem się na forum , że jest ok. ta metoda ) ale trochę się nawypalałem płyt zanim ten dziwoląg samsung odtworzył płytę .
Jeśli jest jakaś inna metoda bardzo proszę o radę jak ?????

p.s. Nie ma żadnych programów do autoringu płyt << ( chyba tak to się nazywa ) tylko pinnacle , nero itd czyli te programy które dostaję wraz zakupem jakiegoś sprzętu ( nagrywarka , karta graficzna , itd ) .

sobota, 17 stycznia 2009, 21:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jurekwejh napisał(a):
.....Jestem amatorem :oops: i taką metodę za pomocą prób i błędów odkryłem ( potem dowiedziałem się na forum , że jest ok. ta metoda ).....
Jak najbardziej ta metoda jest OK - być może zbyt ogólnikowo sformułowałem swe myśli. U mnie także Nero jest od wypalania.

jurekwejh napisał(a):
p.s. Nie ma żadnych programów do autoringu płyt << ( chyba tak to się nazywa ) tylko pinnacle , nero itd .....
"TMPGEnc DVD Author"
http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/
http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/download/taw4.html

sobota, 17 stycznia 2009, 21:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]