Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 22:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Film DVD + Zdjecia w formie Danych - na jednym nosniku DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Film DVD + Zdjecia w formie Danych - na jednym nosniku DVD
Witam.

Coprawda znalazłem dość podobny temat ale jest to opisane bardzo chaotycznie. http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=28&t=17293&hilit=dvd+i+dane

Używam Architecta 4.5c. Chciałbym na jednym nośniku DVD zamieścic wyliczony film w formie Video TS i dodac do plyty folder z danymi tj. np. zdjęciami ( tak aby Video TS działał bez problemu na odtwarzaczu stacjonarnym a zdjecia moznaby było ogladać na kompie ). Kolega MirekM w temacie opisal to w sposob bardzo oczywisty ale mi nasuwaja sie pewne pytania...

Wybierając w Nero "Utwórz dysk DVD z danymi" , podaje mu te VIDEO TS'y (z wczesniej policzonego filmu) ale Nero mowi mi zebym użył kompilacji "Wypal pliki DVD video" bo inaczej nie załapie w odtwarzaczu stacjonarnym, niestety teraz nie mam możliwosci tego sprawdzic bo nie jestem w pracy więc moze jestem w błędzie... ??? czy taka forma nagrania plikow na DVD pozwoli mi bez problemu wlączyć film na odtwarzaczu?

No i jeszcze takie drugie pytanie przy okazji:

Powiedzmy że robimy sobie "menu" do naszego filmu weselnego. Menu głowne, które posida Start Film oraz Wybór Scen. Wchodzac w Wybór Scen mamy kilka przykladowych chapterow do wyboru od 1 do 5 powiedzmy... po wlaczączeniu np 3 chapter'a ogladamy go sobie, po czym chcemy wrocic do naszego Wyboru Scen gdzie znajudje sie te 5 chapterow , dlaczego Architect pozwala nam na użycie tylko jednego chaptera (patrz Remote Buttons chapter) dla komendy Menu z pilota odtwarzacza...?? (zawsze jest to pierwszy chapter z listy)

Przepraszam za tą motaninę może ktoś załapie o co mi chodzi:) pozdrawiam

środa, 21 stycznia 2009, 22:19
Nowy
Nowy

Post Re: Film DVD + Zdjecia w formie Danych - na jednym nosniku DVD
Odnośnie pierwszego pytania na to ile folderów zamieścisz na płycie DVD nie ma żadnego znaczenie wszystkie stacjonarne odtwarzacze potrzebują foderu VIdeo_TS reszta jest dla nich nie widoczna , ale nie przeszkadza to w odtwarzaniu. Ja robiąc taką kompilacje na wszelki wypadek dodaje jeszcze pusty folder AUDIO_TS , ponieważ bez tego folderu nie ruszą niektóre starsze odtwarzacze DVD.
Na drugie pytanie ci nie odpowiem ponieważ nie używam Architecta.

poniedziałek, 26 stycznia 2009, 09:33
Nowy
Nowy

Ta opcja niestety nie działa :-(
Filmu nie da się odtworzyć w odtwarzaczu nagrywając go jednocześnie z folderem zdjęć na jednej kompilacji DVD.
Nagrywałem w Nero 7
Znacie jakieś ciekawe metody na takie połączenie?

środa, 20 maja 2009, 23:44
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nagrywasz w jakimkolwiek programie obraz płyty DVD w ISO (sam film), potem ten obraz ISO otwierasz np. w programie MagicISO, WinISO i inne, dodajesz katalog ze zdjęciami i zapisujesz, dla bezpieczeństwa jako inny plik ISO. Działa, sam tak robię, odtwarzacze DVD widzą film a na kompie widać wszystko. Tylko nie ruszaj katalogu VIDEO_TS.

czwartek, 21 maja 2009, 07:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dnap napisał(a):
Nagrywasz w jakimkolwiek programie obraz płyty DVD w ISO (sam film), potem ten obraz ISO otwierasz np. w programie MagicISO, WinISO i inne, dodajesz katalog ze zdjęciami i zapisujesz, dla bezpieczeństwa jako inny plik ISO. Działa, sam tak robię, odtwarzacze DVD widzą film a na kompie widać wszystko. Tylko nie ruszaj katalogu VIDEO_TS.
Miałem to samo napisać, ale kolega mnie uprzedził. Dodam tylko, że to naprawdę działa.
W każdym razie mój odtwarzacz DVD (który jest na tyle stary, że nie odtwarza DivX, itp. itd., ale na tyle nowy, że odtwarza "mp3") bez problemu odtwarza taką płytę DVD-video, która dodatkowo zawiera zwykłe dane.

Do ingerencji w plik typu ISO (np. w celu dodania danych, zjdjęć itp.) używam programu UltraISO - menu w naszym języku, program mały, prosty, skuteczny.

czwartek, 21 maja 2009, 09:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja archiwizuję filmy w mpeg2 w formie danych. do tego można dołożyć zdjęcia, również jako dane. Odtwarzacz czyta i film i zdjęcia.
Pozdrawiam

czwartek, 21 maja 2009, 14:55
Bywalec
Bywalec

Odkurzę temat.
Również szukam sposobu żeby nagrać płytę DVD z filmem i zdjęciami i zastanawia mnie jedno: jak potraktują taką płytę odtwarzacze, które mają funkcję otwierania JPEG-ów?.
Co odtworzy po włączeniu płyty; zdjęcia czy film?

czwartek, 19 stycznia 2012, 11:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bzdur koledzy napletli, ale wóczas albo przeoczyłem wątek, albo... jeszcze nie pisywałem na tym forum.

Materiał DVD Video normalnie robisz w DVD Architect, i wypuszczasz jako DVD Folder. W Nero tworzysz projekt DVD Video i wstawiasz w folder Video_ts to, co wypluje Architect.

Jeśli chcesz dodać cokolwiek, w Nero, w swoim projekcie DVD Video dodajesz kolejny folder obok istniejących Video_ts i Audio_ts.

Odtwarzacze, które czytają mp3, jpeg itp. itd w zależności od producenta albo zapytają co zrobić, albo (jeśli mają aktywny autostart) zaczną od filmu, a po przyciśnięciu przycisku Home dadzą możliwość wejścia w zawartość plikową.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 25 stycznia 2012, 19:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]