Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 17:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jak zapętlić muzyke w menu i ustawić chaptery w Architec 5 ? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Jak zapętlić muzyke w menu i ustawić chaptery w Architec 5 ?
Witam . Walczę i walczę i aż wstyd się przyznać . Muszę w coś zainwestować i testuje teraz Architekta 5

Proszę o pomoc w podstawach. Wcześniej używałem Ulead Workshop 2 i było prosto ale w związku z przesiadką na format HD i wymaganiami klientów zmuszony jestem do zmiany programu aa coś bardziej rozwojowego.. niestety same schody..

Pytanie 1.
Jak zrobić aby wybrany podkład dźwiękowy ( 1 piosenka )
w menu leciała te swoje np .3 min i zapentlała się ponownie w menu. U mnie gdy kończy się muzyka czas leci dalej i panuje cisza , mam na myśli podgląd menu płyty...gdzie zaznaczyć jakąś opcje do tej ścieżki ?

2 Zwykłe menu 6 kwadracików w każdym animuje się kawałek filmu z chapterów?

jak ustawia się chaptery ...np.mam 1 plik avi 1 godzinna ... chce ustawić z niego 6 odnośników stąd do tond wybrane sceny ...rozumiem ze początek sceny to pomarańczowa flaga i ustawiam sobie te sześć...ale jak ustawić koniec danej sceny.. u mnie wygląda to tak że mam 6 flag pomarańczowych i sceny trwają od flagi do flagi...

Ps. Będę wdzięczny za wskazówki i link do jakiejś instrukcji turtojali ...co mogłem obejrzałem na You Tuble ale nie znalazłem tam pomocy w tych kwestiach

Sorry za zawiłość językową ..dzięki za pomoc

Pozdr. Darek

środa, 25 marca 2009, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jak zapętlić muzyke w menu i ustawić chaptery w Architec 5 ?
Ad.1
Z drzewa po lewej stronie wybierasz odpowiednią pozycję oznaczającą twoje menu. Powinno to skutkować pojawieniem się menu w oknie głównym oraz na ścieżce poniżej okna. Po prawej stronie z Menu Page Propertis wybierz End Action i pozycję Hold zmień na Loop.

Ad.2

Chaptery ustawiasz przy pomocy markerów. Z drzewa po lewej stronie wybierasz odpowiednią pozycję oznaczającą twój godzinny film. Powinno to skutkować pojawieniem się filmu w oknie głównym oraz na ścieżce poniżej okna. Na ścieżce stajesz kursorem w miejscach gdzie chcesz mieć kolejny chapter, wstawiasz ich powiedzmy 20.
Następnie przechodzisz do menu i wstawiasz w nim 5 przycisków. Każdy z nich trzeba teraz podlinkować do odpowiedniego chapteru. W tym celu zaznacz przycisk i z Button Propertis wybierz Action a następnie zdefiniuj Destination jako twój godzinny film oraz Destination item jako interesujący cię marker.
Przycisków masz 5. Co z pozostałymi markerami? Będzie można do nich skakać z pilota.

PS. Jakbyś szukał na forum a nie na youtube to byś na 100% znalazł bo sam o tym pisałem.

piątek, 27 marca 2009, 13:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za podpowiedz , wreszcie to działa .

Twoja podpowiedz stała się widoczna w moim kompie dopiero jak zacząłem edytować swój post?jakiś dziwny błąd przeglądarki.. jeszcze raz dzięki.

PS . Czy jest jakaś polska publikacja do nauki tego programu ?

niedziela, 5 kwietnia 2009, 20:30
Nowy
Nowy

Nie ma. Trzeba było uczyć się języków ;-))

wtorek, 7 lipca 2009, 18:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]