Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 04:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Problem z płytkami DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z płytkami DVD
Witajcie!

Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale :)

Jestem posiadaczem niedawno kupionej kamery panasonic hdc-dx1. Urządzenie zapisuje obraz na płytach dvd. Od samego początku miałem z tym problem gdyż zapomniałem że kamera nie obsługuje płyt dvd+rw, tylko dvd-rw. Po wymianie płytek na teoretycznie dobre mam kolejny problem. Zapisuję film, finalizuję płytkę i oglądam film na komputerze. Po odłączeniu od komputera na monitorze kamery wyświetla się napis " Nie można rozpoznać płyty. Sprawdź czy nie jest brudna lub zarysowana ", i nie mogę już niczego nagrać, bo kamera nie widzi płyty. Nie mogę jej sformatować ani w kamerze, ani na komputerze. Początkowo myślałem że jest to pojedynczy przypadek, ale przy kolejnej płytce jest to samo. Nie jest to wada kamery, bo na płytce od kolegi wszystko chodzi dobrze, tzn, można film zapisać, płytę sformatować i wszystko jest ok. problem natomiast występuje w takich płytkach:

[url=http://img200.imageshack.us/img200/2881/imga0012.th.jpg]Obrazek[/URL]

Proszę o pomoc, bo kupiłem trochę płyt takich jak na zdjęciu powyżej, a nie chcę wyrzucać ich do kosza po zapisaniu jednego, dwóch filmów.

niedziela, 17 maja 2009, 13:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]