Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 14:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 TMPGEnc DVD nie pracuje 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post TMPGEnc DVD nie pracuje
Witam!
Dopiero zaczynam swoją przygodę z filmowaniem dlatego postanowiłem poprosić doświadczonych forumowiczów o radę. Mam nadzieję, że przedstawiony przez mnie problem nie będzie aż tak bardzo lamerski i uzyskam wsparcie. No ale do meritum.
Wykonałem sobie projekt w Adobe Premiere 6.5 (ograniczenia sprzętowe). Wyeksportowałem plik avi nieskompresowany. Dodatkowo wyeksportowałem sobie dodatkową ścieżkę audio aby móc ją umieścić na menu płyty do wyboru. Ścieżka audio po wyeksportowaniu ma rozszerzenie avi, co mnie trochę zdziwiło, ale postanowiłem nic nie zmieniać.
Do autoringu postanowiłem użyć programu TMPG ENC 3.1.2. Wczytałem plik, dodałem audio, zrobiłem menu korzystając z artykułu http://www.divx.howto.pl/art-136_tworzenie-menu-oraz-pokazu-slajdow-dla-plikow-avi-divx-w-divx-author-kruszon.htm. Na symulacji wszystko chodzi jak trzeba. Przy przejściu do zakładki Output i klikając na Start output proces zatrzymuje się na 2% i nic się nie dzieje. W prawym rogu pasku postępu pokazuje się komunikat: caltulating the remaining time?, jednakże komputer nie pracuje. Co może być przyczyną takiego zachowania?

wtorek, 23 czerwca 2009, 07:38
Moderator
Moderator

Post Re: TMPGEnc DVD nie pracuje
Nie wiem, ale mój pomysł na taką sytuację był zazwyczaj taki, że robiłem próby na kilkusekundowym, prostym projekcie na próbę i w razie powodzenia poszerzałem go o nowe elementy. Pozwalało to wykluczyć błędy w projekcie głównym.

wtorek, 23 czerwca 2009, 07:48
Nowy
Nowy

Post Re: TMPGEnc DVD nie pracuje
Cały dowcip polega na tym, że zrobiłem dokładnie to samo i mam właśnie taki efekt :( przy 3 minutowym materiale... A może to wina kodeków?

wtorek, 23 czerwca 2009, 08:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]