Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Sprzetowy kodek mpeg2? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sprzetowy kodek mpeg2?
Witam

Czasem stworze sobie DVD czy to z VHS poprzez zgranie tunerem czy poprzez DV (obrabiam glownie w ULEAD STUDIO) problemem jest dlugi czas renderingu w zaleznosci od mnogosci przejsc filtrow etc wacha sie od 3 do 12 godzin na jedna plye DVD sad.gif
Czy jest jakas karta ktora spowodowala by obnizenie czasu tworzenia DVD do godziny gora dwoch ?
Ew. inne rozwiazanie ... probowalem uzywac stacjonarnej nagrywarki DVD z HDD ale manta (tylko taka mam) ma bardzo kiepskie mozliwosci edycji - zadnych filtrow, korekcji a MENU ktore laduje na plycie DVD jest tragiczne i z wielkim napisem MANTA sad.gif

Pozdrawiam
Strokers

piątek, 3 lipca 2009, 07:32
Moderator
Moderator

Post Re: Sprzetowy kodek mpeg2?
Posiadacze kamer DV radzili sobie tak: Przy bardzo długim (jak u Ciebie) czasie renderingu, wysyłali gotowy projekt po montażu z powrotem na kasetkę i zrzucali do stacjonarnej nagrywarki DVD.

PS Jednak godzinny projekt filmu SD z Ediusa Neo zapisuje mi się do mpeg2 pół godziny / niecałą godzinę, przy starym już przecież procesorze Q6600, więc może zainwestuj w komputer? :wink:

piątek, 3 lipca 2009, 12:25
Moderator
Moderator

No właśnie czytam i widzę, że prosisz o inne propozycje, a przy porządnym sprzęcie komputerowym kompresja do mpeg2 trwa dzisiaj banalnie krótko, mało tego czas ten wciąż wraz z postępem maleje.

piątek, 3 lipca 2009, 15:35
Nowy
Nowy

Hmm sa dwie sytuacje :
- zgrywam material do hyfuuw 720x576 YUY2 YUV 4:2:2 interlaved i kompresuje - idzie troche szybciej
- zgrywam material stacjonarnym DVD do DVD i importuje to DVD edytuje i generuje DVD - strasznie dlugo (rekompresja i kompresja pewnie dlatego)

Komputer dosyc szybki athlon 64 x2 5000+

Probowalem zgrywac w rozdzielczosci 352x288 jak radzili na forumale straszne piksele sa wtedy ... pytanie tylko dlaczego ? moze nie takie ustawienia? Ustawilem w vdub custom format jak wyzej tylko zmiana rozdzeilczosci ...

piątek, 3 lipca 2009, 15:38
Moderator
Moderator

Nie używam Studio Uleada juz sporo czasu, ale spróbuję Ulead DVD w niedzielę o ile czas pozwoli. Kilkanaście godzin... coś długo. Moje wyniki są lepsze, bo Q6600 jest jednak dwu / trzykrotnie szybszy + Edius Neo korzystający z 4 rdzeni i przechwytuję VHS kamerą z AV in (HV10) bezpośrednio do DV. Twoja decyzją będzie czy: pójdziesz drogą karty ze sprzętowym kodowaniem mpeg2, czy zaczniesz od procesora serii Q, czy też Phenom.

sobota, 4 lipca 2009, 17:50
Moderator
Moderator

Ja pogubiłem się w zrozumieniu tych Twoich kompresuje, eksportuje itp
strokers napisał(a):
zgrywam material stacjonarnym DVD do DVD i importuje to DVD edytuje i generuje DVD

Druga sprawa to jakieś kosmiczne rozdzielczości starego standardu VideoCD, nie wiem kto Ci to polecił, ale daj sobie spokój z:
strokers napisał(a):
Probowalem zgrywac w rozdzielczosci 352x288 jak radzili na forumale straszne piksele sa wtedy

Proces konwersji, a tym właśnie także jest kompresja trwa znacznie dłużej gdy programik wykonujący to musiał będzie zmieniać rozdzielczość, proporcje kształtu itp, niż tylko kompresować celem zmiany wielkości.
Staraj się cały swój proces pracy z filmem utrzymywać w identycznej proporcji, zgodnej ze standardem DVD, bo zastanawia mnie to 4:2:2
strokers napisał(a):
zgrywam material do hyfuuw 720x576 YUY2 YUV 4:2:2 interlaved i kompresuje

... i ostatnia rzecz:
- rekompresja, to ostatnia rzecz na którą bym się ja i nie tylko ja - zdecydował, bo tu na dobrą jakość to "marnee szansee".

niedziela, 5 lipca 2009, 12:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]