Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 22:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Różne pojemności DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Różne pojemności DVD
Miałem ostatnio dostęp do nagrywarki stacjonarnej DVD Philipsa. (Nagrywa tylko plusy) Zauważyłem, że można wybrać kilka standardów nagrywania, które powodują zmianę pojemności płyty DVD (HQ, SP, LP itd) od 1 godz do 4-6 godzin. Jak to jest możliwe. Także na płytach (np. TDK jest podane, że płytka może mieć pojemność HQ - 1 godz. SLP (Super Long Play ) 6 -godz. Na próbę nagrałem płytę z różnymi standardami i włożyłem ją do stacjonarnego odtwarzacza DVD podłączonego do telewizora. Odtworzył wszystko bez problemów, widać było czasami trochę pasków na ekranie w bardziej pojemnych szybkościach. Mam w związku z tym pytanie, czy na nagrywarce DVD komputerowej można tak samo wybierać pojemności płyty DVD? Mam NECa 1300A, ale nie zauważyłem w programach żadnej możliwości wyboru. 6 godzin filmu na płytce to jednak coś.
Pozdrawiam
Danek

piątek, 25 lipca 2003, 20:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Drogi kolego wszystko zależy od oprogramowaia jakim się posługujesz. Na nagrywarce komp. również można nagrać dłuższy materiał, wszystko zależy od stopnia kompresji jakiemu zostanie poddany materiał filmowy. Z mojego doświadczenia wynika, że śmiało można nagrywać 2h filmu, bez wyrażnej straty jakości.

piątek, 25 lipca 2003, 21:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziękuję za odpowiedź. Nie jestem jeszcze biegły w nagrywaniu DVD i chodziłoby mi o podobne możliwości wyboru - kilka podstawowych ustawień - w programach do nagrywania DVD. Chciałbym archiwizować swoje filmy z kamery, ale nie wszystko musi być koniecznie z najwyższą jakośćią i nie chciałbym za każdym razem dokonywać jakichś obliczeń. W nagrywarce Philipsa możliwość wyboru kilku ustawień z podanymi czasami jest bardzo wygodna.
Pozdrawiam
Danek

sobota, 26 lipca 2003, 07:54
Stały bywalec
Stały bywalec

A może macie jakis program do polecenia który umożliwi wybór rodzaju kompresji (czasu nagrania) płytki DVD. I przerobi to z AVIka z jak namniejszą stratą przy kompresji. Jakiś ogólnodostępny soft. Ewentualnie żeby uzyskać takiego mpga co 2 godzinki filmu wejdą na DVD 4,7 to jakie parametry trzeba ustawić filmu przy kompresji i jakim kodekiem najlepiej ?

Pozdrawiam

sobota, 2 sierpnia 2003, 22:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]