Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 11:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 SVCD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SVCD
Mam pytanie do Laika(taką podał przynajmniej ksywę).Jak ci się udało zrobić płytke SVCD dobrej jakości? Ja WALCZĘ z tym już 3 miesiące i finish marny.Próbowałem już prawie wszystkiego i nic.Po zrzuceniu materiału DV na kompa, drobnej obróbce i wypaleniu SVCD wychodzi gorzej niż VHS. Jak obraz się nie rusza to nie jest żle, ale jak jest jakiś ruch średni lub szybszy to jakość do niczego.
Proszę o pomoc
z góry DZIEKUJĘ

niedziela, 3 sierpnia 2003, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakim programem robisz konwersję do SVCD i co z bitrate / powinno być w granicach 2.30 Mbps./ Oczywiście Wiesz że format obrazu 480x576 i żaden inny, na płytkę Cd powinno wejśc około 25 min dobrej jakości nagrania porównywalnego przy odtwarzaczu stacjonarnym i dobrym Tv do jakości SVHS.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 4 sierpnia 2003, 07:29
Nowy
Nowy

konwersie próbowałem robić:TMPEgnc,Nero Vision Expres i enkoderem z Premiera,a teraz prubóję canopus pro coder tylko że nie mogę wypalić niczym tego pliku co canopus... zrobił.Z bitrejtem jest tak ,że nie mogę go podnieść żeby np 25min filmu zajmowało 700mb przeważnie waha się około 2500(słyszałem że ten Canopus... jest bardzo dobry)Czym "to z niego" można wypalić??

poniedziałek, 4 sierpnia 2003, 23:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
czym otworzyć format svcd? pomóżcie bo już nie mam sił

wtorek, 26 sierpnia 2003, 22:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 26 sierpnia 2003, 23:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja tez jestem troszke rozczarowamy jakoscia svcd.Moze dlatego ze liczyłem na wiecej a nie miałem okazji sprawdzic jak wyglada materiał nagrany przez innych. Otóż zgrałem sobie z DV fragment 3 minutowy materiału. Potem potraktowałem go A_Premiere 6.5 przy konwersji do MPEG (SVCD), bitrate ok 2500.Następnie NERO wypaliłem na cd-rw.

Obraz nie jest najgorszy ale napewno nie jest to SVHS ani VHS dobrej jakosci jak mowił Witek. Raczej jak dobrze zjechana kaseta VHS.
Co ciekawe , na stacjonarnym Panasonicu A350 obraz idzie płynnie, dzwiek super!!!, na nowszym modelu Panasonica (nie pamietam symbolu, w kazdym razie odtwarza prawie wszystkie nosniki) obraz sie zacina okropnie, zanika dzwiek,potem leci sam obraz, potem skokami itd.
Dzieje sie tak w przypadku SVCD. Po obnizeniu bitrate do ok 1600 sytuacja sie porawia ale jakosc totalnie gorsza.

Generalnie pytanie mam takie:
Czy mam szanse wyciągnąć z svcd naprawde przyzwoitą jakośc?
Czy lepiej zgrywac materiał na płyty DVD-r ??
pozdrawiam

czwartek, 28 sierpnia 2003, 07:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście lepiej na DVD jednak ja nadal twierdzę że SVCD daje dużo lepszą jakośc niż VHS.

czwartek, 28 sierpnia 2003, 09:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy moglibysmy porozmawiac na gadu gadu lub emailem?

czwartek, 28 sierpnia 2003, 10:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 28 sierpnia 2003, 12:18
Nowy
Nowy

Na DVD owszem - lepiej,ale na razie DROŻEJ, ale prawie jestem pewien że twierdzenie Witka że format SVCD daje dużo lebszą jakość niż VHS(w opisywanym przypadku) nie jest podparte żadnym doświadczeniem,bo ja próbowałem już wszystkich możliwych programów i nie doszedłem do niczego co by chociaż dorównywało VHS.
SVCD z DVD lub DIVX owszem wychodzi SUPER ale jakiej jakości jest tam materiał zródłowy-profesionalny w każdym kawałku.
Chyba że mam sprzęt do du....(kamerka JVC GR DVL 145
kartę Digitus Connect za 145 zł
stacjonarne DVD Yamahy 520)

Może mi ktoś powie coś nowego co mi pomoże.

Pozdrawiam wszystkich deskutujących.

czwartek, 28 sierpnia 2003, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moje twierdzenia są oparte właśnie na doświadczeniu, napisałem kol aby zrobić SVCD na Movie Factory 2, czy kol. zrobił takie doświadczenie ? chyba nie . Napisz czy próbowałeś na M.F-2 Wyczyść też komputer z wszystkich kodeków DiviX bo one często mają negatywny wpływ na konweresję do MPEG-2.

czwartek, 28 sierpnia 2003, 21:28
Bywalec
Bywalec

Na DVD owszem - lepiej,ale na razie DROŻEJ, ale prawie jestem pewien że twierdzenie Witka że format SVCD daje dużo lebszą jakość niż VHS(w opisywanym przypadku) nie jest podparte żadnym doświadczeniem,bo ja próbowałem już wszystkich możliwych programów i nie doszedłem do niczego co by chociaż dorównywało VHS.

mylisz sie twierdzac, ze jakosc svcd jest gorsza od vhs. jesli tak jest w Twoim przypadku to wynika to tylko i wylacznie z Twojej winy. nie wiem co robisz zle, moge Ci powiedziec co robie ja, zeby bylo dobrze. material dv -> edycja premiere -> kompresja do mpeg-2 tmpgenc -> wypalenie plytki nero. efekt BARDZO DOBRY.

pozdrawiam

piątek, 29 sierpnia 2003, 12:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziękuję za wskazówki, nie próbowałem M F 2, ale sprubuję.

Mart
Czego mi brakuje że do TMPGenc nie mogę zaimportować pliku po premierze.Wyskakuję mi jakiś błąd czy coś.

sobota, 30 sierpnia 2003, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jak wypalić w nero plik wynikowy z Procodera *.m2v ?
- zmienić rozszerzenioe na .mpg

niedziela, 31 sierpnia 2003, 01:24
Nowy
Nowy

czytajac wszystkie posty dochodze do jednego wniosku, takiego że problem napewno jest w zgrywanym materiale z kamery DV.

Bawiłem sie ostatnio zrobieniem VCD z DiVX i poszło wysmienicie.
Miałem b.dobra kopie divxa i wyszedł b.dobry VCD. (oprócz tego ze mi sie tekst rozjechał z filmem ))) ).

Skoro jednak nie moge zrobic normalnej jakosci filmu z DV do VCD lub SVCD to oznacza ze albo zgrywany materiał z kamery jest złej jakosci ???? lub konwersja do pliku MPEG przebiega nie tak jak powinna.

Próbowałem juz róznych programów i efekt wciaz ten sam czyli kicha...

juz nie mam siły ... co mam zrobic?

wtorek, 2 września 2003, 14:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona