Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Problem z nagrywaniem płyt - POMOCY!!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Problem z nagrywaniem płyt - POMOCY!!!
Na początku powiem, że przeczytałem wszystkie wątki związane z tym tematem ale nie znalazłem odpowiedzi.
Problem dotyczy nagranych płyt DVD
Ale zacznę od początku. Montowałem a AP teraz w Ediusie. Kompresję robiłem w CCE teraz w Procoder 3. Otrzymane w ten sposób pliki układałem zawsze w Adobe encore i tam robiłem albo ISO albo bezpośrednio wypalałem płytki. Potem drukuję naklejki na papierze NEATO i kleje na płytkach przy użyciu znanego ustrojstwa. I tu problem który męczy mnie od kilku już lat chyba. Płyty często (jakieś 80%) najpierw odtwarzają się bez problemu a potem zaczynają się ciąć. I to w różnych miejscach (raz na początku raz w środku a raz wcale - i to ta sama płyta) Niezależnie od tego czy płyta jest z naklejką czy bez! Posiadam 3 komputery na każdym jest nagrywarka PIONEER (212, 215 i 216) i niezależnie od tego na której nagram to problem się pojawia. Ostatnia (216) zakupiona w tym roku. Prędkości z jakimi nagrywałem to od 4 do 16 razy i błąd ciągle ten sam. Na niektórych odtwarzaczach jest ok na niektórych raz jest ok raz nie, a na niektórych wcale nie idzie. Co kurde się dzieje? Czy 3 nagrywarki są uszkodzone? Czy naklejki robią złą robotę? Czy komputery są uszkodzone? Człowiek się napracuje ale co z tego skoro efektów nie można obejrzeć... jestem już załamany - nie wiem co robić... Jeśli ktoś może w jakiś sposób pomóc to bardzo proszę...
Pozdrawiam wszystkich

Ostatnio edytowano piątek, 2 lipca 2010, 08:48 przez mcx, łącznie edytowano 3 razy

czwartek, 17 czerwca 2010, 22:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z nagrywaniem płyt - POMOCY!!!
Generalnie odtwarzacze bardzo nie lubią naklejek na płytach. Naklejka na płycie potrafi zadziałać, jak dołożenie ciężarka/odważnika na koło samochodu w złym miejscu. Na kole będziesz miał "bicie" i na DVD tak samo. Pamiętaj, że ta płyta w napędzie trochę za...pindala :wink: (nawet mikro bąbelki powietrza niezauważalne gołym okiem potrafią zrobić swoje, lub nierównomierne wyschnięcie kleju). Ponadto, - właśnie z czasem, - naklejki potrafią "pylić" mikrocząsteczkami papieru. Obie te rzeczy powodują, że na początku może być wszystko ok, a potem doopa. Do tego można nieźle "zabrudzić" laser. Generalnie naklejki odradzam.
Pozdrawiam.

czwartek, 17 czerwca 2010, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No tak ale jaja dzięją się również bez naklejek :/

piątek, 18 czerwca 2010, 08:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem nadal kurcze istnieje. Wydałem troszkę kasy i zakupiłem nową nagrywarkę PLEXTORA (mówią że są nagrywarki i jest plextor). Nagrałem płytki z obrazu ISO (TDK minusy), nie nakleiłem żadnych naklejek iiiii... płyta po włożeniu do odtwarzaczy (kilku - różnych) znowu się tnie - ręce opadają... Panowie nie liczę na to że ktoś miał taki problem ale czy macie jakieś pomysły co jeszcze może być źle? Pomóżcie proszę :(

poniedziałek, 28 czerwca 2010, 11:03
Stały bywalec
Stały bywalec

A sprawdzałeś na innym odtwarzaczu ??

poniedziałek, 28 czerwca 2010, 14:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na kilku - dziwne jest to ze czasami plyta przejdzie bez problemu a czasami ta sama plyta tak sie zatnie że wcale nie da się jej obejrzeć. Walczę z tym problemem praktycznie cały czas i nie wiem już co może być przyczyną. Kończą się normalne pomysły a zaczynają szalone irracjonalne.... dlatego wlasnie prosze tu o pomoc bo może ktoś wpadnie na coś o czym jeszcze nie pomyślałem...

poniedziałek, 28 czerwca 2010, 14:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mcx napisał(a):
Otrzymane w ten sposób pliki układałem zawsze w Adobe encore(...)

Ale obecnie też używasz encora? I problem dotyczy płyt "wypuszczanych" w encorze? A jeśli tak, to czy robisz "check project"?

środa, 30 czerwca 2010, 05:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie tylko encorem - probowalem tez TMPGEnc i bez różnicy

środa, 30 czerwca 2010, 09:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmm...W przypadku Encora, miałbym dwa irracjonalne patenty, które czasem pomagały. Ale z drugiej strony temat jest na tyle "szeroki"... Rozumiem, że problem dotyczy płyt z różnych firm? Ponawiam poprzednie pytanie. Robisz "check project" przed wypuszczeniem?
I jeśli dwa różne programy wypuszczają Ci zacinające się płyty, to może jest coś nie tak z przeliczonym materiałem? Nie wiem, - za wysoki bitrate?
"Ciasnota" na płycie po dodaniu zbyt wypasionego menu? Głośno myślę, bo nie znam Twojego warsztatu...
Pozdrawiam

środa, 30 czerwca 2010, 13:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście ze robie check projekt. Bitrate ok 6300 dla obrazu co daje mniej wiecej przy 1,5 h materiału jakies pare setek MB luzu. Warsztat? Proste - Edius potem procoder do DVD (osobno obraz i dźwiek oczywiście) potem encore - menu, chaptery, muzyka w menu, linki i tworzę obraz płyty lub bezpośrednio z encorqa nagrywam płyty. Problem występuje przy różnych płytach... Dziwi mnie to bo przecież płyty ok, nagrywarka pachnąca nowością Plextora... A tu taka wtopa... I ciągłe zwroty - szlag człowieka może trafić...

środa, 30 czerwca 2010, 15:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ok, spoko... :wink: Zadaję takie pytania, bo nie raz na forum okazało się, że poszukiwania rozwiązania problemu były rozległe, a problem tworzyła jakaś głupotka.
Postaram się dziś napisać Ci na priva "irracjonalne" rozwiązania, które pomagały.
Pozdro.

środa, 30 czerwca 2010, 16:13
Moderator
Moderator

Spokojnie!
Zbyt szybko zapisujesz krążki. Wybieraj możliwie najwolniejszy tryb zapisu, a zobaczysz, że odtwarzały się będą wszędzie.
Temat powtarza się na forum już któryś raz z kolei.
Krążki zapisywane są od środka ku brzegowi, co sprawia, że im bliżej krawędzi, tym większy tor do przebycia ma czytnik w tym samym co na początku czasie, "płytko" wypalonego krążka nie jest już w stanie przy skrajnej krawędzi czytać, stąd właśnie objaw prawidłowej pracy na początku i pogarszającej się w miarę upływu filmu. Bez względu na to, czy wypalamy szybko, czy wolno laser świeci z jednakową mocą, a co za tym idzie im szybciej zapisujemy - tym dosłownie jest "płyciej".
Nie sugeruj się podawanymi przez producentów prędkościami na płytkach, gdyż w pogoni za zbytem wartości te często są zawyżane. Osobiście zapisowi z prędkością 4X już bym nie ufał, a co dopiero 16.
Od zawsze jadę na minimum i przez lata nie miałem takiego problemu, że gdzieś się nie odtwarza.

środa, 30 czerwca 2010, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przepraszam bo nie dopisałem. Próby robiłem na płytkach kilku producentów zarówno + jak i -. Prędkości jakie stosowałem to od 4 do 16. Zgodnie z postami na tym forum testowałem również płyty bez naklejek. I problemem jest to, że nie ma jakiegoś punktu w którym błąd by się powtarzał. Jedna płyta - raz działa raz nie, na tym samym odtwarzaczu albo jednego dnia wszystko jest ok a innego dnia nawet menu nie ruszy. Mam w domu 4 odtwarzacze DVD. Płyty testuję zawsze na najstarszym. Kupiłem teraz nagrywarkę plextora i robię kolejne próby. W planie również drukarka mająca opcje wydruku na płytach. Muszę w końcu znaleźć przyczynę. Ten sam problem opisuję również na forum http://forum.cdrinfo.pl/f15/nietypowy-p ... ost1104217.
I jak mam nagrywać X4 skoro wszystkie programy najwolniej oferują x6 :/

piątek, 2 lipca 2010, 08:49
Stały bywalec
Stały bywalec

No niestety problem jest wredny, ja wypalam x8 Pioneerem 216 i od ponad rodu nie mam problemów. Używam płytek Maxell lub Sony, obie DVD-R, do nadruku, ale też używałem tych samych w wersji DVD+R i nie było problemów.

Staram się trzymać zasad: nie wypalać za pomocą programów do obróbki - zawsze używam jakiegoś Nero albo Alcohola, a po drugie - zawsze wypalać tylko bezpośrednio oryginalne dane z dysku, ponieważ zrobienie obrazu raz wypalonej płyty i powielanie z tego obrazu zwykle u mnie kończyło się właśnie zacinaniem się na różnych odtwarzaczach.

Ale wracając do tematu - proponuję zrobić tak - weź obraz ISO czy tam strukturę DVD na jakiś dysk lub pendrive, wypal za pomocą Nero czy Alcohola u jakiegoś znajomego czy sąsiada na płytce bez naklejki (polecam już kupić jakąś dobrą DVD+/-R np. Sony) i sprawdzić to potem na odtwarzaczach.

Jeżeli nadal nie śmiga to znaczy że problem leży albo w sofcie albo komputerze. Może po prostu robisz tego za dużo? Montaż w Ediusie, eksport za pomocą Procodera, później Encore...może gdzieś jakieś ustawienie coś chrzani? Stosujesz zmienny czy stały bitrate? Możesz spróbować jeszcze zrobić tak: nie eksportuj Procoderem, ale zrób strukturę płyty samym Edkiem za pomocą narzędzia "Burn to disc" bez menu i bajerów, tylko po to żeby sprawdzić - wypal Nero i zobacz.

We wszystkich przypadkach proponuję prędkość x4.

piątek, 2 lipca 2010, 09:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]