Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 04:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 jaki odtwarzacz sieciowy 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jaki odtwarzacz sieciowy
Stwierdziłam, że kupię sobie odtwarzacz sieciowy - jak już myślałam że wybrałam to weszłam jeszcze raz na Human Media i znowu mam mętlik - który ma kupić, czym się tym razem kierować przy wyborze, nie wydaje się wam że mogli by już przestać aktualizować takie nowości, żebym ja np. nie miała problemu z wyborem :) Mój faworyt to http://www.humanmedia.pl/C200.html -co Wy na to?

czwartek, 15 lipca 2010, 18:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: jaki odtwarzacz sieciowy
Na tym się nie da robić filmów ;)
Kiedyś rozglądałem się za czymś takim. Kupujesz albo drogie z wypasionym softem, albo najpopularniejsze do którego będzie alternatywny soft.
Ja kupiłem długi kabel HDMI ;)

wtorek, 20 lipca 2010, 01:00
Nowy
Nowy

Nie chodzi ot o żeby robić filmy...mi bardziej przy takim odtwarzaczu chodzi, żeby mieć je gdzie przetrzymywać i odtwarzać w dobrej jakości, niestety jeszcze nie jestem na takim etapie gdzie można by było np. robić filmy :) Czyli według Ciebie to jest po prostu kwestia naszego wyboru, czy płacić więcej i mniej trochę lepiej czy taniej?

wtorek, 20 lipca 2010, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przemilczając legalność takiego rozwiązania.
Będzie Ci i tak potrzebny komputer, a skoro z komputera można oglądać nie gorzej filmy...
Kup po prostu kabel HDMI za jakieś 20zł, lub jako oddzileny sprzęt nettopa z ionem, pilot radiowy i to wszystko. System stawiasz jaki chcesz, na linuxa i windowsa są nakładki mediacenter. Ściągasz, oglądasz a i kiedy będzie trzeba to popracujesz...
Moim zdaniem teraz zastanawiasz się nad pół środkiem, w dodatku nie mającym nic wspólnego z authoringiem i bym podziękował moderatorom za życzliwość ;)
Pozdrawiam

PS
Na net czy desk topie jeśli kupisz expressivo, będziesz miał lektora, funkcję której nie posiada nawet najdroższy sprzęt z póly nad którą się zastanawiasz.
Jako player polecam bestplayera.

wtorek, 20 lipca 2010, 18:11
Moderator
Moderator

Kolego robertnik, ty masz jakieś klapki na oczach chyba...
... dlaczego zakładasz, że jeśli ktoś chce sobie kupić stacjonarny odtwarzacz blue ray, to zaraz musi mieć coś wspólnego z filmem od strony technicznej?
Wielu ludzi ma taki odtwarzacz w domu nie mając nawet pojęcia o pracy z video.
Jeśli ktoś przemyślnie postanawia kupić sobie odtwarzacz stacjonarny, to chyba po to, aby nie grzebać się za pomocą komputera, a Ty wyjeżdżasz z Linuxami, authoringiem itp, a przecież wyraźnie jest napisane odtwarzacz, a nie nagrywarka.
Najbardziej jednak zastanawia mnie Twoja wypowiedź na temat legalności?!?!
Czy posiadanie stacjonarnego odtwarzacza Blue Ray jest nielegalne? :mrgreen:

wtorek, 20 lipca 2010, 21:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
Kolego robertnik, ty masz jakieś klapki na oczach chyba...

a dziękuję...
dlaczego zakładasz, że jeśli ktoś chce sobie kupić stacjonarny odtwarzacz blue ray, to zaraz musi mieć coś wspólnego z filmem od strony technicznej?

Wyciągnąłem błędne wnioski za które najmocniej przepraszam. Wydawało mi się że dział forum "Authoring DVD i Blu-ray" poświęcony jest dyskusji właśnie na ten temat, czyli części robienia filmów, jak widać myliłem się.
Wielu ludzi ma taki odtwarzacz w domu nie mając nawet pojęcia o pracy z video.
Jeśli ktoś przemyślnie postanawia kupić sobie odtwarzacz stacjonarny, to chyba po to, aby nie grzebać się za pomocą komputera, a Ty wyjeżdżasz z Linuxami, authoringiem itp, a przecież wyraźnie jest napisane odtwarzacz, a nie nagrywarka.
Najbardziej jednak zastanawia mnie Twoja wypowiedź na temat legalności?!?!
Czy posiadanie stacjonarnego odtwarzacza Blue Ray jest nielegalne? :mrgreen:

Po prostu nie doczytałeś. Chodzi o odtwarzacz sieciowy, nie BR czy DVD. Pliki znajdują się gdzieś na HDD w lanie, a ich kopiowanie... wystarczy puścić początek jakiegoś filmu by dowiedzieć się czy można to robić, no i trzeba złamać zabezpieczenia więc o "niechcąco" nie ma mowy.

Czy mogę zza moich "klapek" wyjaśnić coś jeszcze?

środa, 21 lipca 2010, 03:04
Nowy
Nowy

hmmm... jakaś mała burza się z tego zrobiła - dzięki serdecznie za pomoc, znalazłam fajna zakładkę http://www.humanmedia.pl/porady.html? na stronie sklepu z takimi odtwarzaczami i pokieruję się już dalej tymi wskazówkami, sorki też za watek akurat tutaj ale nie widziałam kompletnie gdzie mam o to zapytać :) Dzięki jeszcze raz :)

A propos legalności: tez nie było wspomniane że filmy na nim przetrzymywane nie będą oryginalne, mam duuuuużą bibliotekę :)

środa, 21 lipca 2010, 14:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Choc to zapewne nie to miejsce, ale skoro juz zostały wywołane do tablicy odtwarzacze sieciowe, to powiem ze korzystam z najprostszego chyba z tych sprawdzonych - XTreamer. To idealna rzecz gdy chcę pokazać klientom filmy. Na włożonym do środka HDD 2,5 cala, mam kilka swoich "produkcji", w jednym miejscu i pod jednym pilotem mam czołówki, filmy, reklamy, zajawki itd. Bez zbednego: "A teraz Państwu pokażę, (i tu następuje zmiana płyty, czasami szukanie kolejnej, oczekiwanie az sie wczyta, itd)....". Poza tym w trakcie targów, pokazów mody, czy innych podobnych, wyjmuje HDD (niestety strasznie sie grzeje w tym modelu), wkładam pen drive`a i z niego odtwarzam w petli, w nieskończoność potrzebny film, loga, reklamy czy inne.
Komplet wyjść łącznie z HDMI, formaty wyjściowe do Full HD czynią takze z niego idealne urządzenie by szybko pokazać różnice pomiędzy SD i HD.
A skoro o piractwie mowa: zabieram go ze soba na róznorakie wyjazdy, na dysk wrzucam kopie zapasowe DVD w postaci plików .iso i ciesze sie dostepem do ulubionych filmów daleko od swojej płytoteki (z wyborem lektora włącznie! sic!)
Pozdrawiam - ApA
ps.gdybym kupował go jeszcze raz to skusiłbym sią na nowy model Popcon Hour C200. Choć to wydatek rzędu 1400zł.

środa, 21 lipca 2010, 21:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Polecam cos z firmy Dvico (Tvix) - propo BD - widzi i odtwarza foldery BD.

środa, 21 lipca 2010, 21:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Obadaj też sobie tego bloga http://hmblog.pl/tag/odtwarzacz-sieciowy
Na pewno co nieco pomoże ci z wdrażaniem się w świat odtwarzaczy sieciowych. Mi pomógł. Klarownie i przejrzyście pisane jest tam o tej technologii.

poniedziałek, 26 lipca 2010, 23:33
Nowy
Nowy

ApA napisał(a):
(...)Poza tym w trakcie targów, pokazów mody, czy innych podobnych, wyjmuje HDD (niestety strasznie sie grzeje w tym modelu), (...)

Też mam przyjemność z ową "mydelniczką", jak jest ten odtwarzacz pieszczotliwie nazywany na forach ;) Faktycznie - temperatura jest dosyć wysoka, aczkolwiek wiatraczek nigdy mnie nie zawiódł - danych nigdy nie utraciłem. Od jakiegoś czasu mam też do czynienia z bardziej zaawansowanym modelem, HyundaiR600 - jest nieco większy, ale oferuje dużo więcej opcji, i nie grzeje się tak. Lepiej też radzi sobie z odtwarzaniem wymagających formatów. A pomimo to jest sporo tańszy od PopCorna, głównie dlatego, że nie oferuje odtwarzania BluRay - co w moim wypadku jest zbędne - zawsze można zrobić zapis płyty, i oglądnąć dany film pod taką postacią. Warto zapoznać się ze specyfikacją urządzenia, jest tutaj, w całości po polsku. Może to byłaby dobra alternatywa, dla bądź co bądź, drogiego PopCorna ;)

poniedziałek, 25 października 2010, 15:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]