Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 17:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 czas tworzenia płytki DVD 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post czas tworzenia płytki DVD
Witam i mam pytanie o czas w jakim tworzycie płytki DVD. Dzisiaj zrobiłem kompletne menu do 2 godzinnego filmu (chaptery muzyczka itp) i jak odpalilem zrobienie katalogu do nagrania to pokazalo czas 20 godzin !!! Czy to aby trochę nie za długo ? Robię to w programie DVD Architect z pakietu Vegas Video 4. Komputer to P4 1,6 GHZ, 512MB RAM DDR, łącznie dysków 240 GB (3 sztuki 7200rpm). Film jest to plik AVI zktórego źródłem jest kamerka DV. Aha dodam że w programie tym ustawiłem jakość video na 4,500MBps i do tego dzwięk AC3-Stereo. Mam nadzieję że będzie ok tylko dlaczgo ten czas jest tak długi ?

Jakiś czas temu próbowałem renderować film na DVD w Pinnacle Studio 7 i tworzyło to 8 godzin. Skąd jest taka az rozbieżność?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.

środa, 6 sierpnia 2003, 23:15
Stały bywalec
Stały bywalec

hmmm....... renderowanie powolutku dobiega końca - zostało jeszcze 10 godzin. Nie wiem tylko czemu tak długo to trwa bo czas zrobienia jednej płytki to bagatela 35 godzin. Nie spodziewałem się że potrwa to aż tak długo.

A do tego mam pytanie czy gdyby najpierw w jakimś programie przerobić avika na plik MPG i potem wkleić już tego avika do projektu i wykonać menu to czy ten plik już raz przerobiony będzie ponownie się renderował czy już wtedy wszystko szybko poleci. Bo ten progs DVD Architect mi pasuje pod względem funkcjonalności ale ten czas.... to lekka przesada.

Pozdrawiam

czwartek, 7 sierpnia 2003, 18:18
Moderator
Moderator

Miałem ten sam problem i czas 20 godzin to normalka, a wszystko zależy o dziwo nie od długości filmu, lecz od jego złożoności ruchu barw, obiektów często określane jest to jako "film trudny, lub mniej trudny", oraz od ustawionego bitrate. Oczywiście zdecydowanie lepiej jest do programu tworzącego DVD zaimportować gotowy materiał mpeg2 nie tylko ze względu na szybkość, ale też na jakość zastosowanych w tych aplikacjach kompresorów. Udało mi się zdobyć kompresor Ligos-a w nowej znacznie ulepszonej wersji jako nakładka na program adobe premiere, nim to właśnie eksportuję cały, lub wybrane części timeline do pliku mpeg2. Tak przygotowany materiał na DVD w programie tworzącym uwaga - prosi o o konwersję przed gagraniem, lecz z tego rezygnuję. Mała uwaga zapis krążków programami do authoringu nie jest najlepszym rozwiązaniem, polecam export do plików *.vob i nagranie płytki chociażby programem Nero jako dysk z danymi. Cały proces przeniesienia 3 godzinnego materiał z time line na krążek DVD nie zajmuje mi więcej jak 8-10 godzin -3 godzinnego!, zależnie od urzytych szybkości płyt DVDR, po za tym jakość jest niebywała w porównaniu do kompresowanego AVI programem do authoringu. Jest wiele kompresorów samodzielnych, lub integrujących się z programami do edycji video to trzeba po prostu przetrenować.

wtorek, 12 sierpnia 2003, 09:54
Moderator
Moderator

Ludzie !!! nie proście mie o kodek Ligos-a na adobe premiere mam żonę i dzieci :))

wtorek, 12 sierpnia 2003, 10:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Oczywiście zdecydowanie lepiej jest do programu tworzącego DVD zaimportować gotowy materiał mpeg2 nie tylko ze względu na szybkość, ale też na jakość zastosowanych w tych aplikacjach kompresorów.

czyli zeby najpierw w zewnetrznym programie skompresowac film na mpeg 2 a dopiero po tym wkleic sam skompresowany plik do projektu w programie do authoringu ??

Cytuj:
Udało mi się zdobyć kompresor Ligos-a w nowej znacznie ulepszonej wersji jako nakładka na program adobe premiere, nim to właśnie eksportuję cały, lub wybrane części timeline do pliku mpeg2.

A jest do wyboru tam wielkość bitratu ? I skąd wiadomo ile bitraru trzeba na na okreslona dlugosc filmu ? Jak mozesz to podziel się tym kompresorem :)

Cytuj:
Tak przygotowany materiał na DVD w programie tworzącym uwaga - prosi o o konwersję przed nagraniem, lecz z tego rezygnuję.

No i właśnie teraz mam pytanko - bo pisales ze kompresje robisz w premiere. Po tym wklejasz do projektu plik mpeg-2. I teraz dodajesz chaptery i takie tam i program pytaja o kompresje a ty tego nie wybierasz. To jak do tego menu dodane zostana te chaptery? I przeciez ten duzy plik 4 GB (film w mpeg2) dzielony jest na pliki chyba po 1 GB jak sie nie myle. To bez kompresji to tez sie zrobi ??

Sorry za moje banalne pytanka ale dopiero zaczynam sie poruszac w tym temacie i niewiele jeszcze wiem.

Cytuj:
Cały proces przeniesienia 3 godzinnego materiał z time line na krążek DVD nie zajmuje mi więcej jak 8-10 godzin -3 godzinnego!

A na jakim sprzecie to robisz ?

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

wtorek, 12 sierpnia 2003, 10:10
Moderator
Moderator

Z kilkunastu programów do authoringu zdecydowanie najlepszy jest Workshop Ulead-a przeżyłem już kilkanaście takich aplikacji dobry jest też DVDit Sonic-a pozostałe to raczej gotowce w których nie zawiele możemy zaingerować. Cały film na krążek to jeden plik około 4.5 GB jako mpeg2 jest taka norma bitrate
1 godz 8000
1:30 godz 6000
2 godz 4000
teraz wystarczy analogicznie stosować się do tych wielkości co przy filmie np 1:15 daje nam bitrate 7000. Na płycie pozostaje odpowiednia ilość miejsca dla menu i pokkładów dźwiękowych. Program przed zapisem pyta czy przerenderować materiał do standardów podanych wyżej lecz, po rezygnacji zapisuje w katalogu temp utworzone tam pliki vob i ifo następnie nagrywa to na płytkę. Pliki te nie różnią się w tym wypadku konsrukcją jedynie są odpowiednio podzielonym materiałem na 950 megowe odcinki z rozszerzeniem *.vob proces startu zapisu to zaledwie minuta od rozpoczęcia, czyli widać że program w naszym mpeg nic nie zmienił.

wtorek, 12 sierpnia 2003, 10:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Wystarczy wiec znalezc jakis dobry progs do kompresji i tyle. A ten do authoringu ograinczy sie do zrobienia menu i tyle :)

Aha jeszcze jedno - jak kompresujesz ten plik mpg-2 to jak sie ma sprawa z dzwiękiem ?? Robisz go na AC-3 czy jak. I czy w Adobie Premiere też jest do wyboru rodzaj codecka audio czy nie i czy kodek AC-3 jest wbudowany już czy trzeba szukać dodatkowo innych ?

wtorek, 12 sierpnia 2003, 10:49
Moderator
Moderator

Ostatnia wersja Workshop to 1.3 i są dostępnie patche na ich stronie w tym AC3

wtorek, 12 sierpnia 2003, 11:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie ma patchy, które by Workshopa 1.3 wyposażyły w kodowanie dźwięku do AC3.

Jest natomiast do kupienia wersja Ulead Workshop AC3, która od zwykłej wersji 1.2 jest droższa o 200 $. Jeśli byłby do ściągnięcia darmowy patch to kto by kupił tą droższą wersję programu.

Jest też wersja Pro Workshopa ok. 1000 $ umożliwiająca na przykład ustawianie napisów, grafiki pod dowolnymi kątami.

czwartek, 14 sierpnia 2003, 02:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wszystko o czym piszesz właśnie jest i posiadam to patch AC3 na 1.3, napisy przechylane itp robię od dawna;)

czwartek, 14 sierpnia 2003, 08:49
Bywalec
Bywalec

Post czas trwania Authoringu 2 godziny 55min.
H-mmmmm Jeżeli chcecie wykonać płytke DVD polecam następujący sposób. W Adobe export za pomocą kodeka Pinnacle Turbo MPEG-2 przy następujacych patrametrach: bitrate video 4000 audio 224 MPEG Layer II co daje nam w rezultacie 2 godzinny film dobrej jakości. Czas trwania enkodacji około 1 godziny 30 min przy procku Intela 2 Ghz, 512 Ram Bus. W ten sposób uzyskujemy materiał filmowy w osobnych plikach video+audio. Kolejnym krokiem jest połączenie tego materiału w jeden plik za pomoca TMPEGENC czas około 15 min. Następnie za pomoca DVD Architect utworzenie Menu z animowanymi chapterami i dźwiękiem AC-3 trwa około 1 godzinę i 10min. Sumując to wszystko łaczny czas przygotowania płyty wyniesie was 2 godziny 55 min. Przypominam ze kodek TURBO przy wartości CBR 4000 uzyskuje bardzo dobrą jakość porównywalną z innymi kodekami o wartościach 6000 do 7000.

Pozdrawiam DIDI-WIDEO

sobota, 30 sierpnia 2003, 08:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]