Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 20:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Ligos - trochę lepiej ;) 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Ligos - trochę lepiej ;)
Kożystam z kodeka mpeg2 zintegrowanego z Adobe Premiere lsxap15 (Ligos) i interesowały by mnie zaawansowane ustawienia jakie posiada co warto było by zmienić na plus dla jakości może ktoś kompresuje własnie tym kodekiem i zna jego lepsze ustawienia?

sobota, 16 sierpnia 2003, 11:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Plus dla jakości = wieksza objętość pliku wynikowego. Jeżeli twożysz płytkę do stacjonarnych DVD, plik po konwersji nie powinien przekroczyć ok. 3.2GB (ale mogę się mylić) 1h w HQ zajmie jeśli dobrze pamiętam 4GB (menu+muzyka, jeżeli animowane menu zajmuje dodatkowe miejsce).

Zintegrowany kodek? Standardowy AP, czy dodany do karty montażowej (np. Matrox RT.X to też ligos tyle że szybszy).Ligos z Matroxa 1.5h filmu przelicza w 2h,a z AP 4h i nie mam pojęcia czemu, niby to samo!

Wracając do jakości, szukaj funkcji biterate (nawet nie wiem czy dobrze to piszę nie znam angielskiego :cry: ), im wyższa wartość tym lepsza jakość obrazu. Najwyższa dla DVD to chyba 11500, o ile mnie pamięć nie myli :wink: . Najlepszy sposób to konwersja do mpg2 (różne warianty biterate), potem wczytanie do programu tworzącego DVD, stworzenie menu i sprawdzenie czy "wlezie" na płytkę 4.7GB-program sam cię poinformuje np. nie aktywny przycisk nagrywania jeżeli materiał ma za dużą objętość np. 2h filmu z biterate 4300 max - 3800 min zajmuje 3.6GB, niestety na płytkę ze zwykłym menu nie wejdzie.

Powodzenia w eksterymentach :D.

środa, 20 sierpnia 2003, 01:40
Moderator
Moderator

Dzięki za podjęcie tematu. Ciekawe rzeczy opowiadasz, bo przecież bitrate i wiedza o nim to podstawa kompresji. Ligos nałożony na AP przelicza mi 3-godzinny materiał około 4.5 godziny i nie zależy to od tego czy jest on samodzielny, czy zintegrowany, ale jak wiadomo od szybkości obliczeniowej procesora i poniekąd od wersji samego kompresora. Nie chodzi mi o objaśnienia bitrate, ani tego ile w jakiej kompresji wejdzie lub nie na płytkę 4.7 (kilkadziesiąt ich nagrałem), lecz w samym narzedziu do kompresji jest wiele zaawansowanych ustawień wektorowania pikseli itp i tu jest cała ciekawostka o którą pytałem (zaawansowane ustawienia). Aha co do wielkości bitrate (powracając) też nie jest powiedziane że max 11500, bo jak wiadomo górną skalę określa niewydolność odczytu bądź co bądź nowych jeszcze odtwarzaczy DVD. Przyjętym jest 8000 jako górna bezpieczna granica, jaka zdoła być odczytana na większości sprzętu DVD.
Czy ktoś zrozumiał o co mi chodzi?

środa, 20 sierpnia 2003, 02:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]