Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 13:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kodek Mpeg2 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kodek Mpeg2
Szukam programu do kodowania z DV na Mpeg2. TMPEGEnc ma limit 30 dni wiec nie jest przydatny. Czy jest jakis program (najlepiej do sciagniecia z Internetu), ktory pozwoli mi skompresowac w formacie Mpeg2 film sciagniety z kamery cyfrowej. Nastepnie chcialbym uzyc kodeka Divx. Podobno takie rozwiazanie daje najlepsze efekty jakosci obrazu, ktory mam zamiar wypalic na plytkach CD-R.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

poniedziałek, 4 lutego 2002, 13:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mpeg 2
Ja też jestem w trakcie szukania odpowiedniego kodeka. Tmpeg jest strasznie wolny . W tym momencie ściągam z internetu program ligos jest na http://www.ligos.com ma coprawda ograniczenie do 60 s ( bo jest komercyjny) ale można sobie ściągnąc z http://www.craks.am programik do złamania tego ograniczenia. Co do Divixa to jest on przeceniony nie daje tak dobrego obrazu a poza tym taki film nie możesz odtwarzać na stacjonarnym DVD

poniedziałek, 4 lutego 2002, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mpeg 2
zle podałem adres prawidłowy to http://www.cracks.am

poniedziałek, 4 lutego 2002, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post MPEG-2
Ja się nie męczę. Wkłądam cały film do Ulead Media Studio 6.0 Pro i wybieram Create Video File, tak w opcjach od razu DivX i mam 1,5 godz. filmu na CD-R, a jak chcesz mieć MPEG-2, to żaden problem. Robię tak samo, tylko wybieram kodek MPEG a później SVCD lub MPEG-2. Sam znajdziesz. Jakość jest dobra. Po DivX też.

wtorek, 5 lutego 2002, 00:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co do podawania stron z crackami i poruszania się w tym temacie zalecałbym powściągliwość.
Policja skarbowa i inni sympatyczni panowie mogą się wami zainteresować.
Pozdrawiam

sobota, 23 lutego 2002, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mpeg2
postaraj się o lipcowy numer Chipa ( 2001 r) tam na CD- romie jest wszystko co Ci będzie potrzebne za darmo!!! i legalnie.
Pozdrawiam

sobota, 23 lutego 2002, 21:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a co sadzicioe o kodeku mpeg2 w premierze 6.5?? ktos wypalil juz jakies plytki ??

poniedziałek, 31 marca 2003, 09:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ah te kodeki....
Zainstalujcie sobie program ProCoder firmy CANOPUS. Integruje się on z AdobePremiere i można wyeksportować materiał prosto z Timline'a do dowolnego formatu ! MPEG1, MPEG2, SVideoCD, VideoCD a także do DivX. Program ma wiele domyslnych ustawień, jest prosty w obsłudze, niesamowicie szybki i dje obraz o wyjątkowej jakości.
Program działa także samotnie bez AdobePremiere.

więcej informacji:

http://www.canopus.com/US/products/ProC ... ocoder.asp

wtorek, 1 kwietnia 2003, 08:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zdecydowanie najlepszym i najszybszym encoderem mpeg2 jest cinema craft encoder. jest duzo szybszy od canopusa i tmpeg, a jakoscia przewyzsza encoder wbudowany w premiera 6.5

mart

wtorek, 1 kwietnia 2003, 15:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Moge polecic ProCodera - problem tylko ze w EU kosztuje 900 € a w stanach ok 600 $ .

piątek, 11 kwietnia 2003, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
co do encodera mpeg-2 wbudowanego w premiera. jest to encoder niemieckiej firmy mainconcept i daje swietne rezultaty. wypalilem w ten sposb dziesiatki plyt dvd i efekt jest bardzo dobry, niegorszy od bardzo drogich cinema craft i procodera. poza tym czas kodowania jest bardzo krotki (porownywalny z cinema craft i duzo krotszy niz w procoderze z master quality)

a wracajac do pierwotnego zapytania wielka nieporozumieniem jest kodowanie materialu dv do mpeg-2 a potem do divx. jest niepotrzebna starta czasu i jakosci (tak! plik podwojnie kodowany traci jakosc!). nalezy sie od razu zdecydowac, w jaki sposob chcemy wykorzystac plik docelowy. jesli z mysla o pozniejszym wypaleniu plyty dvd to mpeg-2 wedlug standardow, jesli vcd - to mpeg1 wedlug standardow, a jesli film .avi do odtwarzania na kompie - divx.

mart

piątek, 20 czerwca 2003, 15:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Cinema Craft
mart napisał(a):
zdecydowanie najlepszym i najszybszym encoderem mpeg2 jest cinema craft encoder. jest duzo szybszy od canopusa i tmpeg, a jakoscia przewyzsza encoder wbudowany w premiera 6.5

mart
    Dlaczego mogę kodować pliki avi nie dłuższe niż po 15m?

niedziela, 13 lipca 2003, 23:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

testowałem chyba wszystkie programy o których wspominaliście.
ProCoder - dobra jakość ale wolny
Mainconcept - Wmiarę szybki - jakoś pozostawiała sporo do życzenia
CCE - szczerze mówiąc miałem problemy z przystosowaniem go do pracy z Premierem. Jako "stand alone" jest rewelacyjny jeżeli chodzi o jakość.
Pinnacle (ustawienia exportu w DV500DVD) - w miarę szybki (bo wspomagany przez karte) ale jakość taka sobie.
Ja osobiście używam Ligosa - szybki, a rezultat zadawalający.
Używałem jeszcze Panasonica, ale był za wolny jak na mój gust
Opinie co do jakości są wyłącznie na podstawie moich subiektywnych obserwacji.

poniedziałek, 14 lipca 2003, 12:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ProCoder DVD
Używam kodeka z pod DV500DVD ale nie jest za dobra jakość
wię prosze o pomoc:
Jakie ustawienia dajecie dla Mpeg2-DVD 6M/s
w programie ProCoder i jaki mają wpływ na film DVD chodzi mi o:
1.Desired Pixel Aspect Ratio -
2.Interlacing -
3.cbr/vbr -
Ja mam problem : na obrazie mam zniekształcenia przy szybim ruchu
obiektów np tańcząca para /mrowienia lub kwadraty/

poniedziałek, 14 lipca 2003, 14:33
Bywalec
Bywalec

Post Re: Cinema Craft
markres napisał(a):
Dlaczego mogę kodować pliki avi nie dłuższe niż po 15m?

a mozesz precyzyjniej opisac swoj problem. pytanie lekarza dlaczego boli rzadko wystarcza do postawienia wlasciwej diagnozy...

środa, 20 sierpnia 2003, 11:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona