Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 07:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pogorszenie jakości vhs->dvd prośba o poradę 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pogorszenie jakości vhs->dvd prośba o poradę
Witam wszystkich forumowiczów.
Zgrywam materiał z vhs bezposrednio na stacjonarną nagrywarkę dvd przez kable EURO. Przy NIEKTÓRYCH kasetach pogarsza się znacząco obraz - jest zupełnie wyblakły, jakby prześwietlony. testowałem kilka kabli - bez zmian. Na jednym z innych forów wyczytałem że ktoś diagnozował problem z rezystorem ale dla mnie to czarna magia. Czy ktoś z Was mógłby coś podpowiedzieć?
pozdrawiam serdecznie!

poniedziałek, 2 maja 2011, 15:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pogorszenie jakości vhs->dvd prośba o poradę
Może poszukaj opcji połączenia przez komponent? Niektóre, szczególnie tanie EURO Scart nie nadają się do użytku.

poniedziałek, 2 maja 2011, 17:48
Nowy
Nowy

W magnetowidzie mam wyjście tylko i wyłacznie przez euro, a w dvd mam wejscia euro, svideo, chinch, dv. Czy coś może tu uratowac sytuację?

poniedziałek, 2 maja 2011, 17:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Podepnij pełnym kablem euro<>euro (takim, który ma wyprowadzony sygnał RGB). Druga możliwość - załatwić magnetowid z wyjściem Svideo i tak to połączyć.

poniedziałek, 2 maja 2011, 18:30
Nowy
Nowy

Z załatwieniem innego magnetowidu to akurat największy problem, nie znam nikogo kto ma jeszcze takie urządzenie.

Czy kabel o którym piszesz to np taki: http://allegro.pl/euro-euro-scart-pelny-rgb-21pin-0-75m-vivanco-i1578514878.html ?
czy można jakoś sprawdzić czy któryś z kabli które posiadam ma wyprowadzony sygnał RGB?

poniedziałek, 2 maja 2011, 18:55
Stały bywalec
Stały bywalec

http://pl.wikipedia.org/wiki/SCART :)

poniedziałek, 2 maja 2011, 19:00
Nowy
Nowy

Dziękuję bardzo za tą informację, powiedz proszę jeszcze jak to ma się przełożyć na praktykę? mam rozebrać wtyczkę i sprawdzić czy są podłączone wszystkie pin-y? jeśli o to chodzi to tak, w moich kablach są wyprowadzone wszystkie połączenia.

poniedziałek, 2 maja 2011, 19:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Skoro masz wyprowadzone wszystkie piny, to znaczy że kabel ok. No, chyba że gdzieś tam uszkodzony jest. Możesz spróbować na innym i jak to nie przyniesie zadowalającego efektu, to znaczy że chyba nic z tego nie będzie. Można jeszcze próbować zgrywać przez komputer, jednak tanie karty TV nie są dobrej jakości. W sumie podłączenie magnetowid > euro > nagrywarka to chyba najlepszy wybór jeżeli chodzi o jakość jeżeli nie mamy dostępu do magnetowidu z wyjściem svideo.

poniedziałek, 2 maja 2011, 19:12
Nowy
Nowy

Dzięki za poradę.
Na innym forum została zamieszczona taka odpowiedź w podobnym temacie, dla mnie jest to zupełnie niezrozumiałe, a na prośbę o objaśnienie dla amatora mój post został usunięty...

Cytuj:
Wszystko wskazuje, że sygnał ma za duży poziom. Wyjście i wejście wideo powinno mieć rezystancję 75Ω. Po stronie odbiornika sygnału osiąga się to zwykle przez włączenie równolegle do wejścia rezystora o takiej wartości. Z kolei wyjście często ma szeregowy rezystor o takiej wartości. W sumie takie rozwiązanie tworzy dzielnik napięcia 2:1, jak na obrazku. W opisanym przypadku albo sygnał po podziale jest nadal za duży, albo jeden z rezystorów ma złą wartość. Na wejściu wideo powinno dać się zmierzyć zwykłym omomierzem. Niestety na wyjściu już nie. Ale możesz spróbować włączyć rezystor szeregowy w żyłę sygnałową, wtedy nie ryzykujesz uszkodzenia sprzętu. Zacznij od 75 omów, potem ewentualnie zmniejszaj lub zwiększaj zależnie od efektu. Do prób możesz oczywiście wykorzystać PR małej wartości, a potem zastąpić go stałym.
Obrazek

poniedziałek, 2 maja 2011, 19:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zajmuję się przegrywaniem kaset od wielu lat.miałem przypadki że na 14- letnich kasetach zupełnie nic nie pozostało.kabel sprawdź na możliwie najnowszej i firmowej kasecie.wskazane częste czyszczenie toru kasety-klient przyniósł przysięgę i zgrywaliśmy po 2 minuty bo kaseta brudziła)
obecnie do zgrywania kupiłem Movie board 500 z Pinnacle Studio
przegrywam materiał po 90 minut- 6000 variable
dla testów nagrywaj na dvd rw na najlepszej jakości lub jeśli możesz na hard dysk

poniedziałek, 2 maja 2011, 20:51
Nowy
Nowy

Witaj kumak

sprawa wygląda tak. Połączenia idą VHS -> DVD -> TV. Wszystko po EURO. Przy tych "kłopotliwych" kasetach obraz na TV jest ok, tylko po nagraniu jest nie do przyjęcia - prawie totalna biel. Co ciekawe - przy kombinowaniu z kablami , po podłaczeniu innego euro , obraz na TV pokazał się taki jak się nagrywał - wybielony.
Kwestia zabrudzeń nie wchodzi w grę, bo pote wkładam inną kasetę i jest ok. Fakt faktem że problem występuje na najstarszych nagraniach.

poniedziałek, 2 maja 2011, 20:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie spotkałem czegoś takiego.może słaby sygnał i podłączone odbiorniki równolegle- spróbuj bez odbiornika tv

poniedziałek, 2 maja 2011, 21:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moze od poczatku - co to za nagrywarka? z opisu wynika, ze kabel raczej ok, wiec wina zapewne lezy po stronie nagrywarki, napisz co to za sprzet

poniedziałek, 2 maja 2011, 22:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dreamer napisał(a):
Podepnij pełnym kablem euro<>euro (takim, który ma wyprowadzony sygnał RGB).

Magnetowwidy VHS i tak tylko mają sygnał composite na EURO, więc nic to nie da.

poniedziałek, 2 maja 2011, 23:01
Nowy
Nowy

Pinto, tak przypuszczałem

jacekxyz, nagrywarka Philips 3355, ale jakie to może mieć znaczenie jeśli problem występuje przy niektórych kasetach?

spróbuję bez podłączenia do TV choć wątpię w powodzenie.

wtorek, 3 maja 2011, 00:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona