Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 20:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Płyta w kinie domowym nie startuje po Menu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Płyta w kinie domowym nie startuje po Menu
Projekt z Pinnacle 14, w nim stworzone MENU DVD jako menu główne i wybór scen. Na "normalnym" DVD można wybrać każdą scenę z menu wybór scen i będzie odtwarzana a w kinie domowym (Panasonic) już nie, jest tylko MENU i albo się wiesza albo krzyczy że brak płyty. O co chodzi???

poniedziałek, 27 czerwca 2011, 18:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Płyta w kinie domowym nie startuje po Menu
Co to dla Ciebie jest "normalny DVD" :?:

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 30 czerwca 2011, 22:47
Bywalec
Bywalec

Rozumiem sens tego pytania :? Co to kino domowe to chyba wiadomo, odtwarzacz wraz z głośnikami sprzedawany w zestawie pod nazwą kino domowe, "zwykłe DVD" to np: Thompson z Tesco albo jakieś Daewoo za 100zł.
Rozumiem, odłączę głośnik i mam zwykłe DVD...niby tak no i dlatego moje zdziwienie problemem. Chyba że różnica wynika z czegoś innego. Napisałem ten post bo już u dwóch klientów (mają kino domowe Panasonic) jest taki jak w temacie problem z płytą. To pewnie wina Menu na płycie ale dlaczego???

piątek, 1 lipca 2011, 18:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A może to jakiś stary zestaw Panasonic.
Kiedyś odtwarzacze lubiły bądź nie płyty DVD+R i DVD-R.

Jeśli nagrałeś na +R, spróbuj -R i odwrotnie.

Zobaczymy.

Menu DVD - wątpię. Jeśli odtwarzacz to łyknął, to pewnie jest w standardzie i każdy musi łyknąć.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 1 lipca 2011, 19:49
Nowy
Nowy

Witam, miałem podobny problem w PS 14. W komputerze wszystko ładnie chodzi, zarówno w projekcie jak i po zrobieniu plików TS, ISO lub wypaleniu. Mało tego niektóre odtwarzacze DVD też dobrze tolerowały MENU stworzone w ten sposób.

Sam zdziwiłem się, jak zrobioną płytę włożyłem do konsoli sonyplaystation i lipa. Sprawdzałem i wypalałem płyty na różne sposoby szukając przyczyny. Część płyt nie odpalała wcale, a inne uaktywniały tylko przycisk odtwarzania całego filmu.

Jedna z płyt robiona była w następujący sposób, tworzenie MENU polegało na stworzeniu projektu maksymalnie prostego, czyli: krótkie trzy klipy po 5 min, wstawione MENU wyboru scen z zaznaczoną opcją automatyczną. W projekcie i po stworzeniu TS wszystko ładnie się uruchamia wypalam płytę i jeszcze ciepłą wsuwam do konsoli. Czekam ..., mieli trochę - znaczy się wydaje głośne dźwięki wirującego krążka, coś zielonego błysnęło, myślę hm, kolejna próba zakończona fiaskiem ale dobrze że zainwestowałem w krążek DVD RW do tego celu - całe 5 PLN.

Po około 15 s ukazało się długo wyczekiwane, sprawnie działające MENU wyboru scen. Euforii nie było końca. "... gdy emocje już opadły" pojawiło się kolejne pytanie. Co u licha robię źle?
"Dziś już wiem", bo przecież najprostsze rozwiązania są w zasięgu ręki, lecz jak trudno je dostrzec mając przed oczami. Mianowicie, na jeden długi klip wstawiany do projektu nakładałem początki kolejnych rozdziałów tzn. C1, C2, itd. By poprawnie to wykonać (w moim przypadku), należało przeciąć każdy rozdział w momencie jego początku.

Wersja dla tęgich mózgów: 6 scen w menu wyboru to 6 osobnych klipów w projekcie, a na każdym z nich oznaczenie początku rozdziału C1, C2 itd. Sześć klipów plus oczywiście klip (-y) z MENU.
Do "towarzyszy broni, doli jak i niedoli" - jeżeli pomogłem, należy się beer, nr konta na maila :lol:

piątek, 26 sierpnia 2011, 10:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rozcinanie plików spowoduje laga. Oczywiście można się tak ratować, ale to tak nie powinno być.

czwartek, 8 września 2011, 00:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]