Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 03:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Multi-angle video - potrzebna pomoc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Multi-angle video - potrzebna pomoc
Witam, przedewszystkim chciałbym sie przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Mam pewien problem ponieważ potrzebuje wykonać do szkoły multi-angle video i nie za bardzo wiem jak sie za to zabrać dlatego mam do Was kilka pytań.

W klipie który własnie nagrywam użyte bedą 3 kamery, zalezy mi na jakości ponieważ praca prezentowana bedzie na 60 calowym telewizorze Full HD i tu pojawia sie problem... Z tego co sie orientuje musze podzielić bit rate przez ilość kamer czyli ok 8 Mbit/s dla DVD na 3 - jakoś tych klipów raczej nie bedzie zachwycała z BD jest sporo lepiej niestety z oprogramowaniem jest problem, próbowałem Scenarista ale niestety nie moge sie w nim połapać.

Czy moglibyście polecić mi jakis w miare prosty program w którym mógłbym wykonać ten projekt najlepiej na maka? Jeżeli macie jakies tutoriale również bylbym wdzieczny. A może da sie to zrobić w Encore?

Za wszelkie rady z góry dziekuje :)

piątek, 5 sierpnia 2011, 22:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Multi-angle video - potrzebna pomoc
Zależy co będzie w materiale. Jak dużo statycznych ujęć ze statywu i mało szumu to jakość tego będzie zadowalająca - kwestia dobrego kodeka i 2 przebiegów. Compressor przy ustawieniach 2pass vbr best daje niezłe rezultaty. Jednak jak kręcone jest z łapy i w materiale jest szum to nie będzie zbyt dobrze. Angle zrobisz bez problemów w DVD studio pro.

Blu-ray to nieco gorzej jest. Lepsza jakość, ale softu brak w przyzwoitych pieniądzach. Praktycznie chyba tylko scenarist zostaje i wujek google by się dowiedzieć co i jak. Ewentualnie lepszy (moim zdaniem łatwiejszy) DoStudio netblendera - da się triala załatwić wypełniając formularz na ich stronie. http://www.netblender.com/main/products ... ition-dsa/

sobota, 6 sierpnia 2011, 00:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]